Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

@Nenad08:

Videh tvoja dva izbora, jedan za drugim requiem & dark jazz. Mozda da poslusas "nesto izmedju" ta dva, requiem Alfreda Schnittke-a. Uzasna muzika (u twisted pozitivnom smislu), znam nekoliko postovalaca ne-klasicnih doom pravaca kojima je ovo veoma blisko. Za razliku od klasicnih requiema, ovde nema nicega uzvisenog i lepog, samo smrt u full-scale hororu. Naravno, nema ni trunke profanosti i vulgarnosti, kompozicija je maestralna, orkestracija takodje. Ekstremno je tesko za izvodjenje pa ima i losijih pokusaja. Evo linka sa youtube za "Tuba mirum". Ako dobijes koprivnjacu, zaboravi, ako ti se svidi, ima i varijanti pristojnog kvaliteta mada se retko nalaze (ali ima ko zna :))

http://www.youtube.com/watch?v=Rw-CsXK1OwQ

Link to comment
Share on other sites

@Nenad08:

Videh tvoja dva izbora, jedan za drugim requiem & dark jazz. Mozda da poslusas "nesto izmedju" ta dva, requiem Alfreda Schnittke-a. Uzasna muzika (u twisted pozitivnom smislu), znam nekoliko postovalaca ne-klasicnih doom pravaca kojima je ovo veoma blisko. Za razliku od klasicnih requiema, ovde nema nicega uzvisenog i lepog, samo smrt u full-scale hororu. Naravno, nema ni trunke profanosti i vulgarnosti, kompozicija je maestralna, orkestracija takodje. Ekstremno je tesko za izvodjenje pa ima i losijih pokusaja. Evo linka sa youtube za "Tuba mirum". Ako dobijes koprivnjacu, zaboravi, ako ti se svidi, ima i varijanti pristojnog kvaliteta mada se retko nalaze (ali ima ko zna :))

Srdjane,

Hvala za preporuku !

Sto se tice dark,doom jazz-a i slicnih (pod)vrsta/pravaca,i dalje sam prilicno probirljiv (ili samo jos nisam naleteo na pravu star).

Konkretan album,Bohren i Club of Gore -Black Earth,mi je vise predstavnik ambient jazz-a (mozda se meni samo tako cini ? ) nego dark side of the force :wink: .Pomenuti klip sam preslusao...i...ne znam da li je koprivnjaca ili ne ali usi pocese da svrbe tako da,za sada,ovo stavljam u drugu fioku.

...Mada....vrata su kod mene uvek otvorena i nije iskljuceno da ce mi u buducnosti ovako nesto prijati.

Zahvaljujem jos jednom na predlogu :cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...