Jump to content


Most...


barti

Recommended Posts

@pionir

Ne vidim razloga za stranachka prepucavanja, jer sam izneo chinjenice koje su lako proverljive.Osim toga, na forumu politika nije dozvoljena, ali je bila ochekivana sAmim otvaranjem ove teme.I ja sam u godinama kada mi skoro sve smeta, iako mogu da kresnem klinku od 20 god. bez placanja.Mada, ne vidim poentu,i vezu sa mostom... ima mnogo zanimljivijih stvari u zivotu.

Cena mosta sa pristupnim saobracajnicama se nece saznati dok se sve ne zavrshi.To je tako logichno, jer uvek postoje nepredvidjenji troshkovi. Osim toga, ne gradim ga ja da bih znao cenu.A i da je znam, ne vidim svrhu, kao da mogu neshto da promenim.U medjuvremenu sam srecan shto vidim da se neshto znachajno ipak deshava, ovo je moj grad, rodjen sam i zivim u njemu josh malo, pa pola veka.Valjda imam pravo na to? :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Mrska tema, nisam ni pristalica ni protivnik mosta, ali Å¡ta god se kupovalo, gradilo (uzimalo kredit!) mora se znati koliko će to koÅ¡tati (+ - nekoliko %) na danaÅ¡nji dan. Opravdanja za neznanje cene koÅ¡tanja zbog nepredviÄ‘enih troÅ¡kova i sliÄno su smeÅ¡na i ne dolaze u obzir.

Link to comment
Share on other sites

Boxe, vragolanE...

Mislim, lepo je sve to sa klinkama, ali je zanimljivije recimo sa iskusnim "tetama" koje imaju malo vishe od 20 godina, koje shetaju mostom (ovo chisto da pricha ima veze sa temom :crno-na-belo ), pa recimo voznja kolima sa saputnicom nedeljom po Srbiji, pa chekanje u redu za BusPlus kartu, voznja brodicem obalama Save i Dunava, jurnjava bajsom niz Avalu, i tako...da, shetnja beogradskim mostovima :D .

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da smo prestali sa tom poljoprivrednom proizvodnjom, pa sad gajimo smece na tim istim povrsinama! Strasne stvari, strasne...

Tako ti je i u Beogradu. Ulepsavaju se fontane, zgrade institucija (valjda se tako vraca poverenje naroda u iste, ne znam...), trgovi, ulice... u mojoj i okolnim ulicama asfaltirali staze za pesake?! Nikome nije jasno zasto, nismo se spoticali, bilo dovoljno siroko... Sad je tu asfalt koji je razvlacen rucno, grabuljama, pa deca mogu da uce geografiju na njemu - vidi mama, ono su kraska polja, ono uvale, a tamo imamo i aluvijalne ravni. Eto, ipak neko ima koristi.

Ja se vec raspravljao sa dragim ljudima po pitanju tog mosta. I na kraju niko i dan danas ne zna da mi objasni kako ce taj most da smanji guzve u Radnickoj, i zasto bi neko sa NBgd-a ko radi u centru grada isao tim mostom i zaglavio se u jos grdjoj guzvi ?!?!

Fakat, kako je krenulo, videcemo mi jos mostova, hapsenja ljudi koji prodaju bundeve na ulici ne bi li preziveli (i to od strane polu-policajaca), i bogatih ljudi na poziciji.

Link to comment
Share on other sites

Molim Vas da se vratimo na temu.

Dakle, dede, komunalci i ostali u stranu...nego, sta bi sa tim " radnicama od 20 leta " koje perodeformero pominje a ucestvovale su, koliko sam shvatio, u gradnji mosta ( tema :crno-na-belo ) ? Jer se zna nesto vise o njima ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...