Jump to content


Hi-Files Show prolece 2011 po�inje


Ljuba

Recommended Posts

Imao sam veliku sreću sa (zateÄenim) izborom music-e. Hvala izlagaÄima na trudu, ljubaznosti i volji da pokažu svoje ureÄ‘aje. Uprkos prostorijama koje Äine sve da ih sapletu... (Äekao sam da ovo napiÅ¡em, tek, kada sam, (skoro) sasvim siguran u to...)

No, ne žalim što sam svratio...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Bio sam juce i zadrzao se skoro celo popodne...po raznovrsnosti muzickog materijala,po mojem skromnom misljenju,najbolji show do sada.G-din Mladja ubedljivo najozbiljniji i bez previse "testera".

Sto se tice "mehanike":

1.Vox trade

2.One hi fi

3.AV impuls.

4.Audiophile

...bez da ulazim u detalje,svima hvala na ulozenom trudu u ovim ne bas tako izdasnim vremenima :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Upravo se vratio. Ovo su utisci jednog laika ali zaljubljenika u dobar zvuk (u stvari utisci dvojice, jer se drug sa kojim sam posetio slaze sa mnom)

Najbolji utisak - Audiophile. Bogat izlog i dobar izbor muzike, kao i odlican CA/Dali setup. Mozda previse visokih tonova za moj ukus ali detaljnost zadivljujuca!

Simpatican momenat je magnetofon u sobi Vox-a. Sasvim solidan zvuk uz dosta informacija iz te oblasti. Dynaudio kutije mozda za nijansu nedovoljne za onaj prostor.

Naim u on hi-fi dosta hladan ali sa puno energije, preko iPAD-a. Slusala se Metallica. vizuelno, najlepsi allblack Naim :)

Na kraju, AV Impuls, najmanje se zadrzao u toj sobi, ni zbog cega drugog vec zbog najslabijeg utiska. Setup meni nepoznat, izvor je racunar a sve vreme smo imali utisak da ima zastokog neslaganja izmedju komponenti. Voleo bih da cujem iskusnije clanove, sta je bilo u setup-u?

Link to comment
Share on other sites

@mostly harmless

mac mini transport sa amarra softwareom, weiss 202 DAC, beyond frontiers audio pojacalo i audience zvucnici. kablazu nisam pratio, verovatno neki crni posto je zvuk bio malo tamniji.

meni je taj setup svirao vrlo zanimljivo u nekim parametrima. jedina soba u kojoj je klavir zvucao kao klavir a ne sintetizovani instrument. i u kojoj nije bilo lazne audiofilske pirotehnike, lazno uzdignutog gornjeg spektra za utisak "vazduha" i "prostora" i u kojoj su se zvoncici i slicni instrumenti sa visim frekvencijama oglasavali u svom "realnom" kapacitetu.

da je moglo bolje, moglo je - sumnjam na pozicioniranje zvucnika u prostoru ili prosto njihovu prirodu da zbog specificne konfiguracije ne zvuce podjednako za svakog slusaoca u jucerasnjoj sobi. posebno je bio izrazen problem u integraciji basa, tu je sistem copao.

Link to comment
Share on other sites

naim soba me je podsetila na sve zasto ne volim moderne zvucne koncepcije u ovom sportu.

bilo je svega, detalja, rezolucije, pa i dinamike - jedino nije bilo muzike. tri puta sam pokusavao i sva tri puta bezao posle 5-10 minuta.

uzasno naporan i zamarajuci zvuk.

iskreno govoreci, iz perspektive cena/performansa, jedini no brainer sistem juce je bio CA/dali. taj komplet kosta oko 3500 evra bez kablova. rezolucija mu nije bitno slabija od naimove, ima problem u basu isto kao naimov sistem, vokal zvuci prirodnije i ljudskije. a sve kosta 4.5x manje, (najmanje)

Link to comment
Share on other sites

Evo upravo se vracam iz hotela Holiday Inn sa prezentacije. Moj konacan utisak je duboko razocarenje. Prvo jako malo izlagaca, samo 4 sobe. Sto se tice Cambridge Audio i Dali sobe muzika je zvucala sasvim pristojno, mozda ti zvucnici opravdavaju cenu od 1.300 eura. Dosta detaljnosti, dinamike, bas je bio fino definisan. Sve u svemu nije losa zvucna slika, ali nisu me odusevili.

