Jump to content


Most...


barti

Recommended Posts

Da od se od početka gradnje u javnosti ne pojavljuju informacije o besmislenosti celog projekta, možda bih se i složio. No, pošto u proseku bar jednom mesečno dobijemo uvid u nova zaduživanja zbog dotičnog mosta, očigledno je da njegova cena nije konačna. Koliko će koštati na kraju još uvek se ne zna - pa ne bi nam bio prvi put da probijemo rokove, sa sve kompanijom koja ga gradi. Da li je neobičnost ovog mosta zaista vredna tolikih miliona, dok sve ostalo puca po šavovima?

Što se Pančevačkog mosta tiče - ne, nije bio jeftin. Ne postoji jeftin most. Ali me niko ne može ubediti da je taj projekat po bilo čemu sličan ovom iz jednog vrlo prostog razloga - uopšte nije bio planiran da bude novi simbol, nečija zadužbina ili marketinški potez.

Na kraju krajeva, što se mene tiče, mogu umesto onog pilona da naprave još jedan televizijski toranj. Meni ni iz džepa ni u džep. Žao mi samo dece koja će morati da otplaćuju tuđe hirove u narednim decenijama...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Tu se moram složiti sa tobom s tim što je jedina dobra stvar kod ovoga da će iza ove malverzacije ostati barem nešto. Napravljeno je milion malverzacija do sada iza kojih nije ostalo ništa, a mi i dalje otplaćujemo "ništa".

Link to comment
Share on other sites

A Pumipun na Tajlandu (Siroma ga postavio na prvoj strani) zajedno sa saobracajnicom u vazduhu i bukvalno dva mosta sa obe strane, pritom duzi 300m kosta 240 miliona. A ova prostoca od Beogradskog sa svim palamudijama da kosta 500 miliona. Kako da ne... Pljacka, normalno. :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Леп поглед. За ове паре могли Ñу да направе још један авалÑки торањ на Ñред аде, за разгледање околине, и неки нормалан моÑÑ‚ за Ñаобраћај. Ðли како је народ у интернет анкети изабрао баш овај - ето покрића за баÑноÑловне трошкове. Верујем да Ñе неко поштено "омаÑтио" од овог моÑта, код оваквих пројеката у Србији је то поÑтало правило.

Link to comment
Share on other sites

Kako bese onaj vic kad Srbin pita talijana odakle mu bogatstvo:

-Vdis onaj most?

-Vidim.

-E pa ja sam gradio i ustedeo na gradnji sve ovo sto imam.

Posle se Srbin obogatio 100 puta vise. kad ga pitali odakle

-Vidis onaj most?

-Koj most? Nema mosta.

-Eeeeeeee

Link to comment
Share on other sites

A Pumipun na Tajlandu (Siroma ga postavio na prvoj strani) zajedno sa saobracajnicom u vazduhu i bukvalno dva mosta sa obe strane, pritom duzi 300m kosta 240 miliona. A ova prostoca od Beogradskog sa svim palamudijama da kosta 500 miliona. Kako da ne... Pljacka, normalno. :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Nije ni vazno koliko kosta,ima se moze se.Platicemo posteno XX,dobicemo X i ovako nam je zivot XXX,to je prokletstvo ovog prostora.Ima da nas asfaltiraju za duple pare dok smo zivi,mi nasa deca,unuci...

Odem juce detetu po izvod iz MKR,cekam sat vremena u redu,kad sam stigao na red 4 saltera jedan za svaki slucaj ne radi,jedna najdeblja tetka jede sendvic sa domacom kobajom,to je ta.Jedna radi a preostale dve sede na salterima 2 i 3 i cekaju ko zapete,posao im je da ubace broj u komjuter koji im je ova prva napisala i odstampaju ti izvod.Svaka ima po jedan "Oliveti" kompjutor.E zbog te dve Sladjane pod brojevima 2 i 3 mora malo most da bude skuplji.

Link to comment
Share on other sites

Cifre koje se spominju za savski most su uglavnom sa cenom pristupnih saobracajnica. Koliko je stvarno kostao most to se verovatno nikad nece saznati. Slazem sa da je most simbol grada i da treba da bude prvo lep pa onda sve ostalo, ali mi neke stvari i dalje nisu jasne

1. Zasto reku premostiti na najsirem mestu?

2. Cena celika je bila znacajna visa u momentu izrade tenderske dokumentacije i ugovaranja nego sto je bila u vreme izvodjenja. Pad cene celika nije uticao na pad cene mosta?Zasto

3. Zbog cega je cena mosta porasla u odnosu na tendersku dokumentaciju. ko je kriv zbog toga?

4. Zar nije mogao da se napravi model finansiranja i da se izabere domaci generalni izvodjac. Ovako je maltene sve domace, a kajmak i referencu kupi strana firma

5. pa onda pitanje za hajdina i staru gardu profesora, da li smatraju kao svoj neuspeh sto iza sebe nisu ostavili strucnjake koji su kadri da isprojektuju konstrukciju kakav je savski most

Ovaj most ce samo ublaziti a nikako ne i resiti problem saobracaja u beogradu. Dokle god se ne napravi teski metro, a ne "laki metro" iliti tramvaj sirokog koloseka beograd ce imati problem sa saobracajem. Najveci problem Beograda pored nedostatka mostova su uske ulice u centralnom delu grada i pogubna politika gradskih vlasti, hajde da napravimo sto vise garaza u strogom centru i da time privucemo sto vise automobila u centar, sto ulice nemaju tolku propusnu moc nema veze.

