Jump to content


Cista A klasa


anubisgrau

Recommended Posts

Ja sam slusao one starije modele CEC ampova: 3300, 5300 kao njihov najveci model koji se vise ne proizvodi. Ne znam da li su i oni radili u A klasi ali su svirali dobro. Jedino mi se onaj najveci i kao najbolji nije dopao (njega sam slusao na mojim kutijama). Verovatno i zbog toga sto su i ocekivanja tu bila najveca. Onaj najmanji je bio bombonica za pare koje je kostao (debelo ispod hiljadarke eura). Isto je imao mali milion tih malih elektrolita u napajanju ...

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... da, ali pogledaj i sam !!!

Погледао Ñам али математика друкчије каже!

Ово Ñе одноÑи 5300Ñ€.

Погледај шта кажу за Форте, тј погледај величину хладњака за Ñамо 50 вати по каналу!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ja sam slusao one starije modele CEC ampova: 3300, 5300 kao njihov najveci model koji se vise ne proizvodi. Ne znam da li su i oni radili u A klasi ali su svirali dobro. Jedino mi se onaj najveci i kao najbolji nije dopao (njega sam slusao na mojim kutijama). Verovatno i zbog toga sto su i ocekivanja tu bila najveca. Onaj najmanji je bio bombonica za pare koje je kostao (debelo ispod hiljadarke eura). Isto je imao mali milion tih malih elektrolita u napajanju ...

Jel ovaj, C.E.C. amp-71...

- http://audio-database.com/CEC/amp/amp71-e.html

Link to comment
Share on other sites

Bez zelje da se osetis uvredjeno, cisto pitam jer smo pricali o tome skoro... Slusao si Pass spravu koja je kupljena i na kojoj pise Pass (neki XA ili sta vec), ili samo ove svajsovane. Opet, bez zlobe pitam, samo zato sto ja nikad nisam cuo nijedan "pravi" Pass.

sto bi se osetio uvredjeno?

aleph 30

aleph 50

X250

F5

.... i tako, ima toga po gradu a 2 sa spiska sam imao u sobi. nije to neka egzotika. aleph 30 najbolje lezi mom ukusu, u paru sa reference 3a da capo jedan od najboljih "normalnih" sistema koje sam cuo (doduse preamp je bio EAR 912).

taj luxman je poseban svet za sebe, treba ga cuti. nema nista od difuznosti i poentilistickog zvuka mnogih A-klasa, naprotiv surova preciznost, a opet jako dobro svira muziku. protiv njega se dosta lose proveo i originalni F5. kada bih imao sve pare ovog sveta jedan iz te serije bi bio u mojoj sobi.

Link to comment
Share on other sites

Trenutno je na slušanju u mojoj pećini(ci) SVAJA (@Sipi) (http://www.diyaudio.rs/topic/3310-projekat-svaja/page__view__findpost__p__68322)... (ulazni deo Single-Ended, lateralci u izlazu Push-Pull)...

Sva je prilika da ćete je uskoro videti u „šta ste udomili...“ Videćemo...

Opravdava „A“ iz imena koje vodi od „addictive“...

Zvuk koji je, daleko, bliži mom ukusu od, ostalih radova istog author-a...

Zadržala me je, sinoć, budnog, do pola dvanaest... Nesvakidašnje...

Link to comment
Share on other sites

Trenutno je na slušanju u mojoj pećini(ci) SVAJA (@Sipi) (http://www.diyaudio.rs/topic/3310-projekat-svaja/page__view__findpost__p__68322)... (ulazni deo Single-Ended, lateralci u izlazu Push-Pull)...

Sva je prilika da ćete je uskoro videti u „šta ste udomili...“ Videćemo...

Opravdava „A“ iz imena koje vodi od „addictive“...

Zvuk koji je, daleko, bliži mom ukusu od, ostalih radova istog author-a...

Zadržala me je, sinoć, budnog, do pola dvanaest... Nesvakidašnje...

Žiko kako radi A-klasa?

Apropo slika sistema, mene ne zanima estetika. Pošto je u pitanju samogradnja bilo bi lepo da postaviš slike otvorenih uređaja.

Link to comment
Share on other sites

Video sam to nekoliko puta. Mislio sam na ostale komponente u sistemu, ustvari ostaje samo pre-amp. I naravno utisci posle nekoliko dana slušanja.

Svi (domaći) uređaji su, do crevaca, prikazani na diyaudio.rs... DAC je prikazan na audiofil.net, na svom terenu...

Preamp (SA-TVC1) je poznat od ranije... I njegove slike su dostupne. No, tu, već, nije moje da ih prikazujem...

ZvuÄni utisci će biti opisani u thread-u o SVAJA-i na diyaudio.rs... ÄŒim se, sve, slegne...

SVAJA je postala stalni Älan ovog system-a...

Link to comment
Share on other sites

Svi (domaći) uređaji su, do crevaca, prikazani na diyaudio.rs... DAC je prikazan na audiofil.net, na svom terenu...

Preamp (SA-TVC1) je poznat od ranije... I njegove slike su dostupne. No, tu, već, nije moje da ih prikazujem...

ZvuÄni utisci će biti opisani u thread-u o SVAJA-i na diyaudio.rs... ÄŒim se, sve, slegne...

SVAJA je postala stalni Älan ovog system-a...

Hvala Žiko, ne bi bilo loÅ¡e da postujeÅ¡ linkove ka slikama za nas koji nismo od poÄetka pratili.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...