Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

@ Retro-man... Nemas u kolekciji mozda Harman/kardon TD 4800 ? To mu onaj sto je prvi imao dolby S.

A isto bi molio ostale koji su imali iskustva sa tim dekom da napisu nesto.. ZoranBG ?

Чуј дал' има, набавиће 100% Ñам Ñигуран Ретро - Ман је то :thumbsup2

Ух ово задње звучи као Марвел КомикÑ!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

TD-4800 je testiran Stereo 5/1991,2850 dm, Audio 4/1991,2800 dm i Stereoplay 8/1991,2800 dm.U Engleskoj mu je cena bila 1000 funti(What hifi 1992),a 1995(hifi choice) cak i 1299 funti.Cena u Nemackoj je dostizala i cifru od 3300 dm(U H/K katalozima).Treba napomenuti da je na ovako visoku cenu uticala i ugradnja dolby s sistema ,koja je u vreme njegove pojave bila jako skupa(tek se pojavio dolby s).Posle Teac-a V-10.000 Esoteric prvi dek sa dolby s sistemom koji se pojavio,za razliku od Teac-a koji je ekstremno redak Harman je bio dugo u prodaji.

Kod nas su ga imali u Hifi Centru(koristili ga za snimanje),1996 godine su ga prodali(koliko se secam).Vrlo je redak kod nas,mozda ima par komada u Srbiji.Uz cd-491 njihov najbolji dek.

Link to comment
Share on other sites

Svim kolegama i ljubiteljima hi_fi srecna Nova 20011 plus bozicni praznici,i zelim vam pored zdravlja i da nabavite sve sto ste oduvek zeleli a nekad niste mogli...Ja habam moj Teshniks rsm_88 od skromnih 12kg, extra dobar deck, ali sto snima svaka mu cast_kao nijedan do sad, malo sam ga se zasitio pa cu ga udomiti, hmm mislim da ce da padne u narucje neka zverka tipa _dragon, zx700, 1000, rsm 95, ce da vidimo sta ima u ponudi na ebay.de jer skoro sve sam odatle pazario. Jel zna neko gde mogu da nabavim kvalitetne chrom i matal trake , vec sam presushio pa me hvata panika, aj pa u zdravlje hi_fi_sti :cheers

post-11928-0-55670900-1294241684_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

mislim da je bio test u AV trendu o TD-2800 tamo pocetkom 90ih kad je dek i izasao. i tamo su rekli da je prvi sa dolby S.. Verovatno zato sto je Teac vise bio tehnoloski demonstrator nego uredjaj za serijsku proizvodnju.

Jeste bio je predstavljen u A/V Trend-u,cini mi se 1991 godine.

Link to comment
Share on other sites

Jedna mala zanimljivost, vezana za dekove, koji pripadaju prvoj seriji, sa ugrađenim DOLBY-S nr-sistemom...

svi su imali veliku dodatnu ploÄu sa elektronikom, i na njoj 4+4 Sony Äipa za Dolby-s kodiranje/dekodiranje !!!

To važi za Esoteric(Teac) v-1000, h/k td-4800 i Aiwa Excelia xk-9000...

Primera radi, evo "njih", pod poklopcem xk-9000...

xk-s9000(12).JPG

Link to comment
Share on other sites

Podsetili ste me sada na V-10000, imao sam nekada sliku ali je stradala zajedno sa hardom na kojem se nalazila. Neverovatno je da na netu ne postoji ni slika tog deka. Secam se da sam dosta dugo trazio i Arcam Deltu koju sam na kraju i nasao ali V-10000 ni za lek!!!

Koliko je meni poznato, Esoteric(Teac) v-10000 nikada nije ni testiran, u nekom od hifi-magazina !!!

Niti je bilo slika u evropskim Teac katalozima iz tih godina...

Link to comment
Share on other sites

Ima li neko kvalitetniju sliku Teaca V-10000?

Prekopao sam neke moje prospekte i nista. Na internetu otkucaj "TEAC" V-10000 pa strana 2 ili 3. Nesto maglovito i nejasno se nadje pod imenom "Esoteric" kako je neko napisao, pod "Teac" nema. Ovo je slika sa tog sajta. I kad se uveca, tesko je da se procita. Mozda i nije to.

esoteric.bmp

Link to comment
Share on other sites

Prekopao sam neke moje prospekte i nista. Na internetu otkucaj "TEAC" V-10000 pa strana 2 ili 3. Nesto maglovito i nejasno se nadje pod imenom "Esoteric" kako je neko napisao, pod "Teac" nema. Ovo je slika sa tog sajta. I kad se uveca, tesko je da se procita. Mozda i nije to.

Biće da je to to, odnosno famozni Esoteric v-10000 !!!

S obzirom, da taj model jako liÄi na v-9000, a v-9000 se pravio iskljuÄivo pod imenom Teac...

Link to comment
Share on other sites

Zato su izgleda u AV trendu i pisali da je H/K td-2800 prvi sa dolby S-om. Pogotovo sto je tekst pisan 91' kako Scepan kaze ( verovatno su oba izasla priblizno istovremeno). Jer je ocigledno Esoteric v-10000 neki tehnoloski demonstrator a ne serijski proizvod. Dok se H/K redovno proizvodio ( iako je kod nas veoma redak )

Link to comment
Share on other sites

Zato su izgleda u AV trendu i pisali da je H/K td-2800 prvi sa dolby S-om. Pogotovo sto je tekst pisan 91' kako Scepan kaze ( verovatno su oba izasla priblizno istovremeno). Jer je ocigledno Esoteric v-10000 neki tehnoloski demonstrator a ne serijski proizvod. Dok se H/K redovno proizvodio ( iako je kod nas veoma redak )

Po cenovniku koji imam V-10000 je u Svedskoj kostao 8000 kruna sto bi trebalo da znaci da je usao u serijsku proizvodnju!

Link to comment
Share on other sites

Biće da je to to, odnosno famozni Esoteric v-10000 !!!

S obzirom, da taj model jako liÄi na v-9000, a v-9000 se pravio iskljuÄivo pod imenom Teac...

Meni vise lici na R-9000,jer na V-10.000 Esoteric na vratima pise Dolby S NR HX-PRO(a na ovom sa slike na istom mestu pise 3 Head).Onda tu je i potenciometar ispod dugmeta Eject koji na primer V-9000 nema.Iako se dobro ne vidi tu je i mali natpis na vratima gde bi trebalo da pise da je dek autoreversni(R-9000).Inace R-9000 je kostao 1498 dm u Nemackoj(Stereoplay 1990).Svojevremeno sam imao prilike da vidim uzivo R-9000 i na njemu je pisalo Teac,e sad ovo je moguce verzija za Japansko trziste(pa zato pise Esoteric).A evo i lepog linka sa V-9000.

http://knisi2001.web.fc2.com/v-9000.html

Link to comment
Share on other sites

Podsetili ste me sada na V-10000, imao sam nekada sliku ali je stradala zajedno sa hardom na kojem se nalazila. Neverovatno je da na netu ne postoji ni slika tog deka. Secam se da sam dosta dugo trazio i Arcam Deltu koju sam na kraju i nasao ali V-10000 ni za lek!!!

Arcam Delta 100 je kostao u Nemackoj 3500 dm(Stereo),dok je u Engleskoj bio 850 funti(What Hifi i Hifi Choice).U Hifi Choice-u je bio odlicno ocenjen,dobio je ocenu Excellent.Takodje je sjajno prosao na prezentaciji na sajmu u Cikagu(CES) 1992 godine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...