Jump to content

Photo

Fotelja sistem

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
321 odgovora u ovoj temi

#61 Bujodrag

Bujodrag

Šušumider

• Članovi
  • PipPip
  • 6202 Poruka:

Poruka napisana 21 октобар 2010 - 19:56

Eto, posle odredjenih tehničkih peripetija, konačno nabavih foto sokoćalo i sokoćolara da ovekovečim temeljnje promene kroz koje je prošao siroti Fotelja sistem.
Pre svega, sama fotelja je prošla kroz mučnu tranziciju na drugi kraj sobe.Evo slike:

Posted Image
Monitor je postavljen na kutije koje su ranije služile kao stalci za Grundige.Opremljene su pogonom na sva četiri točka, pa monitor može da se kreće svuda po sobi.Novi položaj fotelje je, tako, zadržao svu praktičnost i funkcionalnost starog.Taj stari položaj se pokazao naročiti zgodnim za zvučnike sa slabijim (i mutnjim) basom; prosto, room-gain pomaže i "pojačava" zvuk, pa, ako imate takav problem, probajte da vašu fotelju postavite u ćošak sobe.Tako sam slušao dva potpuno različita sistema i rezultati su primetni.Ipak, sadašnjem sistemu takva pomoć nije naročito potrebna a novi raspored je lepši i praktičniji, barem za sada.

Sistem je sad kompletiran i, sveukupno, izgleda ovako:

Posted Image

Nexuse sam već prikazao, ali, evo jedne lepe fotke, s mutnim pogledom na zamišljenog Vilovnjaka:

Posted Image

Najvažniji dogadjaj u tranziciji Fotelja sistema je ponosni odlazak u penziju starog Harman/Kardon-a.Na njegovo mesto je došao Audiolab 8000A.

Posted Image

U pitanju je sprava neugledne spoljašnjosti (mada, počinje mi se svidjati taj minimalistički dizajn).No, izgled vara, kako to umeju da kažu mudre tetke.Audiolab radi odlično i odveo je Nexuse tamo gde stari Hari nije mogao.Zvuk je daleko detaljniji i brži, otvoreniji i neutralniji.Sve zvuči veselo i lako i vrlo prisutno.Audiolab ima dosta snage i ne ustručava se da je upotrebi.Rekao bih da bi mogao lako da pokrene i zahtevnije zvučnike (osetljivost Nexusa je negde izmedju 85 i 87 db).Probao sam ga i na Tannoy System 800 zvučnicima i radi, takodje, odlično.Ono što je još važnije je izvrsna phono sekcija, koja je u vrlo velikoj meri unapredila vinilnu uživanciju.Poseduje i MC ulaz, što je još jedna prednost, ali, za sada nemam mogućnosti da ga koristim.Sveukupno, odličan spoj sa Nexusima, što me čini vrlo zadovoljnim.Pero451, Pajo, Ras, hvala na preporukama.

Druga, ne toliko promena, koliko unapredjenje je Audio Technica AT440Mla.

Posted Image

AT440Mla nastavlja liniju AT3600-AT120E.U pitanju je isti, uobičajeni AudioTechnica zvuk, samo mnogo bolji, u svemu.Celokupni opseg je čistiji, precizniji i detaljnji.No, glavnu prednost predstavlja MicroLine vrh igle koji uspeva da iz ploče izvuče mnogo više nego AT120E.THD-a skoro da nema a neke ogrebotine AT440 kao da ne vidi.Izgleda da ceo onaj hype na netu, oko tracker-skih sposobnosti ove zvučnice, nije bez osnova.Odlična spravica.

Evo slike police:

Posted Image
Sony PS4750+AT440Mla i Audiolab 8000A

Na jednoj od prethodnih slika vidi se Behringer FCA202 zvučna karta.To je, uz Sony-a, jedini preostali deo starog sistema i odlično se nosi sa dosadašnjim promenama.Još uvek uspeva da osvetli pola sobe svojim LED diodama.

Potrudio sam se da sobu sredim za slikanje, pa je gre'ota da vam ne pokažem i ostale (uspele) slike:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

To je, dakle, to.Ne planiram nikakve dalje promene u skorije vreme (mis'm, i da planiram, nemam "čime" da ih sprovedem.A, i da imam, odakle mi?!)
Vrlo sam zadovoljan Fotelja sistemom, stoga, od sutra idem na odmor(čić) da uživam u svom "letovanju".

Pozdrav i veselo vam bilo!

Dete, kakva ti reč iz ograde izlete zubne?
Primitivci nemaju ogledalo!

Sunburst teaser

Install flash.

#62 Lines

Lines

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1570 Poruka:

Poruka napisana 21 октобар 2010 - 20:13

Uzivaj izgleda super, verujem da jos bolje zvuci :thumbsup2

Kolekcija ploca je :bacanje

:cheers

#63 Bujodrag

Bujodrag

Šušumider

• Članovi
  • PipPip
  • 6202 Poruka:

Poruka napisana 21 октобар 2010 - 20:46

Hvala. :cheers
Stara kolekcija je bila bolja i kvalitetom i količinom, ali, ima vremena, stići ću je, opet, i prestići .

