Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

Holivud pobija Lenjinovu teoriju "prelazak kvantiteta u kvalitet".  I pored onolike produkcije nema dobrog filma.

Francuski, italijanski, spanski filmovi ga siju za 3 duzine.

 

O, da - evropska i azijska škola su postale pojam dobrog filma u odnosu na Holivud. Mada, kao i u slučaju piva, umesto Holivuda i Oskara dobar američki film bi trebalo tražiti na manjim, nezavisnim festivalima poput Sundance-a (koji mi je naprasno postao veoma drag otkako je Robert Redford izbacio Paris Hilton iz sale ove godine).

 

Apropo obaranja Lenjinove teorije - sticajem okolnosti bio sam par meseci zarobljen u bespuću američkog midwest-a, te sam u nedostatku interesantnijeg sadržaja odgledao skoro pa kompletnu ponudu filmova (mahom blockbuster-a) na najbližoj benzinskoj pumpi. Od svega što sam video zaintrigirala su me samo dva ostvarenja, mada me i njih mrzelo da opisujem jer zapravo ne zavređuju pažnju osim ukoliko se neko na smrt dosađuje kao što je bio moj slučaj. Toliko o današnjem Holivudu.

 

 

 

Ja imam isti plan, pa šta bude. Valjda je bolji od onog filma sa multi-kloniranim Tom Kruzom koji više liči na produženu reklamu za Tom Kruza koji reklamira Tom Kruza nego na film.

 

 

Najbolji siže Obliviona koji sam imao priliku da pročitam. Respect!  :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Najbolji siže Obliviona koji sam imao priliku da proÄitam. Respect!  :klanjanje

 

Hvala, možda zamenim VlajÄića, omekÅ¡ao je odavno :D

 

Ta pojava da se filmovi (i to skupi filmovi) prave samo kao produžena reklama za pojedine zvezde nije novotarija, prvo Äega se sećam je onaj ogavni "film" Gospodin i GospoÄ‘a Smit koji je služio jedino kao najljigavija reklama ljubavnoj (možda je i ova kvalifikacija laž) priÄi para Pit - Žoli. Imalo je toga i ranije ali poznato je da mene pamćenje slabije služi.

 

Ono Å¡to mene mnogo viÅ¡e zabrinjava od percepcije filmova kod ovdaÅ¡nje a bogami i svetske populacije je da su ovdaÅ¡nji "elitni" slojevi (a ovde su uvek i vazda to bili politiÄari) izgleda prokljuvili tu holivudsku "genijalnu" ideju. Produžena reklama koja reklamira same sebe je, ipak, u ovdaÅ¡njim prilikama postala ÄudoviÅ¡na, giga mega masturbacija za koju meni nikako nije jasno kako je i oni slabijeg intelekta nisu provalili, ipak sve to traje već viÅ¡e od godinu dana. Onda na moje ÄuÄ‘enje redovno usledi otrežnjujuća Å¡amarÄina u vidu izjave kolege na poslu da odavno nije gledao tako dobar film kao Å¡to je Oblivion... Vr` brate. Taj nije prepoznao ni domaću verziju a nema ni izgleda da hoće i, nažalost, pripada većini stanovniÅ¡tva ove smeÅ¡ne zemlje Äiji stanovnici su dokazani Å¡ampioni u uživanju u samokažnjavanju.

 

Sundance i drugi manji festivali su pravo blago dobrih filmova, koji uvek potvrÄ‘uju da su najbolji ameriÄki filmovi oni koji priÄaju stvarne priÄe o Americi i životu ameriÄkog obiÄnog Äoveka. Ima i tu razloga za brigu jer je, Äini mi se, ranije humor korišćen za umekÅ¡avanje stvarne slike sadaÅ¡njeg stanja u druÅ¡tvu, dok se u poslednje vreme filmovi nezavisnih produkcija ne bave pokuÅ¡ajem da ismeju gluposti nego ih brutalno oslikavaju Å¡to jednom napaćenom stanovniku planete Zemlje baÅ¡ i ne pomaže da sa novom nadom ustane ujutru i ode da radi ono Å¡to ne voli da bi mogao da preživi.

