Jump to content


Slike vremenom nestaju


marko12123

Recommended Posts

Imam ozbiljan problem, slike mi nestaju vremenom. I nema im pomoci. Okacicu koju da vidite kako izgleda. I to mi se desava godinama ali je postalo alarmantno. Na vise racunara gledao sam da nije virus nisam nasao nista. Molim Vas pomagajte? Sta da radim. Moze li se proces okrenuti. Trenutno sam na sra.e netu i ne mogu da okacim sliku ali cu staviti danas sutra.

Link to comment
Share on other sites

Evo novih dogadjaja, slike i ne mogu da okacim. Pokusacu da objasnim. Slika postoji ali samo je vidljivo npr. pola ili manje itd. samo jedan deo kao da je prekriven. Probao sam sa nekim jpeg recovery programom ali bez uspeha. Cuo sam da se to moze desiti pri nekim presnimavanjima. Kao greska pri snimanju. I tacno je bilo tako jednu sliku prebacim npr sa jednog kompa na usb ona malo jos vise nestane sa njega na neki drugi komp i jos gore i tako dok cela ne bude samo siva i kraj. :plakanje

Link to comment
Share on other sites

Odlicna ideja sa printskrin, virus nije a ako jeste onda kasperski legalan sa poslednjim apdejtom ne moze da ga nadje. Nije do HDD-a zato sto se desava na vise racunara.

A operativni su razni, bilo je na XP pa sada na Win 7 na dva racunara a sada upravo Vam pisem sa Linux sistema. Tako da.... I ostaje memorija. Koristim je regularno, ubacim itd, zavrsim sta ima i onda po proceduri izbacim tek kada mi kaze da moze.

Screenshot-IMG_1935JPG.png

I tako neka manje neka vise, uzas :plakanje

Link to comment
Share on other sites

Zbog prirode posla baratam mesecno sa hiljadama fotografija na 5 kompjutera, imam 7 eksternih hard diskova, nebrojeno USB stikova, SD i CF kartica i nikada mi se nista slicno nije desilo.

Ovako nesto sam dobijao jako davno (u vreme dial up-a) samo u slucaju skidanja fotografija sa interneta, kada isto nije izvrseno do kraja usled pucanja veze.

Da li ti je u redu kabl koji ide od konektora na maticnoj ploci do USB konektora na kucistu?

Ili je problem u nekom drugom kablu? Mozda SATA HDD kabl?

Meni je problematican SATA kabl izmedju maticne ploce i DVD snimaca zaglavljivao sistem i pravio razne probleme.

Link to comment
Share on other sites

Ma nije me briga za plus ili minus, neka stoji sta god. Pitao sam onako.

@ Ozzy

Ne mogu da utvrdim sta se desava i sta je riknulo zato sto su te fotografije kruzili izmedju vise racunara i nije se nikada desilo da idu sa aparata direkt samo na jedan komp pa onda dalje. Fotografije su isle sa fise aparata na vise racunara. I kroz svo to vreme menjali su se i stikovi i racunari. I vec sam proveravao koji je kvar i nista. sve radi savrseno. A da problem bude veci pri svakom sledecem presnimavanju fotografija nestaje sve vise ili krece neka nova da propada.

Jasno je meni da su fajlovi kvarni ali kako da sprecim dalje propadanje i popravim stare, mora da ima neki program.

Link to comment
Share on other sites

Kopirao sam na oba nacina i Win i Total. Ma problem mi je u tome sto hocu ja sada da bekapujem sve ali dolazimo do toga da ce pri sledecem presnimavanju ili ti prebacivanju na DVD da jos slika odumre. Probacu nesto da iskombinujem. Hvala svima na pomoci, ako se neko seti nekog programa ako ga u opste ima neka kaze.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Imam ozbiljan problem, slike mi nestaju vremenom. I nema im pomoci. Okacicu koju da vidite kako izgleda. I to mi se desava godinama ali je postalo alarmantno. Na vise racunara gledao sam da nije virus nisam nasao nista. Molim Vas pomagajte? Sta da radim. Moze li se proces okrenuti.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...