Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Evo šta je poštar doneo jutros :banana

post-9727-0-31713300-1349169673_thumb.jp

Nemojte zameriti na upadu Mer-a, alkohola, krpice i štapića za uši u sliku, tu su jer sam ih upravo koristio.

Za sada radi, samo sam probao reprodukciju na kratko i kalibraciju. Znam za njihovu boljku sa zupÄanikom, sliÄno kao i na 5500 Å¡to imam i koji sam relativno lako sredio mada je ovde vraÅ¡ki komplikovan taj zli, gumeno/plastiÄni zupÄanik.

Sledi rastavljanje, Äišćenje, podmazivanje i farbanje poklopca, užasan je.

Pozdrav

Sandro.

Link to comment
Share on other sites

Iceman Technics RS-BX701 kao Å¡to kažete i nije neÅ¡to, u odnosu na RS-TR474 možda i nije zvuÄno puno bolji, RS-BX701 kao i vaÅ¡ RS-TR474 ima Dolby B, C i HX Pro ali 701 ima tri glave i ATC (Auto tape Calibration) pa mislim da je jednostavniji za koriÅ¡tenje i da može izvuÄi iz kazete ipak malo viÅ¡e, naravno sve ovisi o tome tko Å¡to voli i u kakavom je stanju koji dek :wave2

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem Retro-Man,

pitao sam ovo jer mogu da nabavim za relativno nisku cijenu, a ruku na srce izgleda mi puno ljepše od RS-TR474 :-), pa bi, ako ništa ljepše izgledao u polici.

Još jedno pitanje, imam priliku da nabavim kasetu za demagnetizaciju glave, po cijeni od 15eura, pa me interesuje ima li od nje neke velike koristi i da li se isplati imati je?

Hvala još jednom

Link to comment
Share on other sites

Uvek se isplati imati je. Licno, nikada ne slusam dek koji sam kupiuo a da ga pre toga ne ocistim i demagnetizujem.

Iz grafikona koje je Maxell navodio vidi se da, prema njihovoj tvrdnji, frekvencijski opseg reprodukcije opadne sa nekih 20 KHz na samo oko 13, posle dosta casova koriscenja. Obavezno proucite uputstvo uz kasetu za demagnetizaciju!

Link to comment
Share on other sites

Uvek se isplati imati je. Licno, nikada ne slusam dek koji sam kupiuo a da ga pre toga ne ocistim i demagnetizujem.

Iz grafikona koje je Maxell navodio vidi se da, prema njihovoj tvrdnji, frekvencijski opseg reprodukcije opadne sa nekih 20 KHz na samo oko 13, posle dosta casova koriscenja. Obavezno proucite uputstvo uz kasetu za demagnetizaciju!

:thumbsup2 Upravo tako,ja sam bas bio uporan da nabavim demagnetizer i ima cujnih prednosti,ako se redovno koristi

zavisno od koriscenja deka,posebno su visoki tonovi ti koji se degradiraju ako se ne razmagnetisu glave.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima, imam joÅ¡ samo jedno pitanje :-) Äime Äistite glavu na dekovima? ÄŒitao sam da se preporuÄuje 91% izopropil alkohol, ali nisam uspio da ga naÄ‘em. obiÅ¡ao sam nekoliko apoteka u gradu i imaju samo onaj od 70 %. Da li on može da posluži svrsi? U svakom sluÄaju trebao bi da je bolji od obiÄne rakije Å¡ljivovice :-) ili možda nije?

Link to comment
Share on other sites

Bozzam Äestitam, odliÄna maÅ¡ina. :thumbsup2

Mojim mukama/zanimacijama nikad kraja, taman sve od starudije profunkcioniše i odma se desi ovo na cf-7500:

post-9727-0-51402700-1349526758_thumb.jp

Oni i njihova trula guma/ptastika, kakav propust, neverovatno. Da li je u pitanju neki pokuÅ¡aj smanjenja vibracija ili buke mehanizma ne znam ali je svakako loÅ¡a implementacija materijala. Neka zamenska varijanta mislim da ne pije vodu, samo isti zupÄanik koji će opet da traje par dana/meseci...