Link to comment
Share on other sites

Jedino gore je da se dzastin biberce pojavi :D

 

Nikad ne reci nikad.  ;)

 

justin-bieber-robin-in-superman-vs-batma

 

 

 

Hvala, možda zamenim Vlajčića, omekšao je odavno :D

 

Ta pojava da se filmovi (i to skupi filmovi) prave samo kao produžena reklama za pojedine zvezde nije novotarija, prvo čega se sećam je onaj ogavni "film" Gospodin i Gospođa Smit koji je služio jedino kao najljigavija reklama ljubavnoj (možda je i ova kvalifikacija laž) priči para Pit - Žoli. Imalo je toga i ranije ali poznato je da mene pamćenje slabije služi.

 

Ono što mene mnogo više zabrinjava od percepcije filmova kod ovdašnje a bogami i svetske populacije je da su ovdašnji "elitni" slojevi (a ovde su uvek i vazda to bili političari) izgleda prokljuvili tu holivudsku "genijalnu" ideju. Produžena reklama koja reklamira same sebe je, ipak, u ovdašnjim prilikama postala čudovišna, giga mega masturbacija za koju meni nikako nije jasno kako je i oni slabijeg intelekta nisu provalili, ipak sve to traje već više od godinu dana. Onda na moje čuđenje redovno usledi otrežnjujuća šamarčina u vidu izjave kolege na poslu da odavno nije gledao tako dobar film kao što je Oblivion... Vr` brate. Taj nije prepoznao ni domaću verziju a nema ni izgleda da hoće i, nažalost, pripada većini stanovništva ove smešne zemlje čiji stanovnici su dokazani šampioni u uživanju u samokažnjavanju.

 

Sundance i drugi manji festivali su pravo blago dobrih filmova, koji uvek potvrđuju da su najbolji američki filmovi oni koji pričaju stvarne priče o Americi i životu američkog običnog čoveka. Ima i tu razloga za brigu jer je, čini mi se, ranije humor korišćen za umekšavanje stvarne slike sadašnjeg stanja u društvu, dok se u poslednje vreme filmovi nezavisnih produkcija ne bave pokušajem da ismeju gluposti nego ih brutalno oslikavaju što jednom napaćenom stanovniku planete Zemlje baš i ne pomaže da sa novom nadom ustane ujutru i ode da radi ono što ne voli da bi mogao da preživi.

 

Lepo sročeno.  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Bez sumnje Oblivion ima mana, ali ja sam odusevljen kako je uradjen film. 

Dakle hd snimak, pustio i uzivao svo vreme. 

Rezija i produkcija, jednom recju extra.

Tom Kruz koga izgleda ne volite, skroz na nivou, da nije poznat glumac niko ne bi rekao rec za ovu ulogu. Uzgred ja stojim iza toga da je bolji od 95% nasih glumaca, i to da ih sije za ozbiljnu duzinu.

 

Povucen kvalitetom rezije, pogledam sta je jos uradio isti reziser, kad ono ... nista, pre ovoga samo Tron.

Uzmem odgledam i Tron-a i sve pohvale, jos jedan film za uzivanje.

 

Naravno, oba filma boluju od stvari koje ste pominjali, scenario bi mogao biti dosta bolji, ali ne bih rekao da su losi sf filmovi, naprotiv.

Link to comment
Share on other sites

Upravo odgledao Will Smitha i Juniora... Loš2 film.

 

Ja ga nisam ni odgledao do kraja, odustao posle pola sata... :blush:

Stvarno loš film, za njega je Oblivion remek-delo.

 

Å 'a sam ja pisao juÄe..ccc ;-)

 

P.S.

 

Ni meni nije dalo mira, nisam verovao da je tako s***e al' inercija uÄini svoje.