2. Naim - tu sam proveo citavih 2 minuta. Prvo pustali sa muziku sa Ipoda, sto me je odma iznerviralo, ceo sistem je NAIM-ov, zajedno sa zvucnicima. Pustali su muziku gde se samo cuje 1 instrument a to je violoncelo. Cekao sam sledecu numeru, ali je opet islo isto. Ista muzika... Ocekivao sam vise instrumenata, da malo forsiraju sistem, ovo je samo zvucna zamka. Cak i kod losih sistema jedan instrument se dobro cuje....

3. Po meni najvece razocarene je AV Impuls. Muziku su pustali sa kompa, zvucnici su po meni najlosija karika sistema. Zvucna slika je dosta mutna, zvucnici se deru, naprezu, nemogu da kazem da mi je bilo prijatno. Muzika koju su pustali u mom prisustvu je stara produkcija iz 60-ih i 70-tih godina dosta jednolicna pink floyd, beatlesi, stevie ray vaughan itd. Zvucnici su po mom misljenju premali a takav prostor, a i mogli su da puste neke malo bolje produkcije, drugih zanrova, kako bi osetili detaljnost, dinamiku itd.Ovako samo tuzno secanje.

Ubedljivo po mom misljenju najbolja soba je VOX koji je predstavio DYNAUDIO exciter kutije itd... Muzika je bila dobro birana, akusticna produkcija, mali jazz trio sastavi, par zenskih vokala, menjalo se malo CD malo sa trakasa. Uz sve to isla je i fina prica domacina koja je pratila svo to desavanje.

Mogu samo reci VOX je jedin svetla tacka na sajmu. Zao mi je sto je to tako, ocekivao sam vise, nadam se da ce sledeci put biti malo profesionalnije.

Link to comment
Share on other sites

Ja bio danas...

Av impuls - prijatno iznenadjenje... interesantan koncept! Slozismo se da je ipak bolje da te, veoma simpaticne kutije, budu blize zadnjem zidu (citaj paravanu), da bi taj bas bio reprodukovan kako treba. Zenski vokali k'o bombona!

Vox trade - fina prica, lepa reprodukcija sa trakasa! Kutije razocarale, pa sam izneo primedbu da bas koji je mogao da zvuci prelepo, nije u celosti bio oslobodjen iz dynaudio kutija (rekao bih da su se domacini slozili, ali, kako kazu, zeleli su da probaju nov koncept - bzvz.)!

One hifi - Preeevelike kutije za taj prostor... zicani instrumenti utanjeni do koske, a bas stidljiv. Sta li je sa tim Naim-om... ???

Audiophile - Dali su lepe kutije, ali nesto u toj kombinaciji sa Cambridge-om nije davalo dobar rezultat - bas je remetio zvucnu sliku, dakle, previse za moj ukus. Oni su se jedini i fokusirali na prodaju - izlozili su dosta komponenti, reklame vidljive... Zamerka: Ostavite se Cambridge Audio setup-a, vec dajte Densen, gre'ota da ne svira (ako je sivrao, zao mi je sto sam propustio)sa Dali kutijama.

Zakljucak: Lepa organizacija i dobra lokacija, ali je prostor za slusanje los! Hocemo vise izlagaca i posetioce koji gase mobilne telefone, ne brbljaju za vreme prezentacije i ne skacu iz prostorije u prostoriju svakih 15 sekundi.

Izlagaci, budite hrabriji kao ekipa iz AV impulsa, pa experimentisite i sa DAC-ovima... A, i malo cevaskog zvuka ne bi bilo na odmet!

Link to comment
Share on other sites

Bio sam i ja.

Cudi me da se tako malo komentarise da je Ljuba omogucio da se na HFS ulazi BESPLATNO. Bio sam toliko iznenadjen (pozitivno) da sam se odmah preplatio na HF, sto sam inace (bez nekog razloga) odlagao.