JoÅ¡ nisam odluÄio da li da Äekam neki sa istom mehanikom mada važem lagano ka opciji raskupusavanje za delove.

Tri dana je radio, elektriÄno je skroz ispravan, potrebno manje Å¡telovanje jer je neko vrteo play level trimere, niÅ¡ta straÅ¡no.

Mogla da bude kompletna Grundig priÄa sa cf-5500 i ct-905 ali ovaj mi doÅ¡ao živaca...

Link to comment
Share on other sites

Hvala Sando :cheers

Za Grundžu, stvarno Å¡teta! Da probate, da Vam neko po uzorku napravi zupÄanik od plastike? Siguran sam da je izvodljivo...

Mislim da isti zuÅ¡Äanik koristi i jeftiniji model CF35, mada nije ni to reÅ¡enje, i on je napravljen od gumiplastike...

Za poÄetak, raspitajte se ovde: http://www.politerm....upcanici-puzevi

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Da prijavim da 7500 opet svira.

Uz ogromnu pomoć kolege Retra kome se i ovom prilikom najiskrenije zahvaljujem a koji mi je na pijaci u Osijeku nabavio ispravan 7500 u malo loÅ¡ijem kozmetiÄkom stanju Å¡to je totalno nebitno jer je mehaniÄki i elektriÄno odliÄan pa poslao autobusom danas te nakon transplantacije zupÄanika, dek ponovo radi.

Sa stare mehanike sam skinuo oba zupÄanika od te sumnjive plastike i probaću kod ovih sa linka od kolege Bozzam da vidim ima li Å¡anse da se napravi par komada rezervnih, raÄunam, trebaće :order .

JoÅ¡ mi preostaje da proÄistim preklopnik za snimanje, ponekad malo zeza jedan kanal, apsolutno niÅ¡ta straÅ¡no a ostalo sve odliÄno radi.

Par slika i video gde se Äuje da u jednom momentu jedan kanal malo oslabi. ProÄaÄkam malo preklopnik unutra i sve bude super. Biće reÅ¡eno.

post-9727-0-32766600-1349819841_thumb.jppost-9727-0-81005700-1349819843_thumb.jppost-9727-0-58523400-1349819873_thumb.jp

Za viken foto sesija, deda, otac i sin, porodica Grundig, sada stvarno nemam vremena.

Još jednom Hvala Retro!!! :wave2

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Sandro nema na Äemu, uvijek sam na raspolaganju kad je potrebna pomoÄ oko naÅ¡ih ljubimaca, vi deÄki sa foruma ste mi kao druga obitelj, nema nas puno i baÅ¡ zato se trebamo držati zajedno, pomažimo kad god možemo a tražimo pomoÄ kad nam treba. Ovo je ispalo sasvim sluÄajno, vidjevÅ¡i vaÅ¡u sliku CF-7500 sa pokidanim zupÄanicima upalila mi se lampica jer sam znao da postoji takav dek na Auto pijaci samo nisam znao dali je prodan, sreÄom nije pa je priÄa sa Grindigom CF-7500 ipak sretno zavrÅ¡ila, neka vas u veselju dugo služi. :wave2:cheers

Link to comment
Share on other sites

Sinoć stigao, dosta redak model, ruÄno podeÅ¡avanje azimuta... U odliÄnom stanju, posle Äišćenja kao nov. :wave2

Nakamichi 680

Izvinjavam se zbog loše fotografije.

Pozdrav!

Svaka cast kolega - cestitam na kupovini :facehearts , jel onaj drugi zx 7 na slici takodje tvoj. Sta po tebi bolje svira - jel moze neko uporedjivanje :wave2

ps..... Skoro videh na ebay.de ode jedan zx 9 za 450 eura

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...