Jump to content


The Wild Bunch (Divlja horda)


dvv

Recommended Posts

Ljuba je u pravu, tema se već razvila toliko da nema druge, mora da ide kao posebna.

Dakle, ista meta, isto rastojanje. ZaÅ¡to sam je tako nazvao? Jer ću biti sretan da se okupi 12 gnevnih ljudi (Twelve Angry Men) koji će postati nekakvo jezgro neÄega Å¡to tek treba da doÄ‘e.

Moj predlog i dalje stoji.

Dajte vaše.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Možda džez klub Ptica u Alekse Å antića blizu Gundulićevog venca? Miran kraj, a posebno je zanimljivo Å¡to su prostorije kluba prvobitno bile namenjene za stanovanje i time su, po mome miÅ¡ljenju, približnije kućnim uslovima u kojima se sluÅ¡aju naÅ¡i hi-fi sistemi od većine ponuÄ‘enih prostora. Gazda voli muziku, prodaje cd-ove (za one koji to ne znaju), a posebno voli zvuÄnike SiniÅ¡e Rankova.

Ja bih predložio da se na nekom ovakvom mestu pokuÅ¡a da organizuje klub po principu otvorenog Å¡anka. Recimo, u vreme kada gazda nema puno posetilaca odgovaralo bi mu da ima 15-20 (ili Äak viÅ¡e) ljudi koji bi neÅ¡to konzumirali u stilu "happy hour". Iz iskustva znam da su ljubitelji muzike veoma Äesto i strasni ljubitelji dobre kapljice i zalogaja!

Link to comment
Share on other sites

LiÄno ne podnosim jazz, odnosno dobar deo onoga Å¡to se danas valja kao jazz, iako po mome miÅ¡ljenju to nema veze sa mozgom, a kamo li jazz-om. No svejedno, mislim da bi baziranje u bilo kakvom nominalno odreÄ‘enom klubu (bio jazz, pop, rock, itd) već pomalo definisalo i profil druženja. Možda greÅ¡im. Da se razumemo, to ne znaÄi da ću pasti u nesvest ako neko pusti neki neagresivan jazz, izdržaću, preživeo sam ja gomilu sajmova po kojima se mali kamerni jazz orkestri koriste kao demo materijal jer sistem i ne može niÅ¡ta viÅ¡e od polakog i kamernog. Ali neću biti sretan. :cheers

Ovo samo usput, jer znate i sami kako se kaže - kuda svi Turci, tuda i mali Mujo. Ispoštovaću odluku većine.

Andrija, koliko je veliki taj lokal o kome priÄaÅ¡? I kako je podeljen, malo većih, ili mnogo manjih stolova? Moram da pitam, jer pojma nemamo koliko će nas biti.

Link to comment
Share on other sites

LiÄno ne podnosim jazz, odnosno dobar deo onoga Å¡to se danas valja kao jazz, iako po mome miÅ¡ljenju to nema veze sa mozgom, a kamo li jazz-om.

i već si sam sebe iskljuÄio za potencijalno druženje :roll:

nemam ništa protiv, ali već je ovo dovoljno da se ukapira zašto od svega ovoga neće biti ništa. ja neću ako bude jazz, ja neću ako ne bude jazz, ja neću ako dođe onaj što mu pozli od jazz-a, a ja neću ako dođe onaj jazz freak...i tako, better luck next time :cheers

a ptica je cool, samo obavestite gazdu...

Link to comment
Share on other sites

i već si sam sebe iskljuÄio za potencijalno druženje :wave2

Kamo lepe sreće... :roll::cheers:wave2

Å alu na stranu, klub audiofila je glupost, bar kod nas. Većina audiofila koju sam upoznao kod nas je potpuno operisana od dobrog muziÄkog ukusa, na stranu Å¡to su gluvi kao top i ne znaju da ućute. Ja da idem negde svake nedelje da sluÅ¡am impotentna nemaÅ¡tovita izdrkavanja, neka hvala...fiÅ¡ek semenki i na Sindjelić-Obilić...

Link to comment
Share on other sites

Možda džez klub Ptica u Alekse Å antića blizu Gundulićevog venca? Miran kraj, a posebno je zanimljivo Å¡to su prostorije kluba prvobitno bile namenjene za stanovanje i time su, po mome miÅ¡ljenju, približnije kućnim uslovima u kojima se sluÅ¡aju naÅ¡i hi-fi sistemi od većine ponuÄ‘enih prostora. Gazda voli muziku, prodaje cd-ove (za one koji to ne znaju), a posebno voli zvuÄnike SiniÅ¡e Rankova.

Gazda prodaje i ploce, voli vintage HiFI, odlican prostor. Takodje, gazda voli Funk, Soul i Disco, ne samo Jazz.

