Jump to content


Najlepši momenti u Hi-Fi-ju.


alex_ris

Recommended Posts

Već sam, Äini mi se to pominjao ranije, proÄitao na nekom japanskom blogu(google translate, razume se)... Denon sprema novu s-1 series, verujem da svi znate kakav oreol ima, sada već legendarna "stara" s-1 serija !

Naravno da se secamo, a pre par meseci umalo nisam uginuo kada sam kod nekog lika u LA ugledao POA-S1 mono blokove (prodaju se vec neko vreme za $15.000, ali nisam upratio sa kakvim uspehom). Stvar je komplikovana jer potencijalni kupac mora i viljuskar da obezbedi kako bi ih natovario.

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je da neko ipak Äita moje postove, a pri tome ih se joÅ¡ i seća, moram da priznam !

Elem, isto tako se "priÄa" da i Onkyo želi da se vrati u vrhunske hi-fi vode, ne novom Integra serijom(to su praktiÄno već uÄinili), već dostojnom zamenom nekadaÅ¡nje, s kraja 80-ih Grand Integra-serije...

Lepo je znati, da pravi majstori, iz zemlje izlazećeg sunca žele da pokažu ko je gazda sve brojnijoj, da ne kažem nabujaloj hi-end ponudi iz EU i USA, sa novim imenima, koja niÄu kao peÄurke posle kiÅ¡e.

No, ne verujem da imaju nameru da budu "jeftiniji", ta su vremena nepovratno prošla, ali da budu bolji od njih, to sigurno...

Link to comment
Share on other sites

Meridian 40th Anniversary System.

Povodom 40. godiÅ¡njice postojanja Meridian je izbacio ovaj sistem sastavljen od visoko kvalitetnih DSP digitalnih zvuÄnika i Sooloos CD playera.

U pitanju su aktivne kutije teÅ¡ke 105 kg po komadu sa ugradjenim procesorom za prilagodjavanje veliÄini i obliku prostorije. Sistem je napravljen

sinboliÄno u samo 40 primeraka i koÅ¡ta 60 000 funti. Svih 40 primeraka su proÅ¡li rigorozni sluÅ¡ni test i nose potpisan sertifikat od strane odgovornog supervajzera.

Ako vam nešto ne štima u vašem prostoru za slušanje, po želji vam dolazi tim inženjera iz Meridiana da vam sve ušteluje po vašem ukusu.

Sistem je dostupan samo u ovoj nesretnoj crvenoj boji :blink: . Neznam dali sam sopstvenu temu

uprskao ovim "lepim" sistemo, ali nisam odoleo da podelim ovo sa vama.

post-16753-0-21992500-1329386276_thumb.j post-16753-0-16079900-1329386288_thumb.j post-16753-0-24848100-1329386301_thumb.j post-16753-0-72793800-1329386312_thumb.j post-16753-0-70732900-1329386333_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Meridian 40th Anniversary System.

Povodom 40. godišnjice postojanja Meridian je izbacio ovaj sistem sastavljen od visoko kvalitetnih DSP digitalnih zvučnika i Sooloos CD playera.

U pitanju su aktivne kutije teške 105 kg po komadu sa ugradjenim procesorom za prilagodjavanje veličini i obliku prostorije. Sistem je napravljen

sinbolično u samo 40 primeraka i košta 60 000 funti. Svih 40 primeraka su prošli rigorozni slušni test i nose potpisan sertifikat od strane odgovornog supervajzera.

Ako vam nešto ne štima u vašem prostoru za slušanje, po želji vam dolazi tim inženjera iz Meridiana da vam sve ušteluje po vašem ukusu.

Sistem je dostupan samo u ovoj nesretnoj crvenoj boji :blink: . Neznam dali sam sopstvenu temu

uprskao ovim "lepim" sistemo, ali nisam odoleo da podelim ovo sa vama.

Ništa ti ne brini, boja je pažljivo odabrana da bi se uklopila uz mahagoni nameštaj u kući srećnika koji može da priušti i jedno i drugo. ;-)

Ma sve ovo je i HI i FI...

Potpisujem. Mislim da si čak i redosled pogodio. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Lepo je znati, da pravi majstori, iz zemlje izlazećeg sunca žele da pokažu ko je gazda sve brojnijoj, da ne kažem nabujaloj hi-end ponudi iz EU i USA, sa novim imenima, koja niÄu kao peÄurke posle kiÅ¡e.

No, ne verujem da imaju nameru da budu "jeftiniji", ta su vremena nepovratno prošla, ali da budu bolji od njih, to sigurno...

Kako da ne... to sigurno... a kad se probudis a ti sav znojav. :heat

Link to comment
Share on other sites

Zapravo Japanci caruju ali ne u segmentu o kojem govori Accu, već zahvaljujući Äinjenici da su pokupovali sve Å¡to vredi od lampi i drajvera od Amera (i ostalih). E to je već Hi-End.

Prave i super masinice za brijanje, solidne fotoaparate i dobre automobile. Lexus je ipak samo Lexus, nikad nece biti ni Mercedes ni BMW... saaaamo Lexus...

Link to comment
Share on other sites

Zapravo Japanci caruju ali ne u segmentu o kojem govori Accu, već zahvaljujući činjenici da su pokupovali sve što vredi od lampi i drajvera od Amera (i ostalih). E to je već Hi-End.

Japanci su dugo bili ozbiljni igrači u određenim segmentima Hi-Fi i Hi-End tržišta. Drago mi je da se polako vraćaju u igru, jer zdrava konkurencija nama, krajnjim potrošačima, može samo da koristi.

Link to comment
Share on other sites

Japanci su dugo bili ozbiljni igraÄi u odreÄ‘enim segmentima Hi-Fi i Hi-End tržiÅ¡ta. Drago mi je da se polako vraćaju u igru, jer zdrava konkurencija nama, krajnjim potroÅ¡aÄima, može samo da koristi.

Svakako, ali se ne nadaj "pristupaÄnijm cenama" novog vala hi-and sprava iz zemlje izlazećeg sunca... uostalom, zar je neka razlika za "nas s kraja lanca", koÅ¡ta li neÅ¡to pout recimo vrhunskog sacd/cd-plejera 25.000 $ u USA verziji ili 20.000 $ u "Made in Japan" !

Link to comment
Share on other sites

Prave i super masinice za brijanje, solidne fotoaparate i dobre automobile. Lexus je ipak samo Lexus, nikad nece biti ni Mercedes ni BMW... saaaamo Lexus...

Za automobile ne znam ali za vrhunski hi-fi su carevi:

http://www.gip-labor...005Wsystem.html

http://www.shindo-la...h/W.E.300B.html

http://www.6moons.co...main/visit.html

Link to comment
Share on other sites

Svakako, ali se ne nadaj "pristupaÄnijm cenama" novog vala hi-and sprava iz zemlje izlazećeg sunca... uostalom, zar je neka razlika za "nas s kraja lanca", koÅ¡ta li neÅ¡to pout recimo vrhunskog sacd/cd-plejera 25.000 $ u USA verziji ili 20.000 $ u "Made in Japan" !

... kada cemo se svakako sa podsmehom i prezirom obracati tim "budalama" - kupcima istih.

Link to comment
Share on other sites

Imaju Japosi odlicne sprave ali nisu ni Evropljani ni Amerikanci za bacanje. Japan je "daleko", vecini nepoznata i egzoticna kultura pa je onda svima innteresantnii nego USA. Tipicno. U Americi je fora imati Adidas u Evropi Nike. To mu dodje neka sirotinjska ekskluziva.... Gluposti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...