Jump to content

M-Kabl
Photo

Imam gonartrozu (artrozu oba kolena) - tražim pomoć!

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
80 odgovora u ovoj temi

#21 boban777

boban777

Member

• Članovi
  • Pip
  • 153 Poruka:

Poruka napisana 06 април 2010 - 14:18

Kako sam shvatio Tebi je potrebna bas "PRECIZNA" dijagnoza pa tek onda lecenje. Nije sve uvek za "noz", to je poslednje. Lepo je i korektno sto su prethodnici izneli svoja licna - porodicna iskustva u vezi bolesti. Ipak je najbolja poseta strucnom licu. Na PP Ti saljem moj spisak bolnica, klinika, ambulanti u Beogradu. Definisane su i specijalnosti pojedinih ustanova. Kako je spisak na 27 strana Tebi ga saljem na PP, a ako neko zeli i on ce da ga dobije. Ako administrator odobri stavicu ga i ovde, ali ponavljam ima 27 strana. Sve se odnosi na Beograd. Pozdrav

Install flash.

#22 VuleJohn

VuleJohn

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 2659 Poruka:

Poruka napisana 06 април 2010 - 14:19

Ja mislim da je najbolje da pitash vuleta na PP poshto je najstruchniji of the bunch. Naime, sam bolujem od boljke reumatoidnog porekla i kupus nije fora :wave2 mada je operatzija bila jedini put ka kvalitetnijem zhivotu :lol:

Vule me je vec kontaktirao, hvala.

...nije mu ništa, folirant, ne radi mu se više!
sve je dobro kad se dobro svrši
novi spot

#23 pooya

pooya

Member

• Članovi
  • Pip
  • 879 Poruka:

Poruka napisana 06 април 2010 - 14:27

Vule me je vec kontaktirao, hvala.

...nije mu ništa, folirant, ne radi mu se više!

Pa ako me pitas da li mi se sa diplom mastera radi kao nocni cuvar - odgovor je NE ali ipak radim jer nemam izbora. Dete mi je cesto bolesno i ne moze redovno da ide u zabaviste te mi preostaje samo nocni rad. Ali radim, ipak radim, sad su mi i platu podigli - 6,5€/sat. Rekord mi je 376 radnih sati za mesec dana. Foliram? Ne, ne.
A kolena me stvarno bole, mojne i ti da cinis isto da ne bi ko pomislio da se stvarno zajebavam.
Slušaj muziku a ne zvuk kao (što sam) ja.

Indioni!!!

#24 michelas

michelas

Global Generator

• Članovi
  • PipPip
  • 2660 Poruka:

Poruka napisana 06 април 2010 - 14:44

Setih se sad jedne banje na Fruskoj Gori, gde sam svojeveremeno isao na kupanje posto ima bazene sa termalnom vodom.
Zove se "Termal" i nalazi se u mestu Vrdnik nedaleko od Rume, ne znam koliko pomaze ali znam da dolaze ljudi sa slicnim
problemima i sportskim povredama na rehabilitaciju. Inace banja postoji dugi niz godina i ima tim lekara specijalista!
Evo http://www.termal-vr...emid=71&lang=sr pa
mozda i pomogne..
Angelina - ForeverPosted Image

#25 Lakedemon

Lakedemon

Member

• Članovi
  • Pip
  • 910 Poruka:

Poruka napisana 06 април 2010 - 15:29

Nisam bas neki ekspert za medicinu (kao npr. za muziku, gramofone, vinyl i slicno :wave2 ), ali evo jedan proveren savet (proveren ne samo na meni) : NO DOL kapsule (ESI s.p.a. Italy), imao sam neke sportske povrede hrskavice kuka i ruke, jako su mi pomogle, pijem ih povremeno (kada se setim, iako pise dve dnevno), prirodan sastav - bez negativnih efekata, preporucuju se i kao cista preventiva i blagodet za sve zglobove.
Inace Pooya, znas ono, march or die! :D Keep your spirit high!
Sve najbolje, ne sekiraj se previse, nije zdravo. :lol:
All truth passes through three stages. First, it is ridiculed. Second, it is violently opposed.
Third, it is accepted as being self-evident.
Arthur Schopenhauer (1788-1860)

#26 pooya

pooya

Member

• Članovi
  • Pip
  • 879 Poruka:

