Jump to content

M-Kabl
Photo

Loša iskustva sa turističkim agencijama...

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
13 odgovora u ovoj temi

#1 Vlaxxy

Vlaxxy

Member

• Članovi
  • Pip
  • 267 Poruka:

Poruka napisana 29 април 2011 - 09:49

Kako se sad spremamo svi za godišnje odmore i planiramo putovanja, mislim da ne bi bilo loše otvoriti jednu temu gde bismo podelili svoja iskustva sa turističkim agencijama i omogućili jedni drugima da ne prolazimo kroz ista neprijatna iskustva.

Mi smo u martu putovali sa agencijom EuroJet na zimovanje u Les2Alpes, koje je bilo sve samo ne profesionalno organizovano.

Nakon svih problema koje smo doživeli sa njima, još je gore bilo kako se agencija pokazala nekorektno po pitanju našeg zahteva da se utvrdi odgovornost za nastale probleme i štetu.

Najveći problem se javio prilikom odlaznog putovanja autobusom na odredište, kada je naša grupa ostavljenja u hladnom autobusu bez grejanja 8,5 sati na slovenačkom autoputu! Autobus se pokvario u ponoć, neposredno posle prelaska slovenačke granice. Agencija EuroJet, odnosno njen predstavnik (vodič na putovanju), nije preduzela ništada nam olakša neprijatnosti na putovanju, ubrza dolazak servisera, omogući alternativni prevoz ili smeštaj u slučaju nužde! Ceo autobus sa putnicima u njemu, je čekao do 8 ujutru , sve do pojavljivanja slovenačkog servisera, koji je otklonio kvar. Ovom prilikom saznali smo da serviserska služba radi čitavu noć, ali ih niko nije ranije i hitno obavestio o kvaru autobusa. Servisnoj službi je poslat faks a nije pozvana telefonom, nama je non stop pričano da se za pola sata rešava problem i da nastavljamo putovanje, što se nije dogodilo,
Vlasnica Agencije koja je organizovala putovanje ’EuroJet’ nije obavešten o kvaru, vodič nije imao broj telefona.

Drugi problem javio se nakon prelaska francuske granice kada se autobus opet pokvario. Tada smo čekali 3 sata da dođe drugi autobus po nas! Ukupno provedeno vreme u hladnom autobusu u toku ovog putovanja trajalo je 11 sati!

Posledice ovoga su das u neki prehlađeni stigli u skijalište i izgubili prvih nekoliko dana.

Tokom samog boravka tamo, ostavljeni smo vodiču koji se sve vreme sklanjao od gnevnih putnika i koji nikada nije ni bio u tom mestu.

Na našu žalbu, upućenu u zakonskom roku, nismo dobili zvaničan odgovor Agencije Eurojet u zakonom propisanom roku od 15 dana. Tražili smo da se utvrde odgovorni za organizaciju putovanja pokvarenim autobusom, nekvalifikovanim vodičem, i odsustvo pomoći putnicima tokom putovanja i tokom boravka u skijalištu, kao i da se predloži odgovarajuće rešenje za obeštećenje.

Nakon isteka ovog perioda, nama sada preostaje da uputimo žalbu Turističkoj inspekciji, što ćemo i uraditi.

Ukoliko imate sličnih iskustavam, dopišite ovde, pa da pomognemo jedni drugima da izbegavamo diletante.

Naslov editovao Paja
don't panic

Install flash.

#2 pekka68

pekka68

Member

• Članovi
  • Pip
  • 618 Poruka:

Poruka napisana 29 април 2011 - 10:26

Najbolji savet je da se putuje bez koriscenja usluga tzv. turistickih agencija, jer je to sada veoma jednostavno,a nakon sto su ukinute vize za Evropu (i Japan nam ukida vize od 01.05.2011.). Ukljuci se lepo PC, pa se malo izGoogla, pa se spakuje kofer, pa se startuje agregat osobnog vozila na motorni pogon, pa se eventualno ukljuci i navigacija (naravno pored audio sistema) i lepo se uputite ka zeljenoj destinaciji. Smestaj moze da se bookira preko neta, a i ne mora, jer ce ga uvek biti gde god i kad god da stignete, a i bolje je prvo videti svojim ocima sta se placa.

Agencije (domace) zaobilaziti u sirokom luku. Problem moze biti samo ako neko bas ne zna ni rec nekog stranog jezika, a narocito engleskog, mada uz dobru volju . . . :type

#3 perodeformero

perodeformero

Space Captain

• Članovi
  • PipPip
  • 2036 Poruka:

Poruka napisana 29 април 2011 - 11:58

Lepo je to kada se ide kolima,ali pokushaj da udjesh u charter let za neko od Grchkih ostrva,ili za Tunis i Egipat (ko sme).Naravno,to je moguce samo uz aranzman preko neke od turistichkih agencija,a da ne pominjem cene redovnih letova.Takodje bih naglasio da obavezno pre bilo kakvih rezervacija,obavezno proverite ocene smeshtaja na http://www.tripadvisor.com/

#4 Ljuba

Ljuba

Administrator

• Administrator
  • 9268 Poruka:

Poruka napisana 29 април 2011 - 12:02

Moj drugar je pre nekoliko godina isao autobusom za Tursku, pa su u Bugarskoj ostali bez benzina :)

Moje jedino negativno iskustvo je sa NIS Jugopetrol (Follow me)... od tada putujem samo uz pomoc interneta.

