Jump to content


Novi članovi


Chowek

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Pozdravio bih sve clanove uz izvinjenje jer sam vec imao par postova.

Pompi, iz Sokobanje, 40 god., otac maloletnog deteta, svirao bubnjeve 20 god., sad ponekad lupnem kongu, volim muziku 70-ih.

Namera mi je da se posle puno godina vratim na gramofon pa sam u potrazi za pojacalom i zvucnicima naleteo na ovaj forum. Ko sto rekoh imao sam vec par postova i dobio par dobronamernih odgovora. 

Jos uvek citam, ucim i nista konkretno ne pitam jer cekam neke pare, hahaha... ziva istina.

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Helou,

HiFijem me je praktično zarazio brat od strica pre 33 godine demonstrirajući mi svoj Gorenje muzički centar, a teoretski Jovan Regasek knjigom "HiFi i njegove zamke". Sada  imam 45 godina, uspeo sam da vremenom napravim sistem koji svima nama u kući pruža lepe muzičke doživljaje. Nešto je kupljeno novo, nešto polovno, nešto nasleđeno, a svira odlično :) Sve je komercijala, nema DIY niti domaćih komponenti (za sada).

Na forumu mi se najviše sviđa Willyjeva lista klasične muzike, i Šćepanova emisija "Ne može to bez kabla".

Pozdrav svima iz NBG!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Red je predstavit se kad mi je vec toliko dosadno da se za staru godinu registriram na forumu :D

(jer dok ovo kuckan nisam  kuci nego u niskozemskoj)

Stopostotni dalmatinac - taman usviran i brojen godina jos uvik ispod broja cipela, po osobnoj vokaciji vise glazbofil nego audiofil , a volin pogledati i pokoji film, pa mi je i video bitan.

Makar naravno postoji namjera  da to sve skupa zvuči i izgleda što bolje može - "kutije" mi zapravo nisu opsesija.  Tom motu unatoč i usprkos, cijena svih tih kutija za gledanje i slusanje je odnedavno marginalno prišla vridnost auta kojeg vozim pa po postulatu Franca Kuzme mogu reć da sam i ja priša na mračnu, audiofilsku stranu,makar mi sistem zapravo i nije hardcore audiofilski. 

Pratim, povremeno, ovi forum vec par godina.  Neke stvari na koje naidem su mi baza (DIY, sistemi sklepani za par sto eura,pravi sistemi entuzijasta tipa william wallace etc, strast za starinama tipa deckovi/kazete/ploče).

Ne volim priseravanje oko nedokazivog ,mistiku, koristoljublje. Ima toga svugdi pa i ode.

Volin čut šta iskustveno znalci kažu, makar ih i ne poslusam uvik to šta kazu se nekako pohrani u korteks i izleti van nakon nekog vrimena. Ono, navodenje a ne stroga uputa.

Za pocetak dovoljno, koga sta zanima nek pita. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...