Poruka napisana 06 април 2010 - 17:34

Nisam bas neki ekspert za medicinu (kao npr. za muziku, gramofone, vinyl i slicno :wave2 ), ali evo jedan proveren savet (proveren ne samo na meni) : NO DOL kapsule (ESI s.p.a. Italy), imao sam neke sportske povrede hrskavice kuka i ruke, jako su mi pomogle, pijem ih povremeno (kada se setim, iako pise dve dnevno), prirodan sastav - bez negativnih efekata, preporucuju se i kao cista preventiva i blagodet za sve zglobove.
Inace Pooya, znas ono, march or die! :D Keep your spirit high!
Sve najbolje, ne sekiraj se previse, nije zdravo. :lol:

NODOL je jedan od mnogobrojnih medikamenata na bazi glucosamina. Ja vec koristim jedan takav dostupan u Nemackoj (Dona 250) bez uspeha.

Ipak, hvala na javljanju!

Indioni!!!

#27 palamudin

palamudin

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1542 Poruka:

Poruka napisana 06 април 2010 - 17:57

E da... himalaja rumalaja... idiosko ime ali preparat je zaista blagotvoran. Himalaya Rumalaya se tachno zove, operacija jeste pravo reshenje ali ne treba ochi da ti iskachu od bola dok ne stignesh do nje, ovaj preparat pomazhe, meni je mnogo pomogao kad mi je bilo najtezhe (ne setih se ranije... tek kad sam ovaj no-dol video sam se prisetio jer sam i njega pio ali mi nije pomogao koliko H-R)

Uzdravlje... :wave2

EDIT:
Rumalaya forte Research and Clinical Studies
Rumalaya forte and Reosto in Osteoarthritis : A combined study

Dr. U.C. Nachinolcar, D.Orth. (Madras), M.S. (Bom.), Consultant Orthopedic Surgeon and
Dr. Prasad D.P. Salgaonkar, B.A.M.S., Medical Director Aravali Medical and Research Center Aravali, Vengurla Taluka, Sindhudurg District, Maharashtra-416 518, India
Dr. S.R. Prasad*, M.D., Medical Advisor
Dr. S.K. Mitra, M.D., Executive Director R&D Center The Himalaya Drug Company Makali, Bangalore-562 123 (India).

ABSTRACT

The study was carried out to determine the efficacy, tolerability and safety of Rumalaya forte and Reosto combination therapy in osteoarthritis and to compare the results with Rumalaya forte alone, both being polyherbal formulations. One hundred patients of either sex, between the ages of 40 to 70 years, fulfilling the American College of Rheumatology criteria for knee osteoarthritis and with clinical and radiological evidence of stage II and III osteoarthritis of knee joints along with involvement of other joints were included in the study and were divided into two groups on the basis of a computer generated random number allocation program. Group I received one tablet of Rumalaya forte and two tablets of Reosto, and Group II received one tablet of Rumalaya forte and 2 tablets of placebo for a period of 6 months. Pain, function and stiffness were assessed using WOMAC osteoarthritis index. Time taken to cover 10 meter distance, BMD score, VAS score and patient global assessment were assessed. The intention to treat population consisted of hundred patients. Both groups showed significant improvement in clinical characteristics viz., WOMAC osteoarthritis index, joint stiffness score, joint function score, walking assessment, BMD score and VAS score (p<0.01). However, difference between response of overall impression between the two groups was statistically significant (p<0.01), Group I performing significantly better than Group II. Absence of any adverse reaction and stable hematological and biochemical parameters till the completion of treatment suggested that the combination of Rumalaya forte and Reosto is safe for prolonged therapy and is well tolerated.
Mr. Data, Mr. Data, find the nearest replicator...

#28 Estaticar

Estaticar

Member

• Članovi
  • Pip
  • 355 Poruka:

Poruka napisana 06 април 2010 - 18:19

1. Potrazite savet na onim forumima gde ovo nije offtopic, kao i na internetu uopste.

2. Na osnovu par tudjih iskustava sa koksartrozom (slican problem sa kukovima) rekao bih da su preparati koji sadrze glukozamin (privremeno) ublazili problem.

3. Pre nekoliko nedelja naisao sam na vest da je ucinjen znacajan napredak ka lecenju koksartroze pomocu nanotehnologije. Vredi raspitati se.

4. Pre svega, ici kod lekara, ali ne samo kod jednog ako vec onaj prvi predlaze samo hirurgiju. Lekari posmatraju statisticki iako i sami govore da u medicini 2 + 2 ne mora da bude 4. Ponekad nemaju vremena ili nisu motivisani da se udube u slucaj, a i nisu svi podjednako strucni. Ako situacija nije alarmantna, trebalo bi pokusati razne stvari ukljucujuci i pomenuti narodni lek.