Link to comment
Share on other sites

Ja ga nisam ni odgledao do kraja, odustao posle pola sata... :blush:

Stvarno loš film, za njega je Oblivion remek-delo.

 

Da sam bio pametan i ja bih prekinuo posle pola sata ali zeznuh se...

 

Å 'a sam ja pisao juÄe..ccc ;-)

 

P.S.

 

Ni meni nije dalo mira, nisam verovao da je tako s***e al' inercija uÄini svoje.

 

Ma trejleri su krivi, odgledaÅ¡ trejler i deluje zanimljivo, onda jedva ÄekaÅ¡ film, onda ako je film loÅ¡ bude ti duplo bezveze. NaravouÄenije - ne gledajte trejlere. NaravouÄenije 2 - kad Nenad kaže da film ne vredi da se pogleda onda to znaÄi upravo to :) . DobrodoÅ¡ao na forum!

Link to comment
Share on other sites

Odgledao posle duže pauze Äak 2 filma juÄe, in a row.

Prvi "The world's end", drugi "Kick ass 2".

 

Hoću svoju subotu nazad.

I ja odgledah posle duže pauze dva filma u cugu. Samo Å¡to sam ja, za razliku od tebe, proÅ¡ao dosta bolje  ;-) . Svima bih toplo preporuÄio sledeća dva naslova:

 

The Hunt (2012) aka Jagten (original title)

 

xbLJUjE.jpg

 

 

 

In the House (2012) aka Dans la maison (original title)

 

7gVsn9u.jpg

Link to comment
Share on other sites

I ja odgledah posle duže pauze dva filma u cugu. Samo Å¡to sam ja, za razliku od tebe, proÅ¡ao dosta bolje  ;-) . Svima bih toplo preporuÄio sledeća dva naslova:

 

The Hunt (2012) aka Jagten (original title)

 

xbLJUjE.jpg

 

 

 

In the House (2012) aka Dans la maison (original title)

 

7gVsn9u.jpg

E..e..e,ovo vec i te kako obecava.A ne kojekakvi Smithovi i slicne baljezgarije.

Link to comment
Share on other sites

I ja odgledah posle duže pauze dva filma u cugu. Samo Å¡to sam ja, za razliku od tebe, proÅ¡ao dosta bolje  ;-) . Svima bih toplo preporuÄio sledeća dva naslova:

 

The Hunt (2012) aka Jagten (original title)

 

xbLJUjE.jpg

 

 

 

In the House (2012) aka Dans la maison (original title)

 

7gVsn9u.jpg

 

E, da, drugi gledao - odliÄan, prvi nisam - hoću.

 

A sad dva koncerta, stavljam u podforum film, jbg, ipak nije youtube i sl. a vredi poslušati i pogledati.

U pitanju je Ceu, i to dva koncerta iz 2010, jedan je Jazz Baltica a drugi Jazz Open Stuttgart. Ceu naravno nije jazz, ali Ceu je odliÄna muzika i ovo treba Äuti a bogami i videti. Postoje oba snimka, zna se gde (prodavnica nama draga). Slika je odliÄna a zvuk isto tako, svirka koju svako treba da Äuje, moderni Brazil. Doživljaj.

 

 

post-10102-0-78381400-1379958762_thumb.j

post-10102-0-68197400-1379958788_thumb.j

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam pre neko veÄe  Only God Forgives

 

http://www.imdb.com/title/tt1602613/

 

nije loš. Tajvanac killer ostaje u pamćenju, keva je apsolutno nenormalna a ovaj lik sa naslovne strane se nabildovao i zadržao istu facu kao u Drive iz 2011. Najbolja je kamera i boje su :facehearts . Možda bi mi se više svideo da reditelj nije insistirao u nekim delovima na preterivanju u brutalnosti, valjda sam omatorio... Ipak, nije uopšte loš film, kad se sve sabere. Jedan od onih tamnih, pa kako vam legne koji dan.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...