Link to comment
Share on other sites

LiÄno ne podnosim jazz, odnosno dobar deo onoga Å¡to se danas valja kao jazz, iako po mome miÅ¡ljenju to nema veze sa mozgom, a kamo li jazz-om. No svejedno, mislim da bi baziranje u bilo kakvom nominalno odreÄ‘enom klubu (bio jazz, pop, rock, itd) već pomalo definisalo i profil druženja. Možda greÅ¡im. Da se razumemo, to ne znaÄi da ću pasti u nesvest ako neko pusti neki neagresivan jazz, izdržaću, preživeo sam ja gomilu sajmova po kojima se mali kamerni jazz orkestri koriste kao demo materijal jer sistem i ne može niÅ¡ta viÅ¡e od polakog i kamernog. Ali neću biti sretan. :cheers

Ovo samo usput, jer znate i sami kako se kaže - kuda svi Turci, tuda i mali Mujo. Ispoštovaću odluku većine.

Andrija, koliko je veliki taj lokal o kome priÄaÅ¡? I kako je podeljen, malo većih, ili mnogo manjih stolova? Moram da pitam, jer pojma nemamo koliko će nas biti.

Prvo, ako se tvoja kritika džeza odnosi na moj prethodni post onda samo da kažem da ja nisam nigde pominjao muziku džez, već samo odreÄ‘eni džez klub kao prostor, lokal, mesto okupljanja ... InaÄe, muziku delim na dobru i loÅ¡u, a smatram da bi mi, uprkos tome Å¡to u džezu - kao i u svim drugim muziÄkim stilovima - ima puno neinteresantnih izdanja, život bio daleko siromaÅ¡niji i tužniji kada ta lepa muzika ne bi postojala.

Drugo, taj klub se nalazi u jednoj staroj, predratnoj vili sa baÅ¡ticom, koja ima visoki parter i sprat (potrkrovlje). Koliko mene služi sećanje, a nisam suviÅ¡e Äesto tamo boravio, ima 4-5 zasebnih prostorija u donjem nivou, a sve izgleda kao stambeni prostor; znaÄi pretsoblje, nekoliko soba, sanitarije itd. Glavne sobe su veoma prostrane, sigurno preko 35 kvm. sa visokim tavanicama, te su pogodne za sluÅ¡anje muzike, ali - da se razumemo - tamo ne može da stane trista ljudi, već mnogo manje. Stolovi su manjih dimenzija i lako pomerljivi.

Link to comment
Share on other sites

Samo da se razumemo bolje i jasnije: ovo što sam napred napisao je samo jedna ideja za razmišljanje.

Nemam nikakve poslovne veze sa tim prostorom i ne reklamiram ga. PoÅ¡to smatram da je stari klub u Pinkiju imao ozbiljan nedostatak u tome Å¡to je bio teÅ¡ko prilagodljiv za kućne hi-fi ureÄ‘aje bilo bi dobro kada bi se novi klub organizovao u prostoru koji viÅ¡e liÄi na naÅ¡e sobe. InaÄe, joÅ¡ od vremena kada je Mića samo maÅ¡tao da otvori jedan klub poput danaÅ¡nje Ptice padalo mi je na pamet da bi se neÅ¡to sliÄno moglo organizovati. I, naravno, o tome bi se tek trebalo pregovarati sa Äovekom i videti da li je on, uopÅ¡te, raspoložen za saradnju, jer ja nikada nisam priÄao sa njim takvoj mogućnosti i ne znam njegov stav.

Podržavam organizaciju bilo kakve vrste kluba "divljih", ali zbog razliÄitih porodiÄno-poslovnih obaveza ne bih mogao da prihvatim bilo kakve aktivnosti po tom pitanju osim da budem obiÄan Älan-posetilac.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

i već si sam sebe iskljuÄio za potencijalno druženje :roll:

nemam ništa protiv, ali već je ovo dovoljno da se ukapira zašto od svega ovoga neće biti ništa. ja neću ako bude jazz, ja neću ako ne bude jazz, ja neću ako dođe onaj što mu pozli od jazz-a, a ja neću ako dođe onaj jazz freak...i tako, better luck next time :cheers

a ptica je cool, samo obavestite gazdu...

Ne, tvoj gore opisani stav je razlog zbog koga se ništa ne dešava - ti unapred ZNAŠ šta će i kako biti. I slabo vidiš napisano.

Ja vidiÅ¡ ne znam, i naveo sam za jazz iz vrlo praktiÄnog razloga, a to je da skrenem pažnju svima odmah na poÄetku da će biti ljudi sa stavovima sa kojima se ne slažemo, ali da to treba prihvatiti sa daleko viÅ¡e tolerancije nego do sada shvatajući da je to neminovno.

Ne kažem da neće biti i sluÄajeva kakve si gore opisao, hoće sigurno, samo je pitanje da li će tom mentalitetu podleći većina ili manjina. Ako se dogodi da to bude većina, onda mogu samo da zakljuÄim da ni ne zaslužujemo bolje, ali ću bar upozanti par ljudi pre toga, pa ću opet biti, bože zdravlja, na dobiti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...