5. Mentalni faktor (u najsirem smislu) je vazan. Na primer, pre tri godine pojavio mi se proces u vilicnoj kosti - izmedju korenova jedne sedmice. Dva oralna hirurga su me ubedjivala da zub mora da se izvadi - inace, moze da se svasta dogodi... Otisao sam i kod treceg, verovatno najboljeg u gradu, koji je potvrdio njihovo misljenje, ali sam mu rekao da ne potpisujem kapitulaciju i da, na moju odgovornost, uradi sa zubom sta je potrebno (nikako ekstrakcija) a da ce se za proces mozda pobrinuti moj imuni sistem. To se i desilo ma koliko da je neobicno. Mislim da se to dogodilo sasvim spontano, nije bilo rezultat moje snazne volje, necije molitve i sl. Mozda je i slucaj bio vrlo specifican, ali se to nije moglo videti na snimku – ko zna? Na kraju, zaista vrhunski hirurg priznao je sa cudjenjem da nije bio u pravu. Ovo, naravno, ne znaci da ja znam vise od njega nego da se ne treba predavati tek tako.
Uzgred, postoji bar jedan potvrdjeni slucaj izlecenja (mozda i iscelenja?) cak i od side... A slucaj Stivena Hokinga nije manje inspirativan.

#29 pooya

pooya

Member

• Članovi
  • Pip
  • 879 Poruka:

Poruka napisana 06 април 2010 - 18:49

E da... himalaja rumalaja... idiosko ime ali preparat je zaista blagotvoran. Himalaya Rumalaya se tachno zove, operacija jeste pravo reshenje ali ne treba ochi da ti iskachu od bola dok ne stignesh do nje, ovaj preparat pomazhe, meni je mnogo pomogao kad mi je bilo najtezhe (ne setih se ranije... tek kad sam ovaj no-dol video sam se prisetio jer sam i njega pio ali mi nije pomogao koliko H-R)

Uzdravlje... :wave2

Ovo?
http://ayurveda-tota...emart&Itemid=42

Indioni!!!

#30 anubisgrau

anubisgrau

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 6162 Poruka:

Poruka napisana 06 април 2010 - 19:26

zasto je himalaya rumalaya idiotsko ime? himalaya je vrhunski indijski prozvodjac preparata na bazi biljne medicine - najvecim delom tipicne za indijsku tradicionalu medicinu koja je jedna od najuspesnijih na svetu.

rumalaya je njihov preparat za razne vrste artritisa i spondiloza....

http://www.himalayah... ... _forte.htm

verujem da se moze naci u srbiji s obzirom na preporuku, uvoznik postoji mada uvozi samo mali deo njihovog izuzetnog kataloga. verujem da su mnogo vece sanse da ovo nadjes u nemackoj. naravno, u indiji bi bilo nekoliko puta jeftinije nego bilo gde u evropi....

EDIT: evo ga na promociji, buy 1 get 1 free, 20E kutija
http://www.himalayad...opexd.asp?id=35
1. Pohvaljen!
2. VuleJohn: "Varenje bicikala i lemljenje nisu isto!"

#31 pooya

pooya

Member

• Članovi
  • Pip
  • 879 Poruka:

Poruka napisana 06 април 2010 - 19:46

:wave2

http://ayurveda-tota...id=52&Itemid=42

Nisam zano da imam brend...
:lol:

Indioni!!!

#32 pooya

pooya

Member

• Članovi
  • Pip
  • 879 Poruka:

Poruka napisana 06 април 2010 - 19:53

zasto je himalaya rumalaya idiotsko ime? himalaya je vrhunski indijski prozvodjac preparata na bazi biljne medicine - najvecim delom tipicne za indijsku tradicionalu medicinu koja je jedna od najuspesnijih na svetu.

rumalaya je njihov preparat za razne vrste artritisa i spondiloza....

http://www.himalayah... ... _forte.htm

verujem da se moze naci u srbiji s obzirom na preporuku, uvoznik postoji mada uvozi samo mali deo njihovog izuzetnog kataloga. verujem da su mnogo vece sanse da ovo nadjes u nemackoj. naravno, u indiji bi bilo nekoliko puta jeftinije nego bilo gde u evropi....

