Jump to content

M-Kabl
Photo

Police

• Please log in to reply
793 odgovora u ovoj temi

#161 pera451

pera451

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 7948 Poruka:
  • LocationBeograd

Poruka napisana 17 август 2011 - 19:08

Review Component Retail: $1.300/$1.950 for 3/4-tier version respectively

Elitizam za sve!

Install flash.

#162 ska62

ska62

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1276 Poruka:
  • LocationBGD

Poruka napisana 28 август 2011 - 19:53

Može da bude interesantno za samograditelje .

Umanjene slike u prilogu

• Z9050.jpg

#163 ska62

ska62

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1276 Poruka:
  • LocationBGD

Poruka napisana 28 август 2011 - 19:55

Lep rad

Umanjene slike u prilogu

• E-T-A1.3D-3-Acrylic-PMMA-Audio-Rack-For-Equipments-ET-Black.jpg

#164 sondek

sondek

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 3596 Poruka:
  • LocationNovi Sad

Poruka napisana 28 август 2011 - 21:01

Hteo bih praviti policu poput ove na slici:

1. Ako bi raspon bio oko 180cm, koje ploče bi valjalo koristiti da bi ugib ostao neprimetan?
Možda nešto ovakvo, debljine 44mm? Ili šper-ploča 40mm, poput ovih.
Ili je, ipak, neohodno, za taj raspon, "sakrivati" neke čelične profile?

2. Ima li predloga kako rešiti detalj šiljaka?
Kakva veza drvo-metal? Treba li razmišljati o nekom dampirajućem materijalu između?

Svako razmišljanje/iskustvo je dobrodošlo.
Hvala

Videh neki dan hrastove klupe u socijanom,izuzetno stabilne i izdrzljive na tih 180cm izdrzavaju po dva tri penzosa bez veceg uvijanja(imao sam vremena da to proverim).Nista ne treba da se oko njih poradi osim da se skrate noge,da bi izgledale kao na tvojoj slici.Umesto metalnih siljaka ja bih napravio drvene,po uzoru na Russ Andrews-ove kakve ja imam na CD-u(stigli s njim for free) http://www.russandre...at_id=PSUPPFEET ,ako nisu bolji lepse se uklapaju, u slucaju metalnih siljaka nesto sa navojem ima i takvih Russ .U T.Hadzica u hobi sistemu imas dobar izbor drvenih nozica sa navojem,sto dobro dodje za nivelaciju dosta su rigidni kad se opterete.Inace dupli univer se savija na tezini od 30-tak kg vec na rasponu od 90cm,sto sam video na svom primeru kad sam doneo malo tezi amp na probu,pa za tako velik raspon racunaj na nozice i u sredini,ako bi se ponasalo 180cm duplog univera sa nozicom u sredini ne znam,ja sam podelio na 2x90 i sa 20kg opterecenja je ok.Univer je dosta mrtav i moze se lepiti u vise slojeva ,a potom ih iskantovati(sve ti to tamo odrade u H.Sistemu),razmisljam da donjoj ubacim izmedju dva univera sloj plute(ovde sam negde mazn'o ideju).Ta donja ce stojati na ostrim spajkovima zabodenim odozdo kao dodatna izolacija od podloge(komode sa plocama).Jedna polica duplog univera 90x30cm je dosta teska,20kg pa to sve deluje stabilno,ako nesto znaci da pogledas-znas gde sam.
Edit: vec zamisljam tri gramofona :facehearts na polici.

36 razloga zasto se vinil vise voli od digitalije http://www.buzzfeed....collectors-love  

Sjajan radio http://www.jazz24.org/

#165 SUROKVL

SUROKVL

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1384 Poruka:
  • LocationZemun

