Jump to content


Ajde i ja da se izreklamiram :)


civi

Recommended Posts

Izvor EMU 404USB

Power AMP NAD PE2400

Kutije Hans Deutsch HD308S Prva verzija dok je jos bila u sastavu ATL

Kabal OEHLEBACH LS Special

Za prvo javljanje (nazalost bez slika dok mi ne stigne objektiv) zadrzacu se na kutijama ,

http://www.hifi-wiki.de/index.php/ATL_HD_308_S

ovo je verzija dva i sasvim se slazem sa opisom zvuka http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=ru&u=http://www.salonav.com/arch/2008/02/020-hansd.html&ei=YK4LTfbjCoOb8QPyj_DpDQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CBgQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.salonav.com/arch/2008/02/020-hansd.html%26hl%3Den%26client%3Dfirefox-a%26hs%3Dszf%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26prmd%3Divns Obratite paznju na cenu i sa kojim kutijama je u klasi, inace s ene slazem sa ovom konstatacijom za visoke jer isophone koji je u mojim kutijama zvuci apsolutno fantasticno a ugradjivao se u neke legendarne modele kao sto su Monitor Audio mk2 MA1, 3, 4, 5 and Rogers Pro9tl.

a evo jos malo materjala o legendarnom Hans Deutsch u

test308.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

atlhansdeutsch02.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

atlhansdeutsch03.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Interesantan sistem i predpostavljam jedan od onih "puno zvuka za ne previse para", takvi su mi omiljeni.Slusao sam jedan mali Hans deutch slican tvome vizuelno ali dvosistemski i naravno dosta manji sa Arcam pojacalom,bio je bele boje vrlo neobicno po meni i lepo.Detaljan u viskokim i za budget klasu odlican,snasao se i u sobi vecoj od one za koju je predvidjen.Predpostavljam da je ovaj tvoj neki visi model iz iste serije i da mu taj srednjotonac dodaje ono sto mi je donekle u onom slusanju falilo-bolje vokale i siru zvucnu sliku.

Moja sugestija(po obicaju) sto bolji Izvor u tvom slucaju,mozda dobar Dac,mada ni gramofon ti nebi lose dosao.Dobar izvor moze samo bolji zvuk da proizvede,bolji ostatak sistema cesto i losiji.Da ne pametujem bez potrebe,cestitam na dosta originalnom izboru.:cheers

P.s.Bilo bi lepo procitati nesto na Engleskom,ako se moze pronaci(sve sto su me naucili u kratkom boravku u nemackoj je "ih niks fersten,ih bin auslender" ,to je verovatno dobar dan, ili tako nesto :grin: )

Link to comment
Share on other sites

Kako ti radi taj Nad u kombinaciji sa Hansom? :wave2

Radi jako cisto , stvarno je cist snagas ne boji nista zvuk jako zavisi od snimka i izvora ako nema basa nema ga ali kada ga ima trese se sve zivo u pozitivnom smislu naravno :) , zvuk je neponovljiv treba ga cuti , u poslednje vreme mi je kroz kucu proslo dvadesetak pari kutija a slusao sam ih bar jos toliko u slicnim uslovima i ovo su jedine koje imaju ono nesto :facehearts , ono sto stoji u onom ruskom testu je apsolutno tacno , nisam video kutiju koja vise reaguje na visinu na koju se postavlja , zidovi i razmak ih ne zanimaju previse ali visina.... predpostavljam da je zbog karakteristicnog horn rezonator sistema... sad mi je krivo sto sam zavaljao one digitalce mislim da bi legli ko budale na samar na ove kutije, inace izvor ostaje komp do daljnjeg nema nista od gramofona a glavni razlog je ne nepoverenje u format nego nedostatak ploca, posebno muzike koju volim da poslusam ponekad .... A sto se tice cika Hansa podaci na engleskom su vrlo sturi , ali je zato u rusiji izuzetno cenjen a i preko bare ali u drugoj firmi za koje je projektovao kompletnu gamu

Hans Deutsch - famous Austrian engineer and sound designer, who also participated in the development of the entire range of prestigious speakers for the Bosendorfer. However, unlike those issued by the Austrian piano factory, "name" Hans designs are more compact and focused on the not so wealthy audiophiles. However, unlike those issued by the Austrian piano factory, "name" Hans designs are more compact and focused on the not so wealthy audiophiles. And make them elsewhere - at the facilities of the German company SMG in the Black Forest. And make them elsewhere - at the facilities of the German company SMG in the Black Forest.

http://www.bosendorfernewyork.com/index.php?page=misc&section=other_speakers

Inace Hans je radio samo jednu seriju Horn rezonatora za ATL koja se proizvodila jako dugo i imala je 6 modela od kojih je samo 308 imao i S (studio) verziju (rado bih probao ovu verziju koja se spusta do 18Hz)

ovo im je nova adresa www.hans-deutsch.de

atlhansdeutsch06.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Interesantan sistem i predpostavljam jedan od onih "puno zvuka za ne previse para", takvi su mi omiljeni.Slusao sam jedan mali Hans deutch slican tvome vizuelno ali dvosistemski i naravno dosta manji sa Arcam pojacalom,bio je bele boje vrlo neobicno po meni i lepo.Detaljan u viskokim i za budget klasu odlican,snasao se i u sobi vecoj od one za koju je predvidjen.Predpostavljam da je ovaj tvoj neki visi model iz iste serije i da mu taj srednjotonac dodaje ono sto mi je donekle u onom slusanju falilo-bolje vokale i siru zvucnu sliku.