EDIT: evo ga na promociji, buy 1 get 1 free, 20E kutija
http://www.himalayad...opexd.asp?id=35

Vec sam bio u sred prudzbine bas u ovom online shopu kad je stigao tvoj post. Elem, malo sam se pokolebao jer se salje iz Litvanije - da mi ne uvale neko njesra umesto tog sto mi treba.

Pogledaj jos molim te ovo:
http://ayurveda-tota...emart&Itemid=42

Kako ti se cini? Kutija je drugacija od one na prethodnom linku. Stvarno mi nije stalo za par € gore-dole vec da kupim pravu, originalnu stvar.

Indioni!!!

#33 palamudin

palamudin

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1542 Poruka:

Poruka napisana 06 април 2010 - 19:57

@anubis idiotski zvuchi na nashem... himalaja rumalaja. zvuchi kao preko qrca napravljen promo slogan :wave2
Mr. Data, Mr. Data, find the nearest replicator...

#34 ♫¤¤¤¤ ಠ_ಠ ¤¤¤¤♫

♫¤¤¤¤ ಠ_ಠ ¤¤¤¤♫

♫ Žika: Homo neanderthalensis, old friend of Otzi's ♫

• Članovi
  • PipPip
  • 2566 Poruka:

Poruka napisana 06 април 2010 - 20:11

Himalaya rumalaya je, koliko sam spoznao, uspešna... Probao sam, i, mislim da mi je pomogla.
No, najviše mi pomaže plivanje u morskoj vodi... Verovatno bi pomoglo i plivanje u slatkoj vodi, no, ja (samo) govorim o onome što je, meni, pomoglo oko, skočnih, zglobova...
Moja supruga koristi jedan drugi preparat iz te "farmaceutske kuće" i još je više zadovoljna od mene...

Garage sale No use permitting some prophet of doom to wipe every smile away. Come hear the music play. || In a search for the best simulacrum...

#35 Delija

Delija

VIP

• Članovi
  • PipPip
  • 4318 Poruka:

Poruka napisana 06 април 2010 - 20:24

Ne znam kako da napisem, a da ne zazvuci bezveze ili kao neki SF.

Ako je neko mogao da se nazove skeptikom oko alternativne medicine, ne daj boze bioenergeticara i "kostolomaca" onda sam to bio ja.
Medjutim, kad te pritisne muka, onda se hvatas za slamcicu... Bukvalno...

Da krenem od pocetka...

Bivsa devojka ima reumatoloske sklonosti i djavo joj nije dao mira dok nije isprovocirala veliki problem. Znala je da to nije za nju, ali je morala da se igra planinara i to na debelom minusu. Bolovi u natecenim kolenima su joj u jednom trenutku bili toliko intenzivni da je jedva hodala (naravno, to nije bilo prvi put, ali je prvi put bilo toliko ozbiljno). Doktori u BGu su hteli da je podvrgnu hirurskom zahvatu, medjutim uspeli smo da je ubedimo da ne ide odmah "pod noz" pre nego sto proba jos nesto. Jedan dedica od 70-ak godina iz Smedereva joj je kolena bukvalno vratio u zivot. Kako - pojma nemam. Mogu samo da kazem da sam bio prisutan "pre i posle" i da se desilo nesto neverovatno. Jos par puta je bila kod njega i koliko znam nije kasnije imala problema.

Ostao bih ja skeptik i pored toga da i mene nije zadesilo nesto slicno...

Pre 6-7 godina sam i sam dosao do problema sa ledjima koji se prvo sam resio posle odredjenog vremena (2-3 nedelje mucenja), ali posle par ponavljanja je doveo do toga da 2 nedelje bukvalno oka nisam sklopio i na kraju sam se pokupio u 5 ujutru, seo u auto i pravac Smederevo. Kao sto rekoh, da mi je neko ranije prcao da cu to da uradim smejao bih mu se u lice. Jbg, ljudska glupost je beskonacna. Jel treba da pominjem da mi je odmah otklonio bar 80% bola, a da je za 2 dana totalno proslo i do danas se nije ponovilo - pre toga se ponavljalo par godina na nekih 6 meseci, sve intenzivnije i intenzivnije, a inace je posledica sportske povrede kicme koju sam zaradio dok sam aktivno igrao odbojku.

