Jump to content


durd3n sistem:)


durd

Recommended Posts

zvucnici Wharfedale Diamond 10.7 , skoro sam ih uzeo jos uvek se navikavam, za sada sam zadovoljan zvukom.

jos koja fotka...

soba je oko 3.7m x 7-8m otprilike plus 2 predsoblja mala.

osecam da yamahi fali snage tako da ce prvom prilikom da leti..

jos ne znam sta da uzmem..

Ok je na tihom slusanju (oko "9sati" volume knob)tako slusam 90% vremena al kada se pojaca nema snage....

Neki savet bi dobro dosao sta da uparim sa zvucnicima ?

post-14418-0-11863400-1297983434_thumb.j

post-14418-0-64894800-1297983460_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Umalo da zaboravim, poslednje 3-4 godine izvor PC sa creative audigy player kartom.

Tu cu jos morati malo da poradim na nekoj boljoj zvucnoj ali za sada PC ostaje primarni izvor,

verujem da i kada bi skupio pare za gramofon i ploce da bi me mrzelo da ih okrecem i menjam posle nedelju dana:(:(

mada ko zna...

Pozdrav svima!

Link to comment
Share on other sites

zvucnici Wharfedale Diamond 10.7 , skoro sam ih uzeo jos uvek se navikavam, za sada sam zadovoljan zvukom.

jos koja fotka...

soba je oko 3.7m x 7-8m otprilike plus 2 predsoblja mala.

osecam da yamahi fali snage tako da ce prvom prilikom da leti..

jos ne znam sta da uzmem..

Ok je na tihom slusanju (oko "9sati" volume knob)tako slusam 90% vremena al kada se pojaca nema snage....

Neki savet bi dobro dosao sta da uparim sa zvucnicima ?

Zdravo,predpostavljam da bi slusao samo audio a ne 7.1.Stoga bi trebalo da Yamahu izbacis ionako je slaba.

Uzmi cisto audio pojacalo sa velikom dinamikom tj.sa visom propusnom moci signala.Ne znam sa koliko love bi uleteo ako nije nesto puno imas pojacala na KP solidnih naravno moras da budes oprezan i preporuka je da ako si iz Beograda uzmes prvo da ga probas kod tebe kuci.Tvoji zvucnici imaju dobru osetljivost 90dB tako da ce sloziti sa bilo kojim boljim pojacalom.Interkonekte obavezno zameni nekim solidnijim ne moras preterivati

idi do Silkena u Balkanskoj pa vidi.Dobro bi bilo da zvucnicke kablove stavis isto malo bolje od obicnih stim sto ako ti zvucnici stoje blizu izvora mozes i skuplje a ako su dalje onda se ne isplati.Pogledaj moj post Zdravkov sistem.I ja sam imao riciver pa sam ga zamenio.

Toliko ako ti sta jos treba pitaj.Ah da ako ovo sve uradis dobices jako dinamican sistem pa neces morati da ga odsrafljujes dovoljno ce ti biti i 1/4 snage.

Link to comment
Share on other sites

Zdravo,predpostavljam da bi slusao samo audio a ne 7.1.Stoga bi trebalo da Yamahu izbacis ionako je slaba.

Yamaha koju sada koristi nije višekanalni, već stereo risiver. A da je slaba za ove zvučnike, slaba je.

Ne znam sa koliko love bi uleteo ako nije nesto puno imas pojacala na KP solidnih naravno moras da budes oprezan i preporuka je da ako si iz Beograda uzmes prvo da ga probas kod tebe kuci.

@durd3n

Na forumu imaš priliku da pročitaš brojna negativna iskustva sa kupovinom polovne opreme (ima i pozitivnih, naravno). Razmisli koliko poznaješ materiju, odnosno koliko si voljan da se zezaš sa eventualnim servisiranjem polovnih sprava.

Tvoji zvucnici imaju dobru osetljivost 90dB tako da ce sloziti sa bilo kojim boljim pojacalom.