Poruka napisana 29 август 2011 - 21:43

Šperploča koju si prikazao i ploča od masiva mogu uz određenu dozu fleksibilnosti da izdrže željeni raspon od 180cm, ali se tu javljaju određeni problemi.Toliki raspon je nestabilan i ploče su sklone oscilovanju i vibracijama.Što su uređaji teži, veća je sklonost ka ugibanju, što su lakši veće su vibracije.Masiv-puno drvo je sklonije vibracijama jer je elastično, šperploča je znatno inertnija,naravno ne kao medijapan ali ima mnogo bolji odnos nosivosti i težine.Problem sa punim drvetom je što to ne možeš realizovati sam, to je komplikovana tehnologija, plus toga kod nas je maloteže naći masiv takvog kvaliteta da posle nemaš problema sa pločama u smislu uvijanja i rasušivanja, čak i da majstora koji će ti te ploče profesionalno i kvalitetno odraditi.Dug je put od hrastove talpe do gotove table.Šta bih ja radio u tvom slučaju? Raspon od 180cm je više nego dovoljan za tri standardna uređaja,pa bih ga tako i podelio i samim tim izvršio ukrućenje i učvršćenje konstrukcije.Ako tako uradiš onda ti je pitanje materijala rešeno po sistemu biraj šta ti se sviđa i šta možeš da realizuješ i platiš.Možeš univer duplo lepljeni ili fabrički 38mm ili furnirani medijapan ili da šperploču furniraš nekim plemenitim furnirom, jer ona sama po sebi nije dekorativna, tj taj furnir je konstrukcijski od drveta niže kategorije.Masiv izbegni.Zlatno pravilo je od masiva praviti ramove a pločaste površine od pomenutih materijala.Onda je konstrukcija čvrsta i stabilna i "ne radi".Nemoj mnogo da se opterećuješ dodatnim dampiranjem.Ovakva polica je toliko masivna da je akustički inertna.Kakav sistem i kakve uši treba imati da bi se čula razlika u zvuku police? Slična je situacija sa šiljcima i tu su mišljenja jako podeljena o njihovom efektu, ali njih je relativno lako realizovati.Suština je da se polica ne ljulja, da stoji stabilno, da li stoji na šiljcima, kuglama, nogicama ili nečemu petom manje je bitno.To su sve obmane audio industrije i tu se vrte velike pare, a skreće se tema sa bitnih stvari u hi-fi-ju.

#166 ska62

ska62

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1276 Poruka:
  • LocationBGD

Poruka napisana 16 септембар 2011 - 19:20

Praktična polica za one koji imaju mnogo uređaja mada bi i jednostruka bila takođe lepa . :thumbsup2

Umanjene slike u prilogu

• 5710917670_g.jpg

#167 Laki021

Laki021

Junior member

• Novi članovi
  • 6 Poruka:
  • LocationNovi Sad

Poruka napisana 17 септембар 2011 - 01:13

Pozdrav svima :wave2

Ovo je moj prvi post na forumu... eto ova tema me je prva zainteresovala pa bih vam prikazao moju audio komodu.

Ovo je komoda koju sam lično napravio, materijal je parena orahovina debljine dva inča u kombinaciji sa staklom i impregniranim pamukom (koji sam koristio za mreže vrata).

Hi Fi komoda je stilizovana u obliku retro radio prijemnika, stavio sam akcenat na prirodne materijale ali i na upotrebnu vrednost.
Dimenzije komode su 104 x 66 x 55cm, unutrašnji prostor za uređaje je 96 x 40 x 50cm, masa komode je 80Kg.

Ostavljen je izvod za kablove ali je moguća i demontaža zadnje stranice ukoliko je potrebno bolje hlađenje uređaja.

Vrlo je masivna i stabilna... garantovano čuva audio opremu i od najjačeg zemljotresa ili ljudskog besa! ;-)

Noćna lampa je stilizovana u vidu radio skale, romantika zagarantovana :listen

Vrlo je funkcionalna i uživo zaista deluje impresivno, još nisam stavio opremu u nju... možda ću morati da pravim drugu jer su me već startovali da je prodam... neki će možda reći da je pomalo kičasta ali cilj mi je bio da napravim interesantnu retro kućicu za svoje uređaje... meni se dopada a ni ljudi koji su je videli uživo nisu ostali ravnodušni.
f2.jpg
f3.jpg
u5.jpg
d11.jpg

Edit Paja: un-bold-ovano

#168 bertone1

bertone1

Junior member

• Članovi
  • 25 Poruka:

Poruka napisana 18 септембар 2011 - 11:42

Slažem se sa tobom , MDF je idealan za pravljenje police, ali to što kažeš da nema uticaja polica i šiljci na zvuk , varaš se. Ako je solidan sistem, u ili na polici kvalitet zvuka je uočljiv. Veruj mi, i ja sam bio nepoverljiv, ali praksa me je razuverila u to.

#169 zbrujic

zbrujic

Hey, you out there?

