Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

U prvom koraku i

U prvom koraku se meri maksimum samo po jednom kanalu a u drugom po oba istovremeno. Probaj.

Eeeee... to sam probao ranije i palilo je, ali sam mislio da, obzirom da nisam nasao takvu proceduru u SM, mora biti da radim nesto pogresno.

400 Hz se kod dekova redovno koristi za podesavanje visine glave.

Link to comment
Share on other sites

Ne volim gomilati dvoglave dekove samo da bih imao dek viÅ¡e osim ako nisu pravi Vintage i naravno ako se radi o Nakamichiju, njima je sve oproÅ¡teno, bio Nak dvoglavi ili troglavi on uvijek radi izvan svih oÄekivanja, naravno ako je sve u redu, na ovom Nakamichiju CR-2 je sve 5.

Retro cestitam na prinovi :cheers:wave2 .Inace taj dek je kostao 1000 dm.Testiran 4/1988 u Audio-u i 3/1988 u Hifi Vision-u,u Hifi Visionu mu preporucuju TDK Sa-x i Sony Metal ES kasete.

Link to comment
Share on other sites

Retro svaka Äast za Nak. Izgleda kao nov na slikama. :thumbsup2

Svuda su se vesti Å¡irile da su svi dekovi iz CR serije, fantastiÄne maÅ¡ine. Zanima me da li ima drastiÄnih razlika u zvuku izmeÄ‘u CR-1 i recimo CR-4, i koliko se na kvalitetu zvuka dobija sa svakim brojem viÅ¡e? Znam da se CR-7 svrstava u sam dekovski vrh.

Koji bi se CR broj mogao staviti u klasu sa dekovima poput Akai GX-95 ili Teac V-7000?

p.s.

Äini mi se da poznajem tu traku :listen . Ako je ona, nadam se da lepo svira na tom Nak-u. :)

pozdrav iz Å vedske

Link to comment
Share on other sites

Hvala Sport Billy, dek je stvarno i viÅ¡e nego dobar, od prvog jer vlasnika i radio je vrlo malo, razliku izmeÄ‘u navedenih modela Äe vam bolje opisati Zoran i ekipa koja je imala viÅ¡e modela iz CR serije, ovaj CR-2 radi jako dobro tako da mogu slobodno reÄi kako su jaÄi modeli zasigurno odliÄni dekovi, o sedmici ne treba niti priÄati. Å to se tiÄe kazete u Naku to je ta kazeta koju ste mi poslali na poklon, sluÅ¡am je svakodnevno a CR-2 je jako dobro reproducira. :wave2:cheers

Link to comment
Share on other sites

Retro svaka Äast za Nak. Izgleda kao nov na slikama. :thumbsup2

Svuda su se vesti Å¡irile da su svi dekovi iz CR serije, fantastiÄne maÅ¡ine. Zanima me da li ima drastiÄnih razlika u zvuku izmeÄ‘u CR-1 i recimo CR-4, i koliko se na kvalitetu zvuka dobija sa svakim brojem viÅ¡e? Znam da se CR-7 svrstava u sam dekovski vrh.

Koji bi se CR broj mogao staviti u klasu sa dekovima poput Akai GX-95 ili Teac V-7000?

p.s.

Äini mi se da poznajem tu traku :listen . Ako je ona, nadam se da lepo svira na tom Nak-u. :)

pozdrav iz Å vedske

Iz CR serije u klasu sa njima(GX-95 i V-7000) ide CR-3E(1650 dm),dok je CR-4E(2000 dm) vec bolja masina(jedna od najboljih u toj cenovnoj klasi).Ako je suditi po testovima u Audio-u je CR-3E bio slabije ocenjen od navedenih(za klasu),dok su u Stereo-u bili u istoj klasi.U UK je CR serija(Hifi Choice) dobila vrlo dobre ocene.

