Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Minimalne su razlike,ona koja je vidljiva je ta da 737mk2 ima kalibraciju,a 737 nema/ ima Bias/.737 mk2 je u Stereo-u bio bolje ocenjen za klasu od 737,dok su u Stereoplay-u bili isto ocenjeni/ tj u istoj klasi/.737 mk2 je kostao 850 dm,dok je 737 kostao 800 dm.Secam se kad je moj dobar drug kupio 737mk2 nov u nemackoj i doneo ga ovde.Taj dek je snimao zaista odlicno.Za svoje pare odlican kaset dek.Takodje ne bih umanjio ni kvalitet modela 737,koji je isto dek sa odlicnim odnosom cena/kvalitet kod nas.

Link to comment
Share on other sites

druze ja imam taj pioneer ct 737mk2 to je odlican dek fenomenalno snima i fenomenalno reprodukuje snimak. lepo ti je reko scepan koja je razlika. pri reprodukciji ne bi trebalo da ima razlike. a moze da se desi da snimak od 737mk2 ne lezi na 737. imao sam takav slucaj a glave nisu pomerane ni na jedan ni na drugi to je ono sto me nervira kod pioneera azimuti se ne gadjaju

Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2015 at 13:43, ZoranBG said:

Lux I Nak dekove sam prodao.

Detaljni test Tandberg-a ce biti na mom sajtu, kada stignem. Mozda u taj tekst ukljucim I onaj o TCD910 kojeg sam ranije posedovao. No, imam druge masine da sredim pre ove... tako da ce to sigurno biti pre Uskrsa, ali koje godine, ne znam :)

Kako da posetim tvoj sajt o kasetofonima? (Ranije je bilo jednostavno,klikne se na link ispod svakog tvog komentara)

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, aco said:

Teško da jednom od ta dva deka nije štelovan azimut.Ja sam ih imao dosta i tih modela i većih i manjih.Pioneer je bio jedan od najboljih što se tiče kompatibilnosti sa drugim snimcima.

aco posedujem i jedan i drugi i ct 656 i nijedan se ne gadja ni sa jednim a drug ima ct 757 jedino se priblizno gadja sa ct 737 mk2. zasto u ono vreme kad se snimale kasete za pare pioneer je izbegavan bas zbog toga najvise se snimalo na teac v770 aiwa adf 910 akai ne mogu da se setim koji. posle su izasle serije teac 3000 v5000 itd. bas zbog azimuta

 

 

Link to comment
Share on other sites

   Sto se tice azimuta na bIlo kojem deku mislim da to nije sveto pismo, tj radile su se ogromne serije i svake godine bili su izbacivani novi modeli, zurilo se sto bi se reklo, niti jedan proizvodjac nije imao isti azimut, priblizno mozda ali da se model iz recimo 89 gadja sa  93 godistem nema sanse pa makar bila ista kuca. Navodim svoj licni primer, Nov ct737 mk2 iz 90 koji je pravio odlicne snimke u to vreme, nije mi bio kompatibilan ni sa jednim pioneerom u kasnijim fazama kao ni sa sony akai denon dekovima, neki su bili potpuno novi. Dekovi kod kojih su istrosene gumice i roleri nisu neko merilo za kompatibilnost. Verovatno su smatrali da postoje odredjene tolerancije iako je to bolna tacka dekova pa udri, sklapaj prodaj.

Link to comment
Share on other sites

  Slozio bih se , tip glava je jako bitan pored naravno podesenosti, meni su dekovi sa amorfnim glavama za reprodukciju uvek sjajno reprodukovali tudje snimke ali obrnuto ne bas..Ct 959 i ct 939 mk2 koje imam skoro svaki snimak sa drugog deka odradju odlicno, ali recimo za sony ispada kao da nije ista fabrika. Bar meni. sony dekovi niti jedan se nije gadjao 100 posto

Link to comment
Share on other sites

potrebne su mi gumice za sony tc-we 805s

guglao sam ovih dana nasao sam ko nas par radnji koje se bave prodajom 

problem mi je sto nigne ne mogu naci mere gumica da bi porucio iste

ove gumice na deku su se bukvalno istopile ostalo po neko parce

nigde na netu nisam nasao specifikacije gumica 

inace dek sam sa dobio pre nekoliko dana na poklon pa resih da ga popravim imam tu jos posla da zamenim par mikroprekidaca koji su pokvareni, ali cisto da imam zanimaciju u slobodno vreme.

par dekova sto imam sam sredio rade vrhunski nabavio sam i nekoliko originalnih kaseta i zadovoljan sam zvukom 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...