Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

Гледам Ñамо клаÑику и треш ;-) . Од клаÑике Ñу на репертоару били The Ox-Bow Incident [blu-ray] и The Prowler [DVD].

 

567r.th.jpg

 

ÐиÑам глув, али волим филм да погледам Ñа енглеÑким титловима јер ме Ñлушање поÑлије одређеног времена замори. Овај The Prowler ме баш намучио Ñа енглеÑким титловима. Ðигдје ниÑам могао да нађем готове титлове за 25 Ñличица у Ñекунди, па онда Ñинхронизација, па подÑјећање на Ð¿Ñ€Ð¾Ñ†ÐµÑ Ð´Ð¾Ð´Ð°Ð²Ð°ÑšÐ° новог титла: AnyDVD->Subtitle Creator->PgcDemux->MuxMan->VobBlanker->IFOEdit а богами и DVDsubedit јер Ñу титлови били црвени. ИÑплатило Ñе јер је у питању један од најбољих Film Noir.

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam odgledao Europa Report, imao sam ga spremljenog već neko vreme pa mi ova SF priÄa ovde nije dala izbor Å¡ta da pustim. IskaÄe iz holivudske SF modle, uopÅ¡te nije loÅ¡ film. Ima dobru atmosferu, napeto je koliko treba, i priÄa i zaplet su sasvim solidni, niÅ¡ta mi nije smetalo.

 

Ovako, 10 minuta posle gledanja, rekao bih da je dobar SF film, kod Obliviona sam posle 10 minuta od poÄetka znao da neće da mi se svidi, ovaj je, po meni 7(8)/10, možda Äak Äisto 8/10.

 

http://www.imdb.com/title/tt2051879/?ref_=fn_al_tt_1

Hvala. Dobar.

Link to comment
Share on other sites

Traži se ime filma: jugoslovenski, prva polovina osamdesetih, vreme tadaÅ¡nje, urbani ambijent, neki depresivni adolescent lupa bubnjeve u kući, doÄ‘e sestra i naviÄe mu se da pokaže malo poÅ¡tovanja prema preminuloj na taj dan majci. Moguće da je preženjeni otac bio Å erbedžija.

Link to comment
Share on other sites

Traži se ime filma: jugoslovenski, prva polovina osamdesetih, vreme tadaÅ¡nje, urbani ambijent, neki depresivni adolescent lupa bubnjeve u kući, doÄ‘e sestra i naviÄe mu se da pokaže malo poÅ¡tovanja prema preminuloj na taj dan majci. Moguće da je preženjeni otac bio Å erbedžija.

 

Jedino što meni pada na pamet, a da neko svira bubnjeve jeste film Leptirov oblak. Igra Zoran Cvijanović i u filmu je adolescent koji svira bubnjeve, ali se ne secam da mu umire majka (usput nju igra Seka Sabljić, oca mislim Paja Vuisić). Film je iz 1977. godine.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda nije taj. U traženom filmu bubnjar je sin nekog budže ili tako neÅ¡to, ono ne zna Å¡ta sa sobom od blagostanja pa radi gluposti. Bila je neka scena "ritualno-umetniÄkog" seksa kod njega u sobi pri plavim svetlom. Javljaju mi se i neke crne velike sluÅ¡alice. Živi u kući i mislim da nosi naoÄare.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda nije taj. U traženom filmu bubnjar je sin nekog budže ili tako neÅ¡to, ono ne zna Å¡ta sa sobom od blagostanja pa radi gluposti. Bila je neka scena "ritualno-umetniÄkog" seksa kod njega u sobi pri plavim svetlom. Javljaju mi se i neke crne velike sluÅ¡alice. Živi u kući i mislim da nosi naoÄare.

 

Hm, pojma nemam. A mislio sam da sam gled`o sve domaće filmove :nerd

Ne mogu da povežem slike koje nabacujeÅ¡ u jedan. Opet sin budže koji pravi gluposti je BerÄek u DeÄku koji obećava, ali tu se ne sećam plavog seksa, smrti majke i crnih sluÅ¡alica. ÄŒak su sigurno bele. I svira gitaru.

Ako se setim neÄeg, piÅ¡em.

Link to comment
Share on other sites

 Ovo je definitivno must-see - Wellesova filmska verzija Kafkinog "Procesa" sa Antonijem Perkinsom (Psiho) u glavnoj ulozi...

 

 

Welles began the production in Yugoslavia. To create Josef K.’s workplace, he created a set in an exposition hall just outside Zagreb, where 850 secretaries banged typewriters at 850 office desks. Other sequences were later shot in Dubrovnik, Rome, Milan and Paris. Welles was not able to film The Trial in Kafka’s home city of Prague, as his work was banned by the communist government in Czechoslovakia.

While filming in Zagreb, Welles met 21-year-old Croatian actress Olga Palinkaš. He renamed her Oja Kodar and she became Welles' companion and occasional artistic collaborator during the latter years of his career.

Link to comment
Share on other sites

Upravo ga odgledah i mogu da kažem da je film odliÄan, od mene preporuka. :thumbsup2

Od mene 7/10 (mada 28 Days Later (2002) i 28 Weeks Later (2007) su i dalje moji favoriti Å¡to se ovog "zombi" podžandra tiÄe).

Nedostatak "krvavijih" scena je veÅ¡to izbegnut, ali bezobzira na to one ni malo ne nedostaju. Atmosfera je dobra, scenografija odliÄna (veliki budžet), jedino Å¡to (bar meni) kvari utisak je objaÅ¡njenje zbog Äega zombiji izbegavaju pojedine ljude. U stvari ne smeta mi samo objaÅ¡njenje već "realizacija" istog: Zombiji koji jure sumanutom brzinom, bacaju se, skaÄu i grizu sve Å¡to mrda, u svoj toj brzini i haosu, mogu u deliću sekunde da "prepoznaju" ko je bolestan od neke neizleÄive bolesti i da ga nepogreÅ¡ivo zaobiÄ‘u!? InaÄe, negde sam proÄitao da je planirano da se snimi triologija...

Link to comment
Share on other sites

Od mene 7/10 (mada 28 Days Later (2002) i 28 Weeks Later (2007) su i dalje moji favoriti Å¡to se ovog "zombi" podžandra tiÄe).

Nedostatak "krvavijih" scena je veÅ¡to izbegnut, ali bezobzira na to one ni malo ne nedostaju. Atmosfera je dobra, scenografija odliÄna (veliki budžet), jedino Å¡to (bar meni) kvari utisak je objaÅ¡njenje zbog Äega zombiji izbegavaju pojedine ljude. U stvari ne smeta mi samo objaÅ¡njenje već "realizacija" istog: Zombiji koji jure sumanutom brzinom, bacaju se, skaÄu i grizu sve Å¡to mrda, u svoj toj brzini i haosu, mogu u deliću sekunde da "prepoznaju" ko je bolestan od neke neizleÄive bolesti i da ga nepogreÅ¡ivo zaobiÄ‘u!? InaÄe, negde sam proÄitao da je planirano da se snimi triologija...

Mnogo ti objasnjenja trazis za americki holivudski film.Oni filmove stancuju na pokretnoj traci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...