U Vox salu nisam ni stigao da udjem, nisam mogao da cekam, a tamo je bilo dupke puno. Verovatno ne bez razloga. :klanjanje

Radije sam zaseo u kafic sa Ljubom, Scorpio-om i Cade-tom. Posle su jos stigli i Igor IB, Sima AVI i jos neki fini ljudi. Iskreno, i dosao sam vise zbog drustva nego zbog eksponata.

Sve pohvale za Ljubu, hvala i Scepanu na vremenu koje je ulozio, kao i svim ulagacima koji su uprkos teskim vremenima za prodaju audio opreme dosli na HFS.

Link to comment
Share on other sites

CA+Dali: najbolji odnos cena/performanse na sajmu ali za moj ukus previÅ¡e prÅ¡tavo (plus se iživljavaju sa test diskovima, nisam bio u prilici da Äujem bilo Å¡ta sa nenabudženom produkcijom). Lepo je Å¡to su izložili puno ureÄ‘aja.

EC+Dynaudio: uravnotežen zvuk po mom ukusu, prezentacija standardno dobra, gužva standardno velika, samo bih ja na onaj amp radije vezao Focus 220. Trakaš je poslužio kao interesantno poređenje sa digitalnim izvorom.

Naim: mislim da je na one impozantne Ovatore trebalo povezati neki pre/power iz Naima. Kao da onaj integralac ne može da ih potera dovoljno. Pri tome su zvuÄnike stavili uz duži zid sobe, ja bih uradio obrnuto.

U AVI sobi: ako je sistem namerno onako komponovan, prosto ne znam šta bih rekao, meni onaj zvuk apsolutno ne leži.

Oni drveni držaÄi za zvuÄniÄke kablove kod Naima su zaista preterivanje.

Link to comment
Share on other sites

Cisto pojasnjenje:

U Naim sistemu je izvor bio UnitiServe, koji je slao S/PDIF signal u nDAC. Prikazan iPad je bio sam DALJINSKI UPRAVLJAC.

Valjda su ga stavili da ljudi vide kako to izgleda, sa sve softverom za daljinac koji prikazuje cover art i sta sve jos ne.... Taj iPad nije bio izvor. Sve bi radilo ISTO i bez njega.

Link to comment
Share on other sites

Čekajte... nemojte mi reći da DALI helicon 800mk2, NIJE SVIRAO ???

Da su samo "doneli" zv.kutije koje koštaju 7.400 eur-a(par) "za gledanje", pored Densen ili Gryphon playera/amplifikacije... ???

Neoprostivo i neshvatljivo...

Svirao je sa preamp+power kombinacijom. Naizmenicno taj sistem, a i Cambridge integralac sa Ikon 6 MkII

Link to comment
Share on other sites

Pohvala za besplatan ulaz za pocetak iako i pored toga nije bilo puno ljudi...

Evo i mojih utisaka redom kako sam ulazio u sobe(danas sam bio):

AV impuls(BFA+Weiss+Audience) - Najbolja soba. Odlicni izvori zvuka, i Weiss DAC i gramofon. DAC ne vredi ni blizu koliko kosta doduse, ali gramofon je odlican za svoju cenu. Najveca mana u sistemu su definitivno bili zvucnici, mada mi Scepan kaze da to mnogo bolje zvuci kod njih u firmi. BFA pretpostavljam da je sjajno pojacalo, ali su mu sigurno potrebni bolji zvucnici. Najveci problem sa onim kutijama je to sto zvuce potpuno drugacije u zavisnosti od mesta na kome sedite kao sto vec Anubis pomenu. Queen je potpuno fenomenalno zvucao kada su ga pustili. Ostale stvari ne toliko dobro, ali ipak dobro.

One Hi Fi(Naim) - Ubedljivo najgora soba. Potpuno razocarenje. Lose postavljeni zvucnici mada su mogli kako hoce da ih postave u onoj sobi... Malo je reci da su one Naim kutije prevelike za onaj prostor. Jedva sam dve numere izdrzao.

Audiophile(CA+Dali) - Veoma korektan zvuk za te pare. Zaista vrlo korektno. Sve sto se moglo ocekivati od te kombinacije, pa i vise od toga.

Vox Trade(Dynaudio+Electrocompaniet) - Vrlo prosecna soba, mislim da su kutije najveci problem. Takodje, nije bilo na odmet da sve vreme bude otvoren prozor :).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...