Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Baza sa kazetama je da ili  zvuce bolje ili gore (ovisno na cemu i cime su snimane naravno ,i kako su cuvane)

A CDi iz prvih perioda, iznenadilo me koliko ih ima neupotrebljivih sa oguljenim zavrsnim slojem :P 

Misljenja sam da bi se i oni losi kazetni originali vecinom spasili prebacivanjem u bolje kuciste, kad bi se to bas htjelo. A CD oguljene povrsine jednako je upotrebljiv kao i poderani hard disk.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dalmatinac said:

Misljenja sam da bi se i oni losi kazetni originali vecinom spasili prebacivanjem u bolje kuciste, kad bi se to bas htjelo.

Radio par puta kad sam morao, nije tesko, ovo kazem kao neko ko nije tehnicar za super fine radove prsticima.  Sem ovoga radio sam i edit kad pukne traka pa mora da se ponovo spoji da opet radi, moze i to da se uradi a da se ne provali da je uopste pucala, sa malo srece.

Za CD oguljen se potpuno slazem, njih mozes baciti u djubre.

Moje trake su bile dobro skladistene ali izgleda da je problem sa nekim kasetama nastao prevashodno zato sto jedno 7 godina nisu uopste premotavane,  u tom periodu nisam imao nijedan ispravan vrpcas.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Krca44 said:

 

Sem ovoga radio sam i edit kad pukne traka pa mora da se ponovo spoji da opet radi, moze i to da se uradi a da se ne provali da je uopste pucala, sa malo srece.

Selotejp i skalpel. Preklopiti dva dijela trake, prerezati ih pod kutem 45. Nasloniti (precizno) oba kraja na selotejp i odrezati viskove sa strane . Tocno :rolleyes: ?

A vecina mojih traka (sve osim 100injak najdrazih koje sam odnio sa sobom odmah) su stajale u roditelja 16ak godina nakon sto sam odselio u samostalni zivot, u mojoj bivsoj sobi, u kartonskoj kutiji.  Tek sam ih prosle godine prebacio u sebe. Nepremotavanje zapravo nije napravilo problem (osim mozda kod "originala" i chrome Maxellica)

Ove ostale (vecinom sam snimao na TDK i manje  SONY) su stvarno OK. Peakovi dobri, separacija kanala i dalje kakva treba biti. Crossmagnetizacija neprimjetna.

 

A od deckova ja imam dvije ciljane kupnje -  

Technics AZ-6 (ljubimac) :wub:

technics_rs-az6_stereo_cassette_deck.jpg

Onkyo TA6511 (mint)

ta_6511groc.jpg

i dvije slucajne - TEAC V770

teac_v-770_small.preview.jpg

i neki  Technicsov double decker.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dalmatinac said:

Selotejp i skalpel. Preklopiti dva dijela trake, prerezati ih pod kutem 45. Nasloniti (precizno) oba kraja na selotejp iodrezati viskove sa strane . Tocno?

Yes !  kad pukne onda je bilo bitno da ne bude preklapanja ili pauze, ako se uradi pazljivo radi bez cujnog prekida

Ja samo pretpostavljam da je nepremotavanje problem, mozda su jednostavno godine, uslovi pakovanja su bili premotane trake u kutije po 10 kom, pa te kutije u veliku kartonku i onda ona zalepljena da ne ulazi prasina.  Dve velike kutije i jedna manja su isle u prostoriju pored stana gde su promene temperature manje drasticne nego u stanu a vlage nema.   Otpakivao povremeno da slusam i premotam ali bio jedan dug period kad nista nisam dirao.

Dobre makine  :)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Krca44 said:

Yes !  kad pukne onda je bilo bitno da ne bude preklapanja ili pauze, ako se uradi pazljivo radi bez cujnog prekida

 

U ta siromasna vremena su se kupovale normalke iz duty free shopova (kad se imalo love :D) i "originali" na rasprodaji,pa ih se presnimavalo.

Svaka je traka bila vrijedna, nista se nije bacalo. Operacija na kazetama se vrsila obicno kad bi se ista zguzvala jer u samim pocetcima i nisu bili deckovi pokretaci istih,nego jeftini kazići :)

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Krca44 said:

Meni se svidja da ponekad snimim nesto sa ploce, sem starih traka a vala i lepo je videti metre kako rade :)

Dadadaddada VU Metri :wub:

Snimija nista nisam davno, zao mi praznih traka (priko 100 komada garant). Inace kazic (ljubimca) imam u garazi, drugog u drugoj a dva su u kutijama...nazalost u dnevnoj su mi svi slotovi popunjeni 

Mozda skupim hrabrost za snimanje ove godine :)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Krca44 said:

Da one nekad ne mogu dobro da se isprave al' ovo je bila varijanta... zguzvala nam se master traka, ispravi da stancujemo, ne mogu vise da je opet napravim...  sta da ti kazem, neko sam bacio pa je "gazda" popizdeo

Uf draze mi je bilo izgubit mali dio zapisa nego slusat zguzvano. U mojoj ludoj glavi to zguzvano je i kvarilo glavu,sta je offcourse bilo nedopustivo :)

Link to comment
Share on other sites

Mene povremeno uhvati manija pa nesto snimim, sem toga imam 10tak neotpakovanih traka i vidim da ce mi cak i to biti dovoljno ... dok se nakupi materijal za stvarno dobru kompilaciju.   Snimio sam Italo hitove sa radija ali voditelj je mnogo pricao i skracivao top listu,  od punih sat i po materijala sasekao na sat vremena ili malo manje.

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Krca44 said:

Mene povremeno uhvati manija pa nesto snimim, sem toga imam 10tak neotpakovanih traka i vidim da ce mi cak i to biti dovoljno ... dok se nakupi materijal za stvarno dobru kompilaciju.   Snimio sam Italo hitove sa radija ali voditelj je mnogo pricao i skracivao top listu,  od punih sat i po materijala sasekao na sat vremena ili malo manje.

Nemoj srat da i ti slusas italo?????

Maj prešussssssss :)

(Zeni vise iden na ***** s njime hhahahahahahha)

Narucija sam sinoc neku kompilaciju od BlancoYNegro (15 CDa dancea), a prva 2 ceedeeeja su cisti italo. Moga bi i ja stagod kompilacijski snimit jer osin toga iman i par LPa (Scotch, Grant Miller, Radiorama.....) a o GBajtima itala na HDDu da ne pricam, nazalost nisu FLAC nego MP3

 (I ponavljam za raspakirat zapakiranu kazetu triba mentalne snage i/ili 2-3 pive :)

CD 1

1.Savage - Don't Cry Tonight
2.Ryan Paris – Dolce Vita                                                                                                                         
3.P. Lion - Happy Children
4.Silver Pozzoli - Around My Dream
5.Miko Mission – How Old Are You?
6.My Mine – Hypnotic Tango
7.Brian Ice – Talking To The Night
8.Sandy Marton – People From Ibiza
9.Baby’s Gang - Happy Song
10.Videokids – Woodpeckers From Space
11.The Twins – Face To Face, Heart To Heart                                                                                                                          
12.Cyber People - Void Vision
13.Atlanta – Romantic Break                                                                                                                                 
14.Brian & The Eden – Celebration Tonight                                                                                                                   
15.Chris Luis - The Heart Of The City
16.Jules Tropicana – Come
17.Torrevado - Living In The Shuttle
18.S.O.S. Band - Just Be Good To Me
 

CD 2

1.MC Miker G & DJ Sven – Holiday Rap
2.Kylie Minogue - I Should be So Lucky
3.Desireless – Voyage Voyage
4.Mandy Smith -  I Just Can't Wait
5.Radiorama - Aliens
6.Bruce & Bongo – Geil
7.Fun Fun - Baila Bolero
8.Sabrina – Boys (Summertime Love)
9.Ken Laszlo – Tonight
10.Grant Miller - Colder Than Ice
11.Silent Circle - Stop The Rain
12.Squash Gang – I Want An Illusion
13.Daydream – In The Night
14.Laserdance – Power Run
15.Charly Danone – You Can Do It
16.Green Ice – Gigolo
17.Koto - Dragon's Megamix
18.Roy - Destiny Time
Link to comment
Share on other sites

 A sta ja znam, mislija sam da smo kum i ja jedini :)

(al dobro mi smo za Italo bas.....ekstremni,cak  i u 40ima)

E to sa HDDom - moja sucut, Ako imas volje i potrebe, javi se na PM.

Posalji prazni HDD meni i ja ti ga napunim sa onim sto ja imam (300injak kompilacijskih CDa u mp3u)

Link to comment
Share on other sites

Woa HVALA !

Moram da vidim mozda imam neki mali od 50gb, da li radi 

Nemam na ploci dovoljno, imam za jednu stranu, 30 minuta, neke edite, ploca se zove A Piano Saved My Life, ne pise izdavac, nista, al su dobro uradili italo sa malo high energyja, mogu da ti snimim i posaljem traku, al' za 20tak dana, moram da sredim gramofon

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Krca44 said:

Woa HVALA !

Moram da vidim mozda imam neki mali od 50gb, da li radi 

Nemam na ploci dovoljno, imam za jednu stranu, 30 minuta, neke edite, ploca se zove A Piano Saved My Life, ne pise izdavac, nista, al su dobro uradili italo sa malo high energyja, mogu da ti snimim i posaljem traku, al' za 20tak dana, moram da sredim gramofon

Ajmo na PM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...