• Članovi
  • PipPip
  • 3006 Poruka:
  • LocationNovi Sad

Poruka napisana 20 септембар 2011 - 00:39

Videh neki dan hrastove klupe u socijanom,izuzetno stabilne i izdrzljive na tih 180cm izdrzavaju po dva tri penzosa bez veceg uvijanja(imao sam vremena da to proverim).Nista ne treba da se oko njih poradi osim da se skrate noge,da bi izgledale kao na tvojoj slici.Umesto metalnih siljaka ja bih napravio drvene,po uzoru na Russ Andrews-ove kakve ja imam na CD-u(stigli s njim for free) http://www.russandre...at_id=PSUPPFEET ,ako nisu bolji lepse se uklapaju, u slucaju metalnih siljaka nesto sa navojem ima i takvih Russ .U T.Hadzica u hobi sistemu imas dobar izbor drvenih nozica sa navojem,sto dobro dodje za nivelaciju dosta su rigidni kad se opterete.Inace dupli univer se savija na tezini od 30-tak kg vec na rasponu od 90cm,sto sam video na svom primeru kad sam doneo malo tezi amp na probu,pa za tako velik raspon racunaj na nozice i u sredini,ako bi se ponasalo 180cm duplog univera sa nozicom u sredini ne znam,ja sam podelio na 2x90 i sa 20kg opterecenja je ok.Univer je dosta mrtav i moze se lepiti u vise slojeva ,a potom ih iskantovati(sve ti to tamo odrade u H.Sistemu),razmisljam da donjoj ubacim izmedju dva univera sloj plute(ovde sam negde mazn'o ideju).Ta donja ce stojati na ostrim spajkovima zabodenim odozdo kao dodatna izolacija od podloge(komode sa plocama).Jedna polica duplog univera 90x30cm je dosta teska,20kg pa to sve deluje stabilno,ako nesto znaci da pogledas-znas gde sam.
Edit: vec zamisljam tri gramofona :facehearts na polici.

Šperploča koju si prikazao i ploča od masiva mogu uz određenu dozu fleksibilnosti da izdrže željeni raspon od 180cm, ali se tu javljaju određeni problemi.Toliki raspon je nestabilan i ploče su sklone oscilovanju i vibracijama.Što su uređaji teži, veća je sklonost ka ugibanju, što su lakši veće su vibracije.Masiv-puno drvo je sklonije vibracijama jer je elastično, šperploča je znatno inertnija,naravno ne kao medijapan ali ima mnogo bolji odnos nosivosti i težine.Problem sa punim drvetom je što to ne možeš realizovati sam, to je komplikovana tehnologija, plus toga kod nas je maloteže naći masiv takvog kvaliteta da posle nemaš problema sa pločama u smislu uvijanja i rasušivanja, čak i da majstora koji će ti te ploče profesionalno i kvalitetno odraditi.Dug je put od hrastove talpe do gotove table.Šta bih ja radio u tvom slučaju? Raspon od 180cm je više nego dovoljan za tri standardna uređaja,pa bih ga tako i podelio i samim tim izvršio ukrućenje i učvršćenje konstrukcije.Ako tako uradiš onda ti je pitanje materijala rešeno po sistemu biraj šta ti se sviđa i šta možeš da realizuješ i platiš.Možeš univer duplo lepljeni ili fabrički 38mm ili furnirani medijapan ili da šperploču furniraš nekim plemenitim furnirom, jer ona sama po sebi nije dekorativna, tj taj furnir je konstrukcijski od drveta niže kategorije.Masiv izbegni.Zlatno pravilo je od masiva praviti ramove a pločaste površine od pomenutih materijala.Onda je konstrukcija čvrsta i stabilna i "ne radi".Nemoj mnogo da se opterećuješ dodatnim dampiranjem.Ovakva polica je toliko masivna da je akustički inertna.Kakav sistem i kakve uši treba imati da bi se čula razlika u zvuku police? Slična je situacija sa šiljcima i tu su mišljenja jako podeljena o njihovom efektu, ali njih je relativno lako realizovati.Suština je da se polica ne ljulja, da stoji stabilno, da li stoji na šiljcima, kuglama, nogicama ili nečemu petom manje je bitno.To su sve obmane audio industrije i tu se vrte velike pare, a skreće se tema sa bitnih stvari u hi-fi-ju.