Pa, svako pojačalo će svirati sa svakim zvučnicima, ali da će se složiti... teško.

Link to comment
Share on other sites

Da reciver, je stereo, trazim neko stereo pojacalo za oko 500e.

Na koja pojacala iz vise srednje klase mislis konkretno da znam da odem da poslusam,

da cujem :) kakva je situacija?

Meni se dopao rotel RA-1062 (mozda je bilo i do b&W) al mi dosta probija budzet, tako da nista od toga.

Gledao bi i polovno, al od nekog koga poznajem.

Ovako sam se uvek za*ebo kada sam kupovao, ne vezano za hi fi, ako ne znam sta da gledam.

Link to comment
Share on other sites

Auduiolab,Harman Kardon,NAD,Pioneer A serije 7xx,8xx,Sony ES serija pa moze i to sto se tebi svidja ali pazljivo procitaj specifikacije ako ih prodavac ima ili na netu.Obavezno se dogovori sa prodavcem da pojacalo prvo probas pa sve ostalo.Svako pojacalo se drugacije ponasa i cuje zavisno od okruzenja i zvucnika zato je najbolje probati ga kod tebe u tvojim uslovima.Kupi ono sto tebi za tvoje usi odgovara najbolje je da probas sa muzikom koju dobro poznajes recimo neku stvar od nekog izvodjaca.U specifikaciji pojacala trazi podatak Power Bandwidth ako je podatak 50kHz i visi znaci da se granicna ucestanost nalazi na vise od dvostruke tacke cujnog opsega.To znaci da ce cujni opseg biti reprodukovan bez vecih gubitaka sto znaci da ce i brzina odziva biti dobra.

Da bi ovo proverio dovoljno je da pojacas zvuk do max polovine skale kod nekih i manje.Znaci samo probom mozes doci do svog zvuka.

Sto se tice prodavaca tu ti ne mogu bas pomoci moras sam da procenis kakav je tip mozda je zato najbolje da posto si iz Beograda tu obavis probu i kupovinu jer ti je relativno lako da manevrises i mozes da vidis uredjaj uzivo a ne sa slika.Trazi da na licu mesta isprobas sve funkcije trazi znakove itenzivnog koriscenja sve potenciometre okreci ako ima A i B izlaze trazi da ti prikluci na oba itd tolko valjda i sam znas.Ako nesto nadjes slobodno pitaj pa cemo da prodiskutujemo.

Link to comment
Share on other sites

Da reciver, je stereo, trazim neko stereo pojacalo za oko 500e.

Na koja pojacala iz vise srednje klase mislis konkretno da znam da odem da poslusam,

da cujem :) kakva je situacija?

Meni se dopao rotel RA-1062 (mozda je bilo i do b&W) al mi dosta probija budzet, tako da nista od toga.

Gledao bi i polovno, al od nekog koga poznajem.

Ovako sam se uvek za*ebo kada sam kupovao, ne vezano za hi fi, ako ne znam sta da gledam.

Obavezno poslusaj sa svojim zvucnicima, veruj svojim usima !

Vecina novih pojacala su tesko razocarenje, bar za mene :cheers

Link to comment
Share on other sites

Pa nespadaju bas sva preciznije od novih koja mogu da podmire zahteve koje sam ti napisao MNOGO su skupa pa o tome ne razmisljaj.

Polovno jako dobro ocuvano moze da se nadje samo strpljenja.Strpljen spasen.Pogledaj na KP pami posalji na email pa cu ti pomoci ili mozemo i da se cujemo pa da razmotrimo.

Link to comment
Share on other sites

koja nova ne spadaju u tu vecinu?