Sunburst teaser

#64 ostoja

ostoja

Member

• Članovi
  • Pip
  • 298 Poruka:

Poruka napisana 21 октобар 2010 - 21:01

Skidaj taj Aqualung sa zida i smesta mi ga posalji sto brzom postom... :thumbsup2 :thumbsup2 :thumbsup2

Sistem je vrh... UZIVAJ...
Ocu kusur necu zvaku...

#65 Trotter

Trotter

crnac

• Članovi
  • PipPip
  • 4209 Poruka:

Poruka napisana 21 октобар 2010 - 21:09

Ponovo u istoj temi izrazavam full respect za sistem i za posvecenost :klanjanje . Ovo se zove THE SYSTEM.
A, jel ti to na drugoj fotki odozgo (i na drugoj odozdo), u levom uglu, pored levog Nexusa, mozda neki Quad monoblok :lol: . Dizajn neodoljivo podseca...
I ubiste me u pojam sa ovim plocama, dodje mi da kupim gramofon... To i nije problem, nego, sta sa plocamaaaa :plakanje .

Trista čuda.

#66 ostoja

ostoja

Member

• Članovi
  • Pip
  • 298 Poruka:

Poruka napisana 21 октобар 2010 - 21:12

Kupi gramofon i nista se nejedi, ploce ces da nadjes bez problema, a sa cim ih platiti... vrlo brzo ces da bankrotiras, zaduzis se, svi cete vijati za pare... uf na cega me ovo podseca... GUDRA... dileri, problemi...
Ocu kusur necu zvaku...

#67 Trotter

Trotter

crnac

• Članovi
  • PipPip
  • 4209 Poruka:

Poruka napisana 21 октобар 2010 - 21:14

Kupi gramofon i nista se nejedi, ploce ces da nadjes bez problema, a sa cim ih platiti...

Zbog ovoga i zaplakah na kraju posta...

Trista čuda.

#68 Bujodrag

Bujodrag

Šušumider

• Članovi
  • PipPip
  • 6202 Poruka:

Poruka napisana 21 октобар 2010 - 21:23

@ostoja, bilo je svakakvih ploča na mojim zidovima, al', odnela ih promaja.Ovaj Aqualung je dobro prikucan. :smile:

@Trotter, jeste Quad, al' maketni model.Radi, ali se mnogo greje pa ga ne uključujem.

Što se tiče gramofona, pa, ne mora to da bude neka velika investicija, za 150 evra, manje više, uz strpljenje može da se završi korektna sprava.Ploče, na žalost ili na sreću, ne gomilaju se brzo.Ipak, ima ih.

Sunburst teaser

#69 Trotter

Trotter

crnac

• Članovi
  • PipPip
  • 4209 Poruka:

Poruka napisana 21 октобар 2010 - 21:32

Mmda.. To i jeste problem. Na to sam mislio, nije problem kupiti gramofon. Volim da gomilam muziku, u tom zecu lezi grm. Prvo sto mi pada na pamet je da ne bih mogao da podnesem da omiljenu muziku nemam na vinilu, a to bi kostalo kao dobar auto. Nov.
Necu vise da offtopicarim, videcu za gramofon kad malo odrastem :blink: i kad me prodje hocu sad i hocu sve nacin razmisljanja. Ako sve bude u redu, Boze zdravlja, eto mene u 65-oj sa gramofonom.

Trista čuda.

#70 ostoja

ostoja

Member

• Članovi
  • Pip
  • 298 Poruka:

Poruka napisana 21 октобар 2010 - 21:34

KUPIS GRAMOFON i problemi pocinju, zena stalno gleda popreko, nikad para nemas, i sto upses da skupis das na ploce, SUROVA REALNOST...

za 150 eura moze se nadje izuzetno korektna spravica da ti svira i da je nemenjas, i da nema potrebe da je menjas, naprimer THORENS TD160 ili neki priblizan model...
Ocu kusur necu zvaku...

#71 ostoja

ostoja

Member

• Članovi
  • Pip
  • 298 Poruka:

Poruka napisana 21 октобар 2010 - 21:38

Hm, jedan novi auto, pa ti se salis, to je za pocetak, ja poludih ttotales, poceo sam sa domacim licencama, pa sam cuo za bolje, pa bolje od boljeg, pa sad samo prva izdanja u mint stanju, BOLE ME GLAVA vise, mnogo skupo, al svira, nema greske... album po album, i polako se slaze kolekcija... samo vredne naslove sakupljam...
Ocu kusur necu zvaku...