Nisam svraćao u ovu sobu dugo... Polica čeka da se stolar vrati s beskonačnog letovanja.
Hvala obojici za ova razmišljanja i preporuke.
Jedino... ako bih stavljao dodatne noge... onda to ne bi bilo to, ne?
@sondek: tri minimum :)

[Thorens TD 126 mkIII + TP 90 SF + Ortofon Rondo Red] / [Squeezebox Touch + Hegel HD11] -- [Musical Fidelity A200] -- [KEF 104/2]

#170 Laki021

Laki021

Junior member

• Novi članovi
  • 6 Poruka:
  • LocationNovi Sad

Poruka napisana 20 септембар 2011 - 11:14

Još par fotografija... da ne tražite na pp :thumbsup2

Umanjene slike u prilogu

• tv sto 2 jpg..jpg
  • tv sto jpg.jpg

#171 accuphase

accuphase

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 5490 Poruka:

Poruka napisana 20 септембар 2011 - 11:21

Da je ideja zanimljiva, jeste... no kako se hlade Yamaha amp & avr, plus što plejere nikako ne treba držati na pojačalima ?
Sve za žireve, Žireve ni za šta.

#172 Laki021

Laki021

Junior member

• Novi članovi
  • 6 Poruka:
  • LocationNovi Sad

Poruka napisana 20 септембар 2011 - 13:02

Da je ideja zanimljiva, jeste... no kako se hlade Yamaha amp & avr, plus što plejere nikako ne treba držati na pojačalima ?

Zadnja stranica se može demontirati radi boljeg hlađenja, delim mišljenje da uređaji ne bi trebali stajati jedni na drugima, može se ugraditi polica... visina je 40cm tako da se srednja polica lako ugradi.

Upravo radim komodu za jednog gramofondžiju, on će na komodi držati gramofon i lampaša a boks će koristiti za vinil.

#173 Laki021

Laki021

Junior member

• Novi članovi
  • 6 Poruka:
  • LocationNovi Sad

Poruka napisana 20 септембар 2011 - 13:24

Prirodno drvo odnosno masiv je neprevaziđen materijal ukoliko je tehnološki postupak pripreme drveta odgovarajuć.

Da bi se od prirodnog drveta pravio nameštaj, odnosno predmet koji će dugo vremena biti na sobnim temperaturama potrebno je da drvo ima vlagu od 6%, ni više ni manje, u tom slučaju neće doći do uvijanja, širenja, skupljanja... naravno potrebno je izvršiti kvalitetnu impregnaciju lakovima na epoksi ili poliuretanskoj bazi kako vlaga iz vazduha ne bi vremenom prodirala u drvo.

Drugi način je da se koristi termo tretirano drvo, ovakav materijal je apsolutno mrtav odnosno inertan i na njega ne utiče ni vlaga ni temperatura, termo tretirano drvo je zbog termičke obrade na viskoim temperaturama nešto tamnije nijanse tako da bukva ili grab liče na mahagoni ili ebonovinu što je vrlo dekorativno... nije ga potrebno ni impregnirati lakom ukoliko volite mat nijansu.

Svi veštački materijali tipa iverice ili furnira tj. oplemenjene iverice su napravljeni od otpada drveta postupkom presovanja i interesantni su isključivo iz razloga što su jeftiniji od plemenitog drveta...

A što se akustičnosti tiče zaobiđite ivericu u širokom luku, primera radi ni jedan proizvođač ne koristi ivericu za proizvodnju zvučnih kutija iz razloga jer ona nema zadovoljavajuća akustična svojstva koju odlikuju materijali sa nešto većom specifičnom gustinom (izuzeću jeftine kutije tipa konfekcije koju dobijete gratis uz mini liniju i sl.), medijapan je svojom gustinom najsličniji prirodnom drvetu i zato se on koristi u izradi kutija, jeftiniji je i tehnološki postupak gradnje je brži a samim tim i jeftiniji.

Masiv je materijal za aristokratju, ukoliko imate aristokratske audio uređaje nemojte praviti police od jeftine iverice?

Ruža, orah, hrast, trešnja, brest, ebonovina, mahagoni... ne možete pogrešiti :nono

#174 ska62

ska62

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1276 Poruka:
  • LocationBGD

Poruka napisana 12 октобар 2011 - 14:25

Za nekoga je i ovo polica . :roll:

Umanjene slike u prilogu

• krellhometheaterstandard800.jpg

#175 mbranko

mbranko

Member

• Članovi
  • Pip
  • 729 Poruka:
  • LocationNovi Sad

Poruka napisana 12 октобар 2011 - 15:00

Za nekoga je i ovo polica . :roll:

Bojim se da ima dosta tvrd zvuk ;)
Life is really biology. Biology is really chemistry. Chemistry is really physics. Physics is really math. Math is really hard.