Moja sugestija(po obicaju) sto bolji Izvor u tvom slucaju,mozda dobar Dac,mada ni gramofon ti nebi lose dosao.Dobar izvor moze samo bolji zvuk da proizvede,bolji ostatak sistema cesto i losiji.Da ne pametujem bez potrebe,cestitam na dosta originalnom izboru.:cheers

P.s.Bilo bi lepo procitati nesto na Engleskom,ako se moze pronaci(sve sto su me naucili u kratkom boravku u nemackoj je "ih niks fersten,ih bin auslender" ,to je verovatno dobar dan, ili tako nesto :grin: )

Da to je 304 http://www.hans-deutsch.de/html/hd_304.html bio je ovde i jedan plavi na forumu sa se upgredom ali nemam pojma odakle ti da je to buget klasa ? :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Da to je 304 http://www.hans-deut...tml/hd_304.html bio je ovde i jedan plavi na forumu sa se upgredom ali nemam pojma odakle ti da je to buget klasa ? :thumbsup2

Lepo su radili u gornjem delu f.opsega ali bas nije delovao na 40hz kako pise, to moze biti neko in room merenje,bili su na granici potrebe za subwooferom,ali kako sam rekao soba je bila prevelika za njih,oko 25m2 po meni su za prostor do 15-16m2.Dobro je da su se uopste snasli.Meni su delovali kao dobar primerak budget ili mozda srednje klase,nadam se da ne kostaju preko 700E kao novi,tu bi ih smestio, od oka naravno(vreme je za Scepu :-) ).Ovako polovni su prodati dosta jeftino i za tu cenu su bili sjajna kupovina za manji prostor.

Link to comment
Share on other sites

malo je kutija sa 13cm midbasom koje uopste i dolaze do 40 hz na bilo koliko -db , slusao sam ih i ja i vrh su za neku manje dinamicnu svirku ali nemaju sta da traze sa 308 koje imaju 8inca bas drajver i dosta vecu zapreminu , inace to koliko nisko idu je dosta stvar percepcije jer sav bas izlazi maltene iz njih a ne iz sobe a kao sto rekoh i visina postavljanja je jako bitna , sto su nize bas je cvrsci i definisaniji , inace ubo si klasu cene za 304 malo su ispod 1000e <_< (sa hiragom sviraju divno)

Link to comment
Share on other sites

Tuzno sto smo vec "izdresirani" da kad kazemo budget mislimo da je to do 1000E to su nekad bile pare za nesto odlicno po svakom pitanju,ali tako nam je kako je.Ovo tvoje deluje dosta ozbiljnije.Interesantne su dimenzije,oduvek sam vise voleo standmount od floarstandera,moji sadasnji su nesto izmedju.Obrati paznju na stalke,ako vec nisi,to je jako bitno ispod zvucnika obavezno siljke,da nisam probao ne bih verovao koliko to znaci.Ala solim pamet...,samo sto jos nisam poceo i o kablovima.Uzivaj u mjuzi i ne menjaj hifi.

...a gramofon da kupis,za ploce cemo lako,vidis da je lakse kupiti ploce nego CD.

Link to comment
Share on other sites

sony17.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

prakticno isti model bez sminke :)

sonydtc690.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Bio je u nekom studiju nije snimio ni deset data bukvalno je nov

DTC-60ES ima SBM dok ga 59ES nema, i to je osnovna razlika izmedju ta 2 modela, a dtc-690 je slican 59ES, sa odsustvom nekih konektora pozadi i jos nekih malih sitnica, imaju istu mehaniku.

Link to comment
Share on other sites

Tip od koga sam ga kupio ima da1000es http://www.datrecorders.co.uk/dtc1000es.php e ono je tenk , tezi je od 80 posto entry level pojacala

DTC-1000ES je lepa naprava, model iz 87me kasnije su sve lakse i lakse ih pravili, dtc-55es je osetno tezi od dtc-59es, i meni se cini bolji, bar je konstrukcijski daleko ozbiljniji. Skoro full metal transport naspram skoro ful plastic. Zvucno su tu negde, ali bi blagu prednost dao 55es. Lepsi je naravno 59es.

Medjutim igrao sam se i sa DTC-77ES i to je vrh sprava sve, unutrasnjost, spoljasnjost, napred, nazad, sve je vrhunski smisljeno i odradjeno. A svira za medalju....

Link to comment
Share on other sites

Nisam ljubitelj Technics-a, ali kad procitam ovako nesto. Nebitno za koju firmu. Mnogo ih se ugasilo...tuzno..

The Technics brand was officially shut-down by Matsushita on december 28, 2005, after nearly 40 years of success - the market for high-end audio isn't down anymore, it has vanished forever. :plakanje:plakanje:plakanje

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nisu , naravno , ali se nedostatak velicine i autoriteta definitivno oseca, mozda su malko suptilnije i imaju za nijansu ravniju prezentaciju, ali za slusanje kod kuce a bogme i kao master monitore ne bih imao tezak izbor , za jedine monitore u studiju su mozda bolji(nismo merili odziv , ako nabavimo neki krsten mikrofon bice i toga) mada i to zavisi od muzicke orjentacije, ATl pravi izuzetno visok spl u datom prostoru koji za divno cudo nije previse naporan , mada se posle sat vremena definitivno oseca pritisak u usima :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...