Jump to content


Surround @ InSides's House.


InSides

Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prelepo izgleda. Da li je to 8000 model?

Pitanje, zasto menjas Denon?

 

ЈеÑте, 55ES8000.

 

Denon је одличан, чак и више но одличан, али нема поддршку за 3D passthrough, и има Ñамо један HDMI излаз.

 

Yamaha RX-A2020 би донела 3D и 4K, два HDMI излаза [можда пројектор некад], као и ÑијаÑет других Ñтвари. Прво морам продати Денона, Ñвакако.

 

Nekome majka, nekome maceha ! :plakanje

 

Sala mala, izgleda pervertito :loveface

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Svaka cast za home cinema. Imam takodje tako nesto u planu za novi stan. Samo u istoj sobi ce mi biti i stereo i home cinema sistem. Tako da bih hteo da mi zvucnici za home cinema budu minimalisticki, s obzirom da ce stereo sistem biti grdosija (SF + AR).

AV uredjaj ce biti Yamaha RXA 1020. Sta predlazes za zvucnike? Hvala unapred na odgovoru

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast za home cinema. Imam takodje tako nesto u planu za novi stan. Samo u istoj sobi ce mi biti i stereo i home cinema sistem. Tako da bih hteo da mi zvucnici za home cinema budu minimalisticki, s obzirom da ce stereo sistem biti grdosija (SF + AR).

AV uredjaj ce biti Yamaha RXA 1020. Sta predlazes za zvucnike? Hvala unapred na odgovoru

 

 Ð што не би кориÑтио Ñтерео звучнике за фронтове у surround ÑиÑтему? У Ñваком Ñлучају, ишао бих на нешто неупадљиво, рецимо:

 

JBL ES10

 

...требало би Ñе лако уклопити Ñа Јамахом.

Link to comment
Share on other sites

Ршто не би кориÑтио Ñтерео звучнике за фронтове у surround ÑиÑтему? У Ñваком Ñлучају, ишао бих на нешто неупадљиво, рецимо:

JBL ES10

...требало би Ñе лако уклопити Ñа Јамахом.

Pa nikako ne bih hteo koristiti Cremonu sa Yamahom. A i bez veze mi je da non stop odvrcem kablove i prebacujem sa Audio Researcha na Yamahu. Glupo je :) . Ne hocu da imam posebno stereo a posebno cinema. Zato bih hteo neke minimalisticke zvucnike. Ako me razumes sta hocu da kazem

Link to comment
Share on other sites

Pa nikako ne bih hteo koristiti Cremonu sa Yamahom. A i bez veze mi je da non stop odvrcem kablove i prebacujem sa Audio Researcha na Yamahu. Glupo je :) . Ne hocu da imam posebno stereo a posebno cinema. Zato bih hteo neke minimalisticke zvucnike. Ako me razumes sta hocu da kazem

I to ima smisla, medjutim yamaha bi trbalo da ima preout, tako da u sluÄaju da poželiÅ¡ osim filmova da pogledaÅ¡ i neki koncert ili sluÅ¡aÅ¡ neke hd formate ili sacd, onda itekako ima smisla da frontove tj. SF gura AR a centralni i zadnje yamaha. I to kad jednom povežeÅ¡ to je to, nema prespajanja kablova.

InSides, izvinjavam se na off-u

Link to comment
Share on other sites

I to ima smisla, medjutim yamaha bi trbalo da ima preout, tako da u sluÄaju da poželiÅ¡ osim filmova da pogledaÅ¡ i neki koncert ili sluÅ¡aÅ¡ neke hd formate ili sacd, onda itekako ima smisla da frontove tj. SF gura AR a centralni i zadnje yamaha. I to kad jednom povežeÅ¡ to je to, nema prespajanja kablova.

InSides, izvinjavam se na off-u

Aha. Pocinjem da kapiram. :) Hvala puno na ovome mnogo ste pomogli. I izvinite na mom neznanju hvala puno na razumevanju. Vidim ja da ce pasti i Cremona auditor, centar i sub.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Финализирана принова / замена:

 

post-11973-0-85716900-1367179092_thumb.j

 

Отишао Ñтари HTPC заједно Ñа DiNovo Mini контролером, замењен потпуно новим HTPC-ом Ñа Ñве новом Lenovo N5902 таÑтатуром.

 

Унутар HTPC-а, Ñклапан за 3D, ушло:

 

CPU: Intel i5-3570K

MB: Gigabyte GA-Z77X-UD3H

RAM: 16GB Kingston HyperX

SSD: 120GB Kingston HyperX

HDD: 2 x 3TB WD Green

PSU: Seasonic Fanless X Gold 460W

 

...Ñве ово Ñпаковано у иÑтом моделу кућишта као и претходни HTPC, Ñа изузетком боје - Chieftec HE-02SL-OP.

 

post-11973-0-03854600-1367179627_thumb.j

 

Једини покретни делови Ñу CPU fan и термо-контролирани Coolink 80мм у издувном тунелу.

 

Практично нечујан.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

pa kada nekad predjes na 2.0 standard mozes i dalje koristiti taj kabl bez potrebe da rusis zid. :)

Ðадам Ñе, не бих да опет преживљавам данашњу прашину.

 

ОÑим HDMI, у зид иде још пар метара нешто друго... за Ñваки Ñлучај?  :)

 

post-11973-0-63798900-1378846873_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast za posvecenost :) Samo napred!

Jedna sugestija> Ako se vec provlaci kabel koji bi mogao u buducnosti biti prevazidjen, onda se prvo polozi PVC kanal ili crevo kroz koji se po potrebi posle provlaci taj kabel . . . 

 

Хтедох ја то. ÐажалоÑÑ‚, Ñкоро Ñви зидови у мојој згради Ñу од армираног бетона, и веома је тешко издубити канале дубље од 2 центиметара.

 

+1

Bravo za posvecenost, osecaj za detalj i stil u kome prikazujes sistem!!!

:)

 

То би у Ðмерици назвали Obsessive Compulsive Disorder. :) Ја Ñам Ñпреман чиÑтити прашину целу недељу како Ñе ништа од каблова не би видело.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...