Od novih 500-600 Marantz i Creek mi se dopadaju :thumbsup2 Sa Nadom sam imao lose iskustvo, novi Audiolab nije isti kao ranije, mislim zvucno, a i denon nije nista bolji, tek jace serije mogu da prodju ! zato sam ti i napisao samo sa tvojim zvucnicima da ih poslusas :listen

Od mene mozes da dobijes na probu jedan vikend Rotel RA 930 i Denon PMA 777, ako ti to igra ulogu :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Hvala na pomoci. I hvala Lines na ponudi, stvarno, ali ako budem uzimao nesto polovno bice to onda ovako nesto

MARANTZ VINTAGE.

neki reciver ili pojacalo iz te serije....

Onda traži Marantz 2252B risiver.OdliÄan je i nalazi se relativno lako.Ili, Marantz 1122DC pojaÄalo.Pojave se, s vremena na vreme, po ceni od oko 200 evra.Ipak, Diamondi bi, verujem, bolje radili sa nekim Harman/Kardon-om.

Link to comment
Share on other sites

Kako vam se cini HK 980 ?

Plastično. Ali možda bude dobar match sa 10.7. Svojevremeno sam slušao HK970 sa Diamondima 9.5 i to je bilo sasvim ok. E sad, kolike su razlike na relacijama HK970 - HK980 i 9.5 - 10.7, to ne znam. U svakom slučaju, i jedno i drugo bi trebalo da imaju u BGB Studiju, pa možeš da poslušaš.

Link to comment
Share on other sites

Zdravo,predpostavljam da bi slusao samo audio a ne 7.1.Stoga bi trebalo da Yamahu izbacis ionako je slaba.

Uzmi cisto audio pojacalo sa velikom dinamikom tj.sa visom propusnom moci signala.Ne znam sa koliko love bi uleteo ako nije nesto puno imas pojacala na KP solidnih naravno moras da budes oprezan i preporuka je da ako si iz Beograda uzmes prvo da ga probas kod tebe kuci.Tvoji zvucnici imaju dobru osetljivost 90dB tako da ce sloziti sa bilo kojim boljim pojacalom.Interkonekte obavezno zameni nekim solidnijim ne moras preterivati

idi do Silkena u Balkanskoj pa vidi.Dobro bi bilo da zvucnicke kablove stavis isto malo bolje od obicnih stim sto ako ti zvucnici stoje blizu izvora mozes i skuplje a ako su dalje onda se ne isplati.Pogledaj moj post Zdravkov sistem.I ja sam imao riciver pa sam ga zamenio.

Toliko ako ti sta jos treba pitaj.Ah da ako ovo sve uradis dobices jako dinamican sistem pa neces morati da ga odsrafljujes dovoljno ce ti biti i 1/4 snage.

Ja ne bih bacao pare na nove kablove. Ubedjen sam da, ako su vec pristojni, da se nista nece dobiti zamenom kablova.

Link to comment
Share on other sites

ÄŒuo ovu kombinaciju u BGB-a, meni je zvuÄalo ravno i obiÄno, ali meni se 10.7 generalno nisu svideli.

cuo sam i ja i bgbu, pre nego sto sam ih kupio za 200e manje nego sto su kod njih.

Kod njih stoje nekako u cosku i samo bas gruva, potmulo zvuce tamo, bar meni.

Kod mene kuci imaju drugaciji zvuk. Mislim ja sam zadovoljan :)

Ionako sam ih uzeo samo privremeno, zamenicu ih jednog dana sa b&w802d :) :)

kablovi su mi poslednja stavka,

prvo pojacalo, pa zvucna karta, pa tek onda kablovi

uzecu neke od 5-10e po metru nista specijalno, ako ih i budem menjao.

Link to comment
Share on other sites

Moram priznati da sam vrlo prijatno iznenadjen kako bolje zvuce sa kvalitetnim pojacalom kao taj denon,

sada mi je jasnije koliko ova yamaha sto imam ne moze da isprati zvucnike.

Zvuk nema veze jedan sa drugim, u korist denona, narocito kada se pojaca

:cheers :cheers :listen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...