Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Nije radio ni pre skidanja gumice, al' mudro zboriÅ¡, moguće da se "zaglavio" u nekom položaju pa sad brlja.... Mene je samo intresovalo dal' je neko imao/Äuo/video dek i dal' mi vredi da se igram sa njim ili da se manem ćorava posla....

E da, neka preporuka za majstora u NS? A da ne brinem za moguć "viÅ¡ak", poÅ¡to nisam baÅ¡ struÄan i relativno me je lako zeznuti.... :roll:

Link to comment
Share on other sites

E da, neka preporuka za majstora u NS? A da ne brinem za moguć "viÅ¡ak", poÅ¡to nisam baÅ¡ struÄan i relativno me je lako zeznuti.... :roll:

Ne znam nikoga iz Novog Sada ali ovaj kolega Äeprka po dekovima pa pitaj njega SandroNS, mislim da je iz Novog Sada.

Ti ako nisi zamenuo gumicu a rekao si da je bila trula i izvadio si istu, možda je mehanizam ostao u nekom položaju i ne dozvoljava ostale funkcije play, pause i tako redom.

Pa kako misliš da ti radi dek bez te gumice morao bi nju da postaviš pa da vidiš šta se dešava.

A ako razmišljaš o prodaji deka javi mi se na PP.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ma nije ni meni do pauze, al' kad on i na play i na pauzu mota brzo napred, i posle ne reaguje ni na Å¡ta, to meni smeta.... :crno-na-belo

Да ли по притиÑку на таÑтер Плеј дигне главе а кепÑтен оÑовина Ñе врти?

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Добра идеја :thumbsup2. Ко ће Ñада да Ð²Ð°Ñ Ð¿Ñ€ÐµÐ±Ñ€Ð¾Ñ˜Ð¸ :blush::eek ?!

Nista.. napravis prototip, das Zoranu da testira za forum, doneses na berzu i to je to... :D

Mozda ti napravimo kolektivnu kupovinu. :D .. po VP ceni

btw... zar takav posao ne moze da zavrsi i neka mixeta starije generacije sa vise kanala??

Link to comment
Share on other sites

Nista.. napravis prototip, das Zoranu da testira za forum, doneses na berzu i to je to... :D

btw... zar takav posao ne moze da zavrsi i neka mixeta starije generacije sa vise kanala??

Ја када направим нема више теÑтирања. Ваљда Ñам га пре употребе довољно рабио?

Пуно додатне непотребне електронике на путу Ñигнала Ñа микÑетом.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Да ли по притиÑку на таÑтер Плеј дигне главе а кепÑтен оÑовина Ñе врти?

:wave2

Ne digne glave, a ova trula gumica koju sam izvadio (koliko sam uspeo da vidim) je pokretala kepsten osovinu.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

stigao neki dan deck Onkyo Integra TA 2570 i nakon detaljnog Äišćenja i testiranja utvrdio sam slijedeće nedostatke:

1. Potenciometar za output level Å¡teka, krÄi i prekida na desnom kanalu prilikom okretanja. Kada ga malo pritisnem i okrenem do kraja može da se namjesti i svira ok, ali me nervira Äinjenica da znam da neÅ¡to nije u redu

Link to comment
Share on other sites

2. primjetio sam da su gumice ipak malo olabavile, pa me interesuje da li neko zna dimenzije istih za ovaj dek i gdje mogu da se

nabave.

Našao sam ovdje :

http://www.ebay.de/itm/Antriebsriemen-f-Onkyo-TA-2570-Integra-Stereo-Cassette-Tape-Deck-RI-Riemen-Belt-/280811282071,

ali me ovo sa poštarinom ispadne malo jeftinije od cijene koju sam platio ta dek :-)

Unaprijed zahvaljujem

:wave2

Link to comment
Share on other sites

2. primjetio sam da su gumice ipak malo olabavile, pa me interesuje da li neko zna dimenzije istih za ovaj dek i gdje mogu da se

nabave.

Погледај колико Ñу Ñе гумице раÑтеглиле и умањи их за 5-6мм по обиму или једноÑтавно премери праву димензију од мотора до замајца.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

ok, hvala. tražio sam na netu i nisam uspio naći dimenzije, tako da mi ne preostaje drugo nego da izmjerim rastojanje od motora do zamajca i pokušam da nađem zamjenu i majstora da to zamjeni, jer sam ja šeprtlja i bojim se da nešto ne zeznem :-)

imate li neki prijedlog da tražim odgovarajuće gumice, a da koÅ¡taju manje od 10 eura i Å¡ta ćemo sa output level-om, jel treba samo da se oÄisti ili....

hvala

Link to comment
Share on other sites

pokušam da nađem zamjenu i majstora da to zamjeni, jer sam ja šeprtlja i bojim se da nešto ne zeznem :smile:

imate li neki prijedlog da tražim odgovarajuće gumice, a da koÅ¡taju manje od 10 eura i Å¡ta ćemo sa output level-om, jel treba samo da se oÄisti ili....

Покушај да нађеш баш некога који Ñе иоле разуме и Ја ноÑим уређаје код stoN_Cold-a :bounce јер Ñам шепртља :oops: а за гумице Ñе Ñнађи у окружењу.

Пот очиÑти контакт Ñпрејом и то је то :thumbsup2

:wave2

Link to comment
Share on other sites

И није, кад има Ñамо један кепÑтен.

:wave2

Na ovo moze covek gadno da se zezne.................Ok , stabilnije vuce traku sa duplim ali ne mora da znaci da lose svira ;-)

Cestitke Zoki - ovde to cudo zna da kosta dosta...........

Link to comment
Share on other sites

Imao sam DD9, prodao sam ga. Sada imam DD99, naslednika, ali moram da ga sredim.

RS-M95 nije moj, pozajmljen je na neodredjeno vreme :).

Dek je napravljen boli glava, sa nedostatkom jednog zamajca umesto dva, ali to moram da vidim da li pravi problem (kao kod RS-M75 kojeg sam imao). Kod DD9 je sistem bio toliko dobar, da nije bilo nedostataka u odnosu na CLDC sisteme (cak i uz odvratni filc sistem za zatezanje).

Ovaj dek ima stakleni poklopac dole (a i na vratima), koji se samo moze da... skine!!! Ne moze da se lepo otvori i zatvori. Bas cudno.

Otvorio sam ga - strasan je iznutra. Posebno me fascinira displej - nije vakuumska cev, vec nesto sto lici na LCD, to nije bilo u jevtinijim modelima.

Cena mu je bila 1400 USD (680ZX je kostao oko 1550 USD, 670ZX oko 1350 koliko se secam), dok je "dvojac", transport i preamp RS9900 kostao "samo" 1600.

post-9475-0-45871800-1352746820_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...