Da ne pominjem da mi matorac ima Bekhterevu bolest sa kojom zivi poslednjih 25 godina zivota, i koja je apsolutno neizleciva, ali mu Misa pomaze da kako-tako zivi sa tom zaista opakom bolescu. Odmah mu je i rekao da moze samo da blago ublazi posledice i da je kasno da mu znacajnije pomogne, ali i ovako mu dosta pomaze time sto mu bar malo smanjuje bol. Naravno, do Mise je dosao matori, posto je godinama trazio bilo kakvo resenje svog problema i bukvalno nema sta nije probao. Stvarno mu se divim kako se stoicki nosi sa takvim problemom, i kako nije posle toliko godina klonuo duhom.

Covek se zove Misa Sekulic, i neki nasi vrlo poznati sportisti idu kod njega kad zarade povrede. Na zidu mu visi slika sa kosarkaskom reprezentacijom Juge, odbojkaskim i kosarkaskim klubom Smedereva...

Ne zelim nikoga da ubedjujem u bilo sta (ima ljudi koji jednostavno ne zele da cuju - rekoh, i ja sam bio jedan od njih :wave2 ), ali zelim da pomognem ako mogu.
Veruj mi, postoji velika verovatnoca da covek moze da ti pomogne, a bukvalno nemas sta da izgubis.

Najiskrenije ti zelim da sto pre resis svoj problem!
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

#36 anubisgrau

anubisgrau

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 6162 Poruka:

Poruka napisana 06 април 2010 - 20:25

Kako ti se cini? Kutija je drugacija od one na prethodnom linku. Stvarno mi nije stalo za par € gore-dole vec da kupim pravu, originalnu stvar.

ja koristim druge himalaya proizvode vec 6 godina i neki su menjali ambalazu. mislim da je to i ovde slucaj.
1. Pohvaljen!

#37 anubisgrau

anubisgrau

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 6162 Poruka:

Poruka napisana 06 април 2010 - 20:27

:wave2

http://ayurveda-tota...id=52&Itemid=42

Nisam zano da imam brend...
:lol:

puja je indijska rec i znaci molitva...
1. Pohvaljen!

#38 vlada24

vlada24

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1325 Poruka:

Poruka napisana 06 април 2010 - 21:26

Bio je jedan takav slučaj u mojoj familiji (stvarno teška artroza), koji je posle mnogih godina mučenja i tretiranja svim mogućim medikamentima, dobio svoj srećan ishod tek posle operacije. Neću ti naravno ja ništa sugerisati, jer nisam stručan za to a ni ti nemaš još uvek tačno utvrđenu dijagnozu, ali čisto bih naglas razmislio - nekad su ona rešenja koja zvuče najstrašnije, zapravo najbolja i najlakša...
Challenge your preconceptions, or they will challenge you.

#39 Bujodrag

Bujodrag

Šušumider

• Članovi
  • PipPip
  • 6202 Poruka:

Poruka napisana 06 април 2010 - 22:15

VMA, doktor Vulović. Operisao je ligamente i meniskus-hibiskus mom drugaru pre tri-četiri godine.Kažu da je vrlo dobar, naravno, treba proveriti.

Ljubitelji Technics-a su šabani!
Primitivci nemaju ogledalo!

#40 Filipescu

Filipescu

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1065 Poruka:

Poruka napisana 06 април 2010 - 22:39

E ljudi moji, samo bi se operisali... Nema nista gore nego ziveti u neznanju, a misliti da nesto znas... Kome je jos ova zapadna medicina stvarno pomogla? Ja ne poznajem ni jednu jedinu osobu, koja se izlecila od srednje ili teze bolesti uz pomoc ovih ''priznatih lekara''... Svi te zalecuju do tacke dok ili umres ili usled gomile sintetickih lekova koje si popio dobijes drugu jos tezu bolest od koje opet umres... I u bioenergetskoj medicini ima sarlatana, ali ako bi gledali procentualno dosli bi do toga da ih je daleko vise u zapadnoj. Pri tome ja uopste ne krivim ove priznate, oni samo ne znaju jer su nauceni da ne znaju. Ceo sistem njihovog skolovanja je izfinansiran farmaceutskom industrijom, a tu ne bih sad zalazio... Covek je neodvojivi deo prirode i kao takav deo jednog mnogo veceg sistema... Odvojili smo se od prirode i zbog toga zivot dozivljavamo kao skup malih pobeda i velikih poraza... Lekari lece, a priroda isceljuje
"Opinions are like assholes, Everyone has one" - "Dirty" Harry Callaghan

AV impuls