A o teskom metrou nekom drugom prilikom

Link to comment
Share on other sites

Poenta jeste da ima pljačke (kao i svugde u svetu na velikim projektima) ali ni upola onoliko koliko bi ste voleli da bi se ovoliko babonjalo, a ne zna se ništa o projektu.

Aha. Dobro, možeš li onda da nam objasniš kako je odgovorni inženjer Pora povećao predmer za 40 procenata zbog greške u proračunu i to je glat prihvaćeno? Inženjerska tolerancija obično ide do 5%.

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam jednom momku, koji ŽIVI OD TOGA, dao gomilu starih novina iz podruma... šta bih s njima, komunalci "to neće", da ih spalim "ne ide" !!!

I straÅ¡no "pojeo ono Å¡to se ne jede", nezlonamernim komentarom "da to jako malo vredi", odnosno 3 dinara kg... na Å¡ta mi je Äovek odgovorio "da mu je svaki list važan"...

Sad me duÅ¡a boli zbog mojih reÄi, a joÅ¡ viÅ¡e zbog toga, Å¡to ima toliko nesreće i bede oko nas !!!

I šta mi tu drvimo o nekom vašljivom mostu, narode moj... ???

:oops::oops::oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Cifre koje se spominju za savski most su uglavnom sa cenom pristupnih saobracajnica. Koliko je stvarno kostao most to se verovatno nikad nece saznati. Slazem sa da je most simbol grada i da treba da bude prvo lep pa onda sve ostalo, ali mi neke stvari i dalje nisu jasne

1. Zasto reku premostiti na najsirem mestu?

2. Cena celika je bila znacajna visa u momentu izrade tenderske dokumentacije i ugovaranja nego sto je bila u vreme izvodjenja. Pad cene celika nije uticao na pad cene mosta?Zasto

3. Zbog cega je cena mosta porasla u odnosu na tendersku dokumentaciju. ko je kriv zbog toga?

4. Zar nije mogao da se napravi model finansiranja i da se izabere domaci generalni izvodjac. Ovako je maltene sve domace, a kajmak i referencu kupi strana firma

5. pa onda pitanje za hajdina i staru gardu profesora, da li smatraju kao svoj neuspeh sto iza sebe nisu ostavili strucnjake koji su kadri da isprojektuju konstrukciju kakav je savski most

Ovaj most ce samo ublaziti a nikako ne i resiti problem saobracaja u beogradu. Dokle god se ne napravi teski metro, a ne "laki metro" iliti tramvaj sirokog koloseka beograd ce imati problem sa saobracajem. Najveci problem Beograda pored nedostatka mostova su uske ulice u centralnom delu grada i pogubna politika gradskih vlasti, hajde da napravimo sto vise garaza u strogom centru i da time privucemo sto vise automobila u centar, sto ulice nemaju tolku propusnu moc nema veze.

A o teskom metrou nekom drugom prilikom

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam jednom momku, koji ŽIVI OD TOGA, dao gomilu starih novina iz podruma... šta bih s njima, komunalci "to neće", da ih spalim "ne ide" !!!

I straÅ¡no "pojeo ono Å¡to se ne jede", nezlonamernim komentarom "da to jako malo vredi", odnosno 3 dinara kg... na Å¡ta mi je Äovek odgovorio "da mu je svaki list važan"...

Sad me duÅ¡a boli zbog mojih reÄi, a joÅ¡ viÅ¡e zbog toga, Å¡to ima toliko nesreće i bede oko nas !!!

I šta mi tu drvimo o nekom vašljivom mostu, narode moj... ???

:oops::oops::oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Pre sat vremena sam isao sa Banovog Brda na NBG.Logicno je bilo da idem preko mosta na Adi.Medjutim,kod Hipodroma guzva(nema trka danas)i ja okrenem na Radnicku,pa na Gazelu.Vidim na mostu,prepuno pesaka(to je ok)ali i prepuno kola,mile. Nazad,iz bloka 45,opet logicno da idem preko novog mosta,medjutim opet guzvara na prilazu iz Jurija Gagarina.Da li je moguce da ima toliko dokonog ,motorizovanog sveta??? Naravno,produzih dalje preko Gazele.

Gledam tako ovaj most i pitam se dokle ce vise da nas prave ovcama?

Bljesti a Srbija grca.

Koliko kosta,niko ne daje odgovor.Jeftin nije sigurno.

Da je bio proritet po pitanju rasterecenja saobracaja,nije sigurno,ni blizu.

Kako li reaguje narod u Srbiji kada sam ja ogorcen ,iako blisko vezan bas za lokaciju Cukarica -Novi Beograd.???

Neko kaze da je simbol.Cega ???Propasti,pljacke...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...