Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Prvi nosac zvuka koji sam kupio u poslednjih cca nekoliko godina. Jednostavno sam morao. Jbg necu vise nikada...

Pristojan koncert, poslednji u Beogradu odrzan 12.11.1993. godine. 

 

attachicon.gifEKV Iznad grada.jpg

Nije, pouzdano se sećam da sam ih gledala leta '94 u baÅ¡ti KST-a.  

edit: Sad videh da je to Loka izdao... Nepošteno ako tako reklamira disk. A i na tom koncertu u SC-u sam bila. Onako, nikakav ugođaj, dobro nisu na Kolarcu svirali.

Link to comment
Share on other sites

The Byrds su, u poslednje vreme naroÄito, vrlo Äesto na gramofonu kod mene. 

 

The Byrds - Turn! Turn! Turn! (1965)

 

opwkdi.jpg

 

Drugi album je, kažu, razoÄarao nakon prvenca ("Mr. Tambourine Man"). 

Možda to jeste bilo tako za one koji su s Byrds-ima rasli. Ja nisam; poÄeo sam da ih otkrivam tek nakon direktnih The Stone Roses asocijacija, na prelazu iz 80tih u 90te, unazad.

Utoliko nisam ni bio u prilici da se "redosledno" razoÄaram ovom, za mene odliÄnom (kao i sve koje uradiÅ¡e u tih 3-4 godine), ploÄom. 

Link to comment
Share on other sites

Oni koji su kod nas rasli uz Byrds-e i druge grupe Å¡ezdesetih, teÅ¡ko da su imali priliku da se "redosledno" razoÄaravaju u bilo Å¡ta. Do nas su dopirale, preko radija, pojedine pesme sa hit-potencijalom i teÅ¡ko da ih je iko povezivao sa odreÄ‘enim nosaÄima zvuka. Dakle, bio je to string hitova koji je dopirao iz belog sveta i niko nije imao potrebu da ih razvrstava na bilo koji naÄin.

 

Sudeći po tadaÅ¡njim tekstovima u Džuboks-magazinu, bilo je entuzijasta koji su pratili inostrane muziÄke revije, ali ne verujem da je bilo i takvih koji su redovnije nabavljali važna izdanja vinila.

 

Po pitanju broja i kvaliteta hit-pesama koje su se mogle Äuti na naÅ¡im radio-stanicama, na radiju Slobodna Evropa i joÅ¡ ponegde (Luksemburg se u naÅ¡oj kući reÄ‘e sluÅ¡ao - nije bio dovoljno kvalitetan prijem da bi se mogao snimati), drugi album Byrds-a mi je, rekao bih, ostao u boljem sećanju.

 

Osim kompilacije hitova ni ja nisam imao niÅ¡ta od njih, sve do vremena kada je pristup postao jednostavniji. Ispostavilo se, ipak, da sam (gotovo) sve Å¡to mi je relevantno od njih već poznavao. 

 

EDIT: Izuzetak su bili Bitlsi i, delimiÄno, Stonsi. Otprilike se znalo da je izaÅ¡ao novi album i, otprilike, sve pesme su bile interesantne za puÅ¡tanje na radiju, pa se imao nekakav jasniji uvid.

 

Treba reći i to da je masa muzike, posebno manjih grupa, izdavana samo na singlovima i EP ploÄama.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...