Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Sredjen Pioneer 777, ostaje mi koliko sam uspeo na brzinu da skontam da izvrÅ¡im elektriÄnu kontrolu i blago podeÅ¡avanje nivoa za PB, deluje mi malo tih, možda greÅ¡im, videću posle.

Namotao sam malo izolirke na plastiÄnu osnovu idlera, onako tanko seÄene trakice, oprao gumicu deterdžentom, vratio, malo oÅ¡mirglao 80-icom pazeći da ne poremetim geometriju i dek radi.

Ostaje jedno razoÄarenje u "reference master" mehanizam, radi on meko, namotava opuÅ¡tenu traku, tih je, precizan ali nekako tanak. Nemam pojma, oÄekivao sam da bude malo robusniji. Osovina koja ide celom gornjom stranom mehanike na kojoj su poluge za tip trake, rec-koÄnica i na kraju "puž/zupÄanik" za otvaranje vrata malo diÅ¡e i kao rezultat toga taj "zupÄanik" zeva. Radi to ali... Dek je lep, auto BLE je lepa funkcija, dupli kapstan, lep informativan displej, lepi "dugaÄki" pikovi ali motorÄići unutra maleni, onaj za servo kao iz kineske igraÄke. Mislim da mi je to treći Pioneer u kolekciji, prvi, poslednji i nijedan viÅ¡e.

Hvala momci na ideji za servisiranje idlera!!! :cheers

Pozdrav

Sandro

Dek je star 20 godina ,a radi perfektno.Šta reći,tako da ne bih rekao da ne valja
Link to comment
Share on other sites

Aco, ne mislim da ne valja nego se vidi da se Å¡tedelo tamo gde koÅ¡ta jer ima i starijih dekova kojima nije trebao servis tog ili sliÄnog tipa. Poluprovodnici su jeftini, mehanika nije i to se vidi kod ovog Pioneer-a.

Evo na Å¡ta sam mislio:

post-9727-0-94745900-1352025634_thumb.jp

Opet kažem, "tanko" mi je to nekako da bi se zvalo referentno ili sam ja oÄekivao bajku.

Cenim marketing.

Vidim da je loša slika pa ću evo naknadno postaviti lik ka spoljnom serveru u originalnoj rezoluciji.

http://www.freeimagehosting.net/dcr26

Link to comment
Share on other sites

@ SandroNS, ma sve je to ok, nek se vrte kasete. Ja od Pioneer-a imam CT-959, CT-757, CT-737markII i CT-737 dva komada i svi oni besprekorno rade jedini problem koji imam (ako mogu da nazovem kao problem) je taj Å¡to se kod CT-737markII greju int. za regulaciju napona 7805 i 7812 kod ovih ostalih dekova kolko se sećam nisu se toliko grejali integralci. Mislim da su kod ovog ''markII' već poÄeli da Å¡tede na delovima. I da kažem/napiÅ¡em dek sam testirao mesec dana po deset sati rada i ni jednom nije doÅ¡lo do ozbiljnih kvarova na tim integralcima i/ili elektronici, evo i sad upravo vrti kaetu.

Uživaj u blagodetima dekova.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Sandro Äestitam na uspjeÅ¡nom popravku ovog Pioneera :thumbsup2 , ja imam izmeÄ‘u ostalih Pioneera i Pioneer CT-93 sa kojim sam prezadovoljan kako izgledom tako i zvukom.

Na tren sam pomislio da je ovaj Telefunken ispod Pioneera RC-300 ali nije vidim da je RC-200, tristotku tražim veÄ duže vrijeme jer ima Papst mehaniku ali je jako rijedak dek, no pojavit Äe se veÄ odnekud. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Sredjen Pioneer.

Ostaje jedno razoÄarenje u "reference master" mehanizam, radi on meko, namotava opuÅ¡tenu traku, tih je, precizan ali nekako tanak. Nemam pojma, oÄekivao sam da bude malo robusniji

Dragi kolega evo nadjoh neke slike "pravog reference mehanizma"koji su isli u Pioneer-ove bolje serije 939, 959, 979,91,93,ovi u nizim serijama su pali zbog ustedepost-29285-0-91893700-1352051737_thumb.jpost-29285-0-51107800-1352051760_thumb.jpost-29285-0-03961300-1352051796_thumb.j

Pozdrav :wave2

Link to comment
Share on other sites

Aco, ne mislim da ne valja nego se vidi da se Å¡tedelo tamo gde koÅ¡ta jer ima i starijih dekova kojima nije trebao servis tog ili sliÄnog tipa. Poluprovodnici su jeftini, mehanika nije i to se vidi kod ovog Pioneer-a.

Evo na Å¡ta sam mislio:

post-9727-0-94745900-1352025634_thumb.jp

Opet kažem, "tanko" mi je to nekako da bi se zvalo referentno ili sam ja oÄekivao bajku.

Cenim marketing.

Vidim da je loša slika pa ću evo naknadno postaviti lik ka spoljnom serveru u originalnoj rezoluciji.

http://www.freeimagehosting.net/dcr26

Sve je to ok,znam i sam da se na manjim modelima već Å¡tedelo,ali su zvuÄno odliÄni.ÄŒak i sedmice.Ja sam imao 959 i 910 i zvuÄno su tukli Akai GX 95,Teac V-7000,Sony 808,909.Provereno. Sad imam Pioneer 757 i Aiwu 880.I koliko god mi je Aiwa dobra i dupli kapstan,nekako je rad sa Pioneerom prefinjeniji
Link to comment
Share on other sites

Da li se neko susretao i da li bi mogao reći nešto o kvaliteti ovih dekova:

Onkyo Integra TA-2570

Pioneer CT 227

Hvala

Onkyo je daleko bolji od tog Pioneer-a.TA-2570 je kostao 1000 dm i bio je Top model u toj seriji tada(period od 1988-1991 godine),u Nemackom casopisu Audio je bio odlicno ocenjen.Dok je taj Pioneer jedan od njihovih najslabijih modela koji su napravili.Ako biras izmedju ta 2 kaset deka,izbor je lak-Onkyo TA-2570.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Svima na forumu.Imam pitanje u vezi kapstan motora oznake MMI-6H2LWK koji je inace iz deka Harman Kardon TD-420.Naime treba da se zameni,a ja ne znam da li uopste ima gde da se kupi.Nije vazno da li je nov ili polovan,samo da je u ok stanju,pa ako neko od clanova foruma poseduje doticni deo da se dogovorimo da mi posalje.Naravno uz nadoknadu :thumbsup2 .Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Може било који мотор који ради на 12 Ð’ и да Ñе окреће Ñупротно од казаљке на Ñату (CCW).

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Може било који мотор који ради на 12 Ð’ и да Ñе окреће Ñупротно од казаљке на Ñату (CCW).

Hvala na informaciji stoN_Cold.Ako nista drugo pretpostavljam da toga ima kod nekih starih kasetofona(mini linija),pa cu pokusati da nadjem neku rashodovanu.

Link to comment
Share on other sites

Ja idem malo drugaÄijim putem, nabavljam jeftino rezervne delove :)

post-9727-0-83215300-1352220770_thumb.jp

Imam 1,5 komada rs-az6, po jedan Denon 700, Dual 844, Grundig 7500, Akai 760, neki dupli Kenwood 8060 ili 8080, mali Grundig cf-500, neki nemaÄki nebitni dekić pored toga. Neki su raskupusani ali većina joÅ¡ nije. Dumam Å¡ta da radim sa Akai 760... Videćemo :order

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...