Chowek

Novi članovi

Recommended Posts

2 sati ranije, danilocrni said:

Da li se to slaže sa pravilima foruma?

Ne slaže se baš. Oglase možeš da postavljaš u delu Mali oglasi, ali tek kad imaš 20 postova objavljenih. A i postavio si već oglas na KP, pa ti ovde i ne treba, pre će se neko tamo javiti. 

9 hours ago, Kuršum said:

Ne slaže se baš. Oglase možeš da postavljaš u delu Mali oglasi, ali tek kad imaš 20 postova objavljenih. A i postavio si već oglas na KP, pa ti ovde i ne treba, pre će se neko tamo javiti. 

ok, bolje onda sto sam ovde prvo pitao :)

Pozdrav...Iz Šumadije sam,srca Srbije... 38 godina....Interesovanje za HI FI proisteklo iz trange frange kombinacija,dok sam tražio bilo šta da kupim jeftino a preprodam skupo...Onda je došlo par lepih uređaja,pa se to zadržalo jel te zato što je bilo greota prodati..i tako malo po malo...Uđoh u sektu. Mali izlet u svet DIY-a,ništa ozbiljno(mora se još čitati)...Preferiram pojačala manje snage(T klasa,lampe.može i A klasa sa trandžama), izvor zvuka do sada CD i komp...Zvučnici su mi diy varijanta sa nekim full rangerom i pridodat tweeter...

U potrazi trenutno za DAC-om i kablažom. Čitam Vas odavno al me mrzelo da se registrujem,iskreno...Eto,dođe to samo po sebi..

Redno je da se i ja predstavim obzirom da dosta visim ovde u poslednje vreme. Kolege sa PCAXE foruma vec znaju ko sam, vidim da ih ima prilicno i ovde. :D

Milos, 29 godine, poreklom iz Vlasotinca ali trenutno zivim u Nisu zbog posla. Ne posedujem klasican audiofilski sistem (za sada), vise sam ljubitelj dobrog zvuka sa racunara tako da sam u prethodnih 10ak godina promenio brdo zvucnih karti i nekoliko USB DAC-ova.

Trenutni sistem za slusanje muzike su AKG K550 slusalice u kombinaciji sa SMSL IDEA DAC-om jer mogu da nosim sve u rancu, a zapoceo sam i gradnju kucnog sistema koji za sada ima SMSL M3 DAC i Yamaha R-300 vintage stereo risiver. Uskoro tome dodajem neke bookshelf zvucnike i gramofon, samo da finansije dozvole.

Hvala, nadam se da cemo se lepo druziti.

Mozda vas uskoro i malo smaram pitanjima posto imam neke rupe u znanju sto se tice vintage uredjaja, a nekako mi sve njih oko hvata. :)

1 sat ranije, hi fi interesent said:

Takođe zahvaljujem na dobrodošlici i potvrđujem ovo oko smaranja pitanjima.Jerbo,rupe u znanju su CRNE :D

Samo napred, tu smo da pomognemo:)

Pozdrav svima!! Hi files mi je u vise navrata pomogao u vezi raznih nedoumica vezanih za probleme sa hi fi uredjajima, i cesto citam razne teme u vezi hi fi-a,pa rekoh vreme je da vam se pridruzim i nebudem samo posmatrac. Ceo svoj zivot sam zaludjenik za muziku, a u zadnjih par godina i zaljubljenik u hi fi. Inace sam iz Beograda i imam 46 godina (nikad nije kasno za hi fi). Moj trenutni sistem (kako ga ja zovem sirotinjski hi fi zbog nacina i cena nabavljanja) je risiver grundig r 1000, kaset dek grundig cf 5000,gramofon sanyo tp 1005u i zvucnici elac el 50, kao i novopridosli grundig studio 2000d(sa dual 1226 gramofonom) i slusalice pioneer se2p i pioneer se 20a. Definitivno sam fan nemacke skole zvuka,ali i japanskih vintage slusalica. Toliko odmene za sada,radujem se buducem druzenju na hi-files!!!