#176 ska62

ska62

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1276 Poruka:
  • LocationBGD

Poruka napisana 12 октобар 2011 - 16:08

I meni se čini .

#177 Jazzavac

Jazzavac

Member

• Članovi
  • Pip
  • 764 Poruka:
  • LocationNovi Sad

Poruka napisana 22 октобар 2011 - 22:38

Ovu kada sam video sam se odusevio.... Radi je jedan lik iz Hrvatske i kosta dosta....

http://www.fbm-rondo...r/e-gravity.htm

r14.jpg
Posted Image Thorens TD160MK2 + Nakamichi 660ZX + Wadia 850 ---Kimber silver---> Leben CS300X ---Auditorium 23---> Tannoy Stirling SE

#178 TIN

TIN

Member

• Članovi
  • Pip
  • 186 Poruka:
  • LocationBeograd

Poruka napisana 22 октобар 2011 - 23:58

Ko ima ovo da stavi u policu može sigurno i nju da priušti.

#179 agronk

agronk

Member

• Članovi
  • Pip
  • 246 Poruka:

Poruka napisana 24 октобар 2011 - 18:01

Prirodno drvo odnosno masiv je neprevaziđen materijal ukoliko je tehnološki postupak pripreme drveta odgovarajuć.

Da bi se od prirodnog drveta pravio nameštaj, odnosno predmet koji će dugo vremena biti na sobnim temperaturama potrebno je da drvo ima vlagu od 6%, ni više ni manje, u tom slučaju neće doći do uvijanja, širenja, skupljanja... naravno potrebno je izvršiti kvalitetnu impregnaciju lakovima na epoksi ili poliuretanskoj bazi kako vlaga iz vazduha ne bi vremenom prodirala u drvo.

Drugi način je da se koristi termo tretirano drvo, ovakav materijal je apsolutno mrtav odnosno inertan i na njega ne utiče ni vlaga ni temperatura, termo tretirano drvo je zbog termičke obrade na viskoim temperaturama nešto tamnije nijanse tako da bukva ili grab liče na mahagoni ili ebonovinu što je vrlo dekorativno... nije ga potrebno ni impregnirati lakom ukoliko volite mat nijansu.

Svi veštački materijali tipa iverice ili furnira tj. oplemenjene iverice su napravljeni od otpada drveta postupkom presovanja i interesantni su isključivo iz razloga što su jeftiniji od plemenitog drveta...

A što se akustičnosti tiče zaobiđite ivericu u širokom luku, primera radi ni jedan proizvođač ne koristi ivericu za proizvodnju zvučnih kutija iz razloga jer ona nema zadovoljavajuća akustična svojstva koju odlikuju materijali sa nešto većom specifičnom gustinom (izuzeću jeftine kutije tipa konfekcije koju dobijete gratis uz mini liniju i sl.), medijapan je svojom gustinom najsličniji prirodnom drvetu i zato se on koristi u izradi kutija, jeftiniji je i tehnološki postupak gradnje je brži a samim tim i jeftiniji.

Masiv je materijal za aristokratju, ukoliko imate aristokratske audio uređaje nemojte praviti police od jeftine iverice?

Ruža, orah, hrast, trešnja, brest, ebonovina, mahagoni... ne možete pogrešiti :nono

Ja ceo mog zivota radim sa drvom i ivericom i MDF imam profi aparat za merenje vlage do sada nisam imao priliku da nadjem bilo koju vrstu sa 6% vlage
to nema sanse i kamo li sa prirodno susenje jedino kada izlazi drvo iz susare moguce je da ima 8-10% vlage
posle neko vreme usisava vlaznost iz vazduha tako da prosecno suvo drvo je 12-16% vlage
To know something is good.To do something is God.

#180 Vlajo

Vlajo

Flash Gordon

• Članovi
  • PipPip
  • 2062 Poruka:

Poruka napisana 24 октобар 2011 - 21:26

Znači jedino slonovača ili beton, može i granit. Drvo vibrira jbg-a, drhti ...
Ne čuju se kontra činele baš najjasnije ako je iverka ili je drvo malo vlažno ...

0 Korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih članova

AV impuls