Ako bi gledali ocene CR serije u casopisima na primer Nemacki Audio,CR-1 i CR-2 su isto ocenjeni(60 poena),dok je CR-3E drasticno bolje ocenjen od njih(75 poena),a CR-4E jos bolje(85 poena).Zanimljivo da je u Audio-u CR-4E bio bolje ocenjen od CR-5E.U Stereo-u je CR-4E za klasu bolje ocenjen od CR-3E.U Hifi Vision-u je CR-4E drasticno bolje ocenjen od CR-2E.Dok je CR-7E za klasu bio bolje ocenjen od CR-4E.

Link to comment
Share on other sites

Billy, dekovi iz CR serije imaju istu filozofiju zvuka. Ovo je bitno, jer Akai, recimo, nemaju. Akagi GX32 koji se pravio u isto vreme kada i GX95 nema tu filozofiju, vec zvuci daleko inferiornije.

Kod Nak dekova postoji ta konzistentnost zvuka unutar serija, sto nije nimalo lako postici. Tako i CR1 zvukom podseca na CR7. Drugim recima, jevtiniji predstavnici ne zvuce jadno i odsutno (mada, ruku na srce, nisu ni bili jevtini).

Licno, ne volim da koristim izraz "podseca", to se cesto koristi za neke tako grube situacije, kao kada bismo rekli da ja podsecam na Tebe: obojica imamo ruke i noge, imamo glavu sa ocima i usima, govorimo srpski jezik itd. A nikakve druge blage veze nemamo.

Ali u slucaju CR1 (a i CR2, 3, 4...) zvuk je zaista konzistentan, sa neznim ali konstantnim prelazima kako se ide ka boljem deku. Postoji odredjena nesuglasica izmedju toga koji dek bolje svira: CR4 ili CR5 - iako sam imao oba, nisam ih imao uporedo da bih mogao da zakljucim prednosti i mane svakog od njih.

Ako pogledamo osnovni model, njegov zvuk je sve ono sto ima i CR7: transparentan, detaljan, dinamican, ziv, topao. Jedino mu nedostaje trodimenzionalnost i svi navedeni parametri su, jednostavno, grubi u odnosu na CR7. Oni su kao dva dijamanta iz istog nalazista: jedan ociscen a drugi obrusen od strane vrhunskog majstora.

Link to comment
Share on other sites

Sport Billy mi Slavonci imamo obiÄaj reÄi kako iz Slavonije nitko ne može otiÄi gladan i žedan, to isto važi i za ovaj naÅ¡ forum na kojemu nitko ne može ostati bez traženih informacija dok su tu naÅ¡ Zoki, Äovijek sa ogromnim iskustvom i uvijek spremnom željom da pomogne, Scepan sa svojom neiscrpnom arhivom koja u trenu razmrÅ¡ava nepoznanice, gdje je tko i kada neÅ¡to testirao, u kojem rangu se neki ureÄ‘aj nalazio i koliko je koÅ¡tao. U sve ozbiljne rasprave se uvijek ukljuÄuju i Ston Cold, Willi Studer, Gox i neka se ne naljute oni koje nisam spomenuo, deÄki hvala vam, zbog vas svih mi je užitak upaliti raÄunalo i pogledati Å¡to ima novog na HI-FI Forumima, naravno uglavnom pod temom Vintage, Å¡to mogu kad sam Retro. :thumbsup2:cheers

Link to comment
Share on other sites

Nakamichi je to. Moram da priznam u mojoj ergeli ne posedujem Nakamichi ali ima vremena doći će i on na red. Kad god sam imao prilike da posluÅ¡am Nakamichi kod drugara, ti dekovi jednostavno nisu mogli da me ostave ravnoduÅ¡nog ili razoÄaraju. Nakamichi firma generalno su ima li tu neku viziju i osećaj za zvuk, možda greÅ¡im u ovoj poslednjoj konstataciji ali za mene su uvek važili kao no. 1 u dekovima. I ostale firme su pravili dekove ali kao Nakamichi mislim da nisu.

@ Retro-Man Äestitam na prinovi i nek vas služi dugo, dugo... I uživajte u njegovom zvuku, prijatno vam, bilo...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...