#5 pantaNS

pantaNS

Dr.Brown

• Članovi
  • PipPip
  • 2229 Poruka:

Poruka napisana 29 април 2011 - 16:04

Kakav je to autobus koji ide na benzin? :-o
The advantage of being wise is that you can play dumb, the opposite is much more difficult.

#6 pecass

pecass

Quad,oh my God!

• Članovi
  • PipPip
  • 1888 Poruka:

Poruka napisana 29 април 2011 - 16:30

ONAJ IZ DOBA ”KOTO TAMO PEVA” A VOZILI GA PAJA I JARE :ruganje :ruganje :ruganje

#7 pekka68

pekka68

Member

• Članovi
  • Pip
  • 618 Poruka:

Poruka napisana 29 април 2011 - 18:32

Ma to su oni sto se kvare makar dva puta na 1000 km. :bounce

#8 mbranko

mbranko

Member

• Članovi
  • Pip
  • 729 Poruka:

Poruka napisana 30 април 2011 - 05:51

Prema mom iskustvu, domaćini su (gde god da idete) ljubazniji i spremniji da pomognu od domaćih tur operatera. Rizičnije je ići preko domaće agencije nego u sopstvenom aranžmanu. Kada jednom probate nema više nazad :)
Life is really biology. Biology is really chemistry. Chemistry is really physics. Physics is really math. Math is really hard.

#9 Ljuba

Ljuba

Administrator

• Administrator
  • 9268 Poruka:

Poruka napisana 30 април 2011 - 08:10

Dobro... ostao je bez dizela D2

#10 uzvarb

uzvarb

SONY

• Članovi
  • PipPip
  • 1824 Poruka:

Poruka napisana 01 мај 2011 - 22:59

Dobro... ostao je bez dizela D2

Pa normalno kad nije sipao Euro dizel pa vise trosi, pa jos da ukrade na razlici u ceni= manji krajnji domet.
Al se baja malo preracunao..
Salim se malo al nije daleko od istine. :rolleyes:

#11 Vlaxxy

Vlaxxy

Member

• Članovi
  • Pip
  • 267 Poruka:

Poruka napisana 04 мај 2011 - 11:38

Najzabavniji način putovanje jest u sopstvenoj organizaciji.
No, i tu može biti iznenađenja, kao u Bugarskoj :)
Ali, to je posebna priča.

Kada platite uslugu transporta i smeštaja, onda očekujete da dobijete više od vozača koji će vas prevesti i hotelskog kreveta. Izgleda da naši turistički radnici ne shvataju kao deo svoje profesionalne dužnosti.

Pozitivan primer je agencija Relax, koja je uvek imala odličnu organizaciju i prijatno i informisano osoblje.
don't panic

#12 grnca

grnca

FLY KILLER

• Članovi
  • Pip
  • 662 Poruka:

Poruka napisana 15 мај 2011 - 22:41

Naj prijatnije iznenađenje je bilo organizovano utovanje u Bugarsku (baš onda kad sam naj manje očekivao) a ispalo super.
Naj lepše letovanje je bilo u sopstvenoj režiji , spakovao u transportnu torbu svu svoju civilku, auto me čekao 200m od kasarne, devojka na autobuskoj i pravac MORE, 10 dana spavanja u kolima i ručanja na nogama, odmor od brijanja i obaveza , ROCK*n*ROLL BABY.
For millions of years mankind lived just like the animals
Then something happened which unleashed the power of our imagination
We learned to talk ...

#13 sky-nm

sky-nm

Junior member

• Članovi
  • 52 Poruka:

Poruka napisana 16 август 2011 - 15:06

Sto se EUROJET-a tice mogu da kazem da sam cuo jos losih informacija tako da ih treba zaobilaziti.

United nova agencija sa egipatskim valsnikom, posle dobrog starta izgleda da je upala u probleme i da su se vlasnici posvadjali dok se ne pomire sva putovanja preko jnih su rizicna (egipatski vlasnik je bio taj sa svim kontaktima u egiptu, a prica se da su sotali bas duzni hotelima dole, citaj moguci konte)

u drugoj temi sam pomenuo jolly ali posto su oni ugaseni to vise niej reizik, u istoj temi sam pomenuo i kontiki koji se idalje drzi ali idalje postoji rizik

napomenuo bih i unisturs sa kojima sam jedne godine isao u budimpestu na docek a nismo dobili nista od onoga sto je obecano, tako da smo ove godine na docek isli u svojoj reziji u bec ... (www.booking.com)

http://www.nbs.rs/ex...ica/67/rir.html je koristan link moze da se vidi da li je neka agencija bila u blokadi

takodje je uvek korisno proveriti na apr, napr. kada se ukuca sadrzi big blue izadju razne neke firme i onda se covek zapita, zasto je big blue travel ugasen?
http://pretraga.apr....riseSearch.aspx

mali off pokusavao sam da nadjem one hi fi da li neko zna pod kojim nazivom su registrovani u apr-u?

#14 Ljuba

Ljuba

Administrator

• Administrator
  • 9268 Poruka:

Poruka napisana 16 август 2011 - 20:49

mali off pokusavao sam da nadjem one hi fi da li neko zna pod kojim nazivom su registrovani u apr-u?

Sunsec d.o.o.

AV impuls