Jump to content


Police


Prepodobni Hifije

Recommended Posts

Posto u najskorije vreme planiram jednu zanimljivu DIY akciju u vidu pravljenja police,reko da se posavetujem sa vama.

Mislio sam napraviti manju policu koja bi se stavila moj sto za racunar (http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/23348-prvi-hi-fi/ -slika stola ovde). Mislio sam skunuti ove postojece skalamerije (koje mi se uopste ne svidjaju) a koje stoje na radnoj ploci stola. Materijal od kojih bih pokusao napraviti policu je ono sto je preostalo od drveta posle renoviranja kuce (materijal star nekih 7-8god). Naime,ciljao sam na debele drvene fosne koje bih stavio kao zidove police (ciljao sam onaj uski zid sa policom koja viri van njega),a nedoumica mi je sama polica. Mislio sam iskoristiti ivericu od pomenutih delova stola koji bih skinuo.

Sad mi je potreban vas savet: da li mislite da je to izvodljivo i koliko bi bilo pametno da se od ovoga nesto napravi? Napominjem da nikakve kupovine ne dolaze u obzir,a skicu ovoga sto sam zamislio ubacicu ovih dana,cim se nakanim da je stvarno i nacrtam,sad me zanima da li je izbor materijala zadovoljavajuc,ili da odustanem?

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko se koriste fosne( kao polica) one su prilicno teske i traze dobre nosace. Ili su popucale ili su izresetane rupama od ekrsera( ako su koriscene).Ukoliko bi se koristila , morala bi se zavrsna obrada dobro napraviti, plus boja bi se morala usaglasiti sa stolom.

Mozda je bolje da budu police sa " L " nosacima. Tako se moze podesiti razmak izmedju polica. Licno kada radim zidne police biram tanji materijal ( do 25mm ).Sve ovo ako se rade zidne police.

Link to comment
Share on other sites

Kolege da vas zamolim za savet posto se bas slabo razumem u police a i nesto sam skeptican da li one nesto doprinose u zvuku ili ne, naime nudi mi se za 500e Finite Elemente Pagode signature polica za 4 uredjaja pa ne znam jel to vredi te pare i valja li sta

Sta mislite o ovoj ponudi

http://www.finite-elemente.de/extern/testreport-hifile-200606.pdf

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi veci napredak u zvuku bio kada bi 5 glavica ulozio u bolje kutije . :lol:

:wave2

I ja sam uvek tako razmisljao ali dobro, nikad se ne zna mozda i polica zasvira i napravi novu dimenziju u zvuku :blah

Generalno stvarno mi je polica koju sad imam krs..a ova ponuda koju imam izgleda da je i vise nego povoljna bar po Branku, po onom Mikiju Marentz-u pravo bogatstvo za par dasaka i malo metala i po koji siljak

Link to comment
Share on other sites

I ja sam uvek tako razmisljao ali dobro, nikad se ne zna mozda i polica zasvira i napravi novu dimenziju u zvuku :blah

Generalno stvarno mi je polica koju sad imam krs..a ova ponuda koju imam izgleda da je i vise nego povoljna bar po Branku, po onom Mikiju Marentz-u pravo bogatstvo za par dasaka i malo metala i po koji siljak

Upotrebicu onu tvoju :mm...

Link to comment
Share on other sites

I ja sam uvek tako razmisljao ali dobro, nikad se ne zna mozda i polica zasvira i napravi novu dimenziju u zvuku :blah

Generalno stvarno mi je polica koju sad imam krs..a ova ponuda koju imam izgleda da je i vise nego povoljna bar po Branku, po onom Mikiju Marentz-u pravo bogatstvo za par dasaka i malo metala i po koji siljak

Finite Elements Pagoda sa 4 police za 500 eura jeste odlicna ponuda. Uzimaj to i ne razmisljaj ... Ako ti se ne dopada, ja cu ti je otkupiti po istoj ceni ... ;-)

Link to comment
Share on other sites

Skupa polica ima manje uticaja na zvuk nego izvor zvuka ili pojacalo.Bolje uloziti u osnovne elemente i unaprediti iste nego ulaganje u skupe police ( preko hiljadu Evra ).

Sa skupim uredjajima,i jeftinom policom,

cujes,brljotinu,skupo placenu,

od jeftine police,

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Sigurno da dobra polica igra znacajnu ulogu pogotovo ako se slusa glasnije pa krene bambusanje :order

Meni pojacalo i cd stoje na relativno cvrstoj pravljenoj polici/biblioteci. Pri nedavnom testiranju nekog uredjaja koji sam dobio na probu covek mi iz ciste radoznalosti predlozi da probamo da ispod pojacala postavimo neke pogloske (mlecno bele valjkastog oblika - zaboravih da ga pitam ko je proizvodjac). Uglavnom, odmah se culo poboljasnje u fokusu i velicini zvucne scene, pogotovo se glas jasnije cuo.

Taj Finite Element izgleda kao zmaj i imao sam prilike da se uverim da je jak kao zemlja. Ali opet s druge strane nov je oko 1,8k eur (i to cini mi se varijanta za tri komponente) sto je bas pozamasna suma.

Link to comment
Share on other sites

to bre Suca proverava za kolko moze da se proda.

Da, da Suca je diler hi - fi - ja , nisi znao eno mu na KP citavih 5 komponenti pretezno stare komponente iz sistema ( Klasse, dac, Receiver, itd) koje je zamenio iskljucivo novim i boljim i pri tom sto kazu forumasi vec ostao bez 1 bubrega , to je e diler de luxe - pravac na dijalizu

@Filipe za to bambusanje kad pojacas si sigurno u pravu - cista fizika, ovo ostalo ti bolje znas jer si probao , ja se nisam nikad igrao sa tim podloskama i raznim policama tako da mi jedino ostaje da ti verujem jer si isprobao. Ja napr... imam krs policu i kad debelo pojacam nema nikakvog bambusanja , veci problem mi pravi na gramofonu jer je on u dodiru sa laminatom preko ove moje police i kad lupim jako nogom o pod cuje mi se taj udarac na zvucnicima

Lepo bo bilo da jos neko napise neko svoje iskustvo vezano za zvucne performanse polica pre svega, pa podloske, itd

Link to comment
Share on other sites

Schuci inache treba jedan lepi soliter sto lici na policu.Ili dve,druga za uredjaje koji su u prolazu.

To znachi da mu treba pozamasna suma za firmiranu policu.Ako je firmirana bitna zbog dalje prodaje onda to delimicno mogu da razumem.Ali chemu dalja prodaja ???

Voleo bih da neko napise sta mora da sadrzi polica za tri uredjaja da bi se nazvala kvalitetnom.Na osnovu toga ce se lako i formirati cena . :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...