Jump to content


Kvalitet slike na HDMI izlazu


Novak_NS

Recommended Posts

Pozdrav.

Da li postoji razlika u video komponenti HDMI signala na razlicitim Blue Ray player-ima?

SIgnal je digitalan i trebao bi sarzati samo decode-ovanu verziju zapisa filma, naravno u digitalnom obliku. Ne bi smelo da tu bude nekog procesiranja signala (mada je sasvim moguce tako nesto izvesti). Procesiranje radi TV pri konverziji u analogni oblik signala, ili graficka karta pre nego sto posalje signal u analognom obliku preko VGA.

Kakav je vas stav po ovom pitanju?

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja kapiram HDMI nema nikakav buffer, digitalan je na isti nacin kao S/PDIF i podlozan istim smetnjama.... Znaci, nije bas da nema razlike. :/

Plus, dekodiranje je samo po sebi procesiranje. Teoretski je moguce da sporiji procesor ima problema sa dekdiranjem slozenijeg materjala, ne znam sta se i kog kvaliteta ugradjuje u BR plejere, ali moguce je da neki imaju problem... Ja mislim da ihnisam imao, ali moj BR plejer ima sumanuto jak procesor (koristim PS3), pa ja bar nisam neki reper.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se uverio u varijacije u kvalitetu slike na HDMI izlazu kod različitih BD plejera. Takođe sam se uverio u varijacije u kvalitetu prilikom upotrebe različitih HDMI kablova na istom plejeru. Naravno, što veći ekran - to su razike primetnije.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Kakve su ovo gluposti?

Razlike u slici usled drugacijih izvora, izlaznih stepena i kablova pa i konektora mogu biti smoa jos evidentnije nego u slucaju sa digitalnim prenosom audio signala kod CD plejera, pogotovo st ose ovde radi o dosta vecem propusnom opsegu i vecoj kolicini informacija koju je potrebno propustiti kroz kabel...kako postoje razlike u zvuku dva CD transporta koje se manifestuju npr. u definiciji i dubini basa, sirini i dubini slike . . . tkao postoje i razlike izmedju HDMI kablova i izvora, koje se menifestuju kao npr. drugacija boja, kontrast . . .

Na kraju, ne treba zanemariti ni kvalitet napajanja celog HT sistema, pod kojim mislim na filtriranje i dovodjenje pravilnog sinusa 230V/50Hz (u ovom slucaju se fokusiramo na BR plejer i TV)

Link to comment
Share on other sites

@pantans

sve ove stvari o kojima priÄaÅ¡ se ne reÅ¡avaju na nivou kablova. to Å¡to se nalazi iza i ispred kablova je druga priÄa. hdmi kabl je previÅ¡e "glup" da bi mogao da utiÄe na kvalitet slike. to potvrÄ‘uje i gomila testova na tu temu, i bukvalno ne postoji nijedan relevantan test na tu temu koji kaže drugaÄije. osim u engleskom what hifi magazinu, koji je zbog toga već postao predmet sprdnje...Äak ni u specijalizovanim home cinema Äasopisima nema zvezdica i rangiranja hdmi kablova...

Link to comment
Share on other sites

sve ove stvari o kojima pričaš se ne rešavaju na nivou kablova. to što se nalazi iza i ispred kablova je druga priča. hdmi kabl je previše "glup" da bi mogao da utiče na kvalitet slike. to potvrđuje i gomila testova na tu temu, i bukvalno ne postoji nijedan relevantan test na tu temu koji kaže drugačije. osim u engleskom what hifi magazinu, koji je zbog toga već postao predmet sprdnje...čak ni u specijalizovanim home cinema časopisima nema zvezdica i rangiranja hdmi kablova...

Ne znam za kabl, ali neko jeste glup. Evo, malo guglanja i ispade ovo:

http://networkboy.net/hdjitter.shtml

Sa sve merenjima molim lepo. Koga ne mrzi da odvoji par godina zivota, postoji i matematicki model koji je, uz prethodno ucenje same matematike, moguce savladati - i koji moze da predvidi ii jitter i refleksije signala i druge probleme koji se javljaju u digitalnom prenosu signala u slozenom sistemu kao sto je mnogozilni kabl (HDMI ima 19 vodova!).

Link to comment
Share on other sites

mislim da tema ide u nezeljenom smjeru i ne rijesava moj problem.

imam bd onkyo dv-bd 507

spojen hdmi kablom

u uputstvu stoji ovako,da se rezolucija podesava po zelji preko daljinskog uzastopnim pritiskanjem dugmeta za rezoluciju i ide sukcesivno od najmanje do 1080p.

kod mene ide od 576 do 1080i,ne ide dalje.

player je nov.

moze pomoc?

Link to comment
Share on other sites

mislim da tema ide u nezeljenom smjeru i ne rijesava moj problem.

imam bd onkyo dv-bd 507

spojen hdmi kablom

u uputstvu stoji ovako,da se rezolucija podesava po zelji preko daljinskog uzastopnim pritiskanjem dugmeta za rezoluciju i ide sukcesivno od najmanje do 1080p.

kod mene ide od 576 do 1080i,ne ide dalje.

player je nov.

moze pomoc?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...