#72 Trotter

Trotter

crnac

• Članovi
  • PipPip
  • 4209 Poruka:

Poruka napisana 21 октобар 2010 - 22:02

Hm, jedan novi auto, pa ti se salis, to je za pocetak, ja poludih ttotales, poceo sam sa domacim licencama, pa sam cuo za bolje, pa bolje od boljeg, pa sad samo prva izdanja u mint stanju, BOLE ME GLAVA vise, mnogo skupo, al svira, nema greske... album po album, i polako se slaze kolekcija... samo vredne naslove sakupljam...

Neka, fala. :D Ovo mu dodje nesto kao antireklama za vinil..
Odlucio sam: idem na full digital, he he. Dva t-ampa u bi-amp modu. Flacovi na hardu. Sa harda na dac. Album po album. Hard po hard. Slaze se kolekcija. Ne boli glava.
Zezam se malo, ne zamerite, vi gramofondzije :cheers .
Over and out.

Trista čuda.

#73 Alister

Alister

Member

• Članovi
  • Pip
  • 552 Poruka:

Poruka napisana 21 октобар 2010 - 22:03

...jel' ovo slikano na gardosu ? ...neki tvoj band?

Posted Image

#74 Bujodrag

Bujodrag

Šušumider

• Članovi
  • PipPip
  • 6202 Poruka:

Poruka napisana 21 октобар 2010 - 22:29

Jeste, to je na Gardošu. Tu su bile sešn-svirke za vreme bombardovanja.Uslik'o nas drugar i uradio mi tu veliku fotku.

Sunburst teaser

#75 Alister

Alister

Member

• Članovi
  • Pip
  • 552 Poruka:

Poruka napisana 21 октобар 2010 - 22:35

Jeste, to je na Gardošu. Tu su bile sešn-svirke za vreme bombardovanja.Uslik'o nas drugar i uradio mi tu veliku fotku.

a koje je ime band-a ,ako nije tajna :)

#76 stoN_Cold

stoN_Cold

Љубитељ мачака

• Članovi
  • PipPip
  • 11509 Poruka:

Poruka napisana 21 октобар 2010 - 22:47

A, jel ti to na drugoj fotki odozgo (i na drugoj odozdo), u levom uglu, pored levog Nexusa, mozda neki Quad monoblok :lol: . Dizajn neodoljivo podseca...

Јел то неки :ruganje Квод :banana ?

:wave2

#77 Bujodrag

Bujodrag

Šušumider

• Članovi
  • PipPip
  • 6202 Poruka:

Poruka napisana 22 октобар 2010 - 09:02

Јел то неки :ruganje Квод :banana ?

:wave2

Jeste, samo se mnogo greje.

@Lurker, bend se zvao, mislim, "Shangri la".Bubanj, bas i gitara.Taj dan se tu zatekla neka lepuškasta saxofonistkinja, pa smo malo džemovali.

Sunburst teaser

#78 Woland

Woland

Otišao

• Članovi
  • PipPip
  • 1299 Poruka:

Poruka napisana 22 октобар 2010 - 09:23

E, baš lepo i udobno. U osnovi British oplemenjeno domaćom atmosferom. I na ključnim pozicijama Japanci (Sony i AT) - u inat republikancima :thumbsup2
U belom plaštu s postavom boje krvi, šepavim konjaničkim korakom, u rano jutro dana četrnaestog prolećnog meseca nisana, pod stubove peristila između dva krila palate Iroda Velikoga izašao je prokurator Judeje Pontije Pilat.

#79 sondek

sondek

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 3301 Poruka:

Poruka napisana 22 октобар 2010 - 09:50

To sto malo fali,curi srecu kvari:)
Just,kidin'.Ta Linn komercijalna serija dobro se uklapa sa (skoro) svim sto se zove dobar amp.Upravo pomazem jednom prijatelju da formira sistem do 1000E.Nexusi su na prvom mestu,a i ceo Bujodragov sistem sam mu predlozio da pogleda kao jedan izbalansiran i dobro sklopljen,a za "male" pare.Ako nije problem,Bujodrage jednom prilikom bi se najavio da poslusamo,mogu da ponesem i Linn plejer da vidimo "jel' curi nesto fali".Btw. i ovaj moj drugar je malo lupao,mislim u bubnjeve.
Audiolab je sasvim OK amp i sjajno je sto ima MC,ne volim te odvojene phono pre kutijice-uglavnom nisu nicemu.Ko god ima problem sa Engleskim pojacalima i zvukom treba da cuje na pr. Perin sistem sa Audiolab-om koji sam cuo,pretpostavljam isto tako i ovaj Bujodragov koji nisam.
Po meni ovakav sistem ne treba menjati za dugi niz godina,za malo bolji zvuk treba mnogo,mnogo para,a cemu to ako je covek zadovoljan.Bolje kupovati ploce,kolekcija vidim sjajno raste,to mi se u sistemu najvise svidja.:thumbsup2

36 razloga zasto se vinil vise voli od digitalije http://www.buzzfeed....collectors-love  

Sjajan radio http://www.jazz24.org/

#80 Woland

Woland

Otišao

• Članovi
  • PipPip
  • 1299 Poruka:

Poruka napisana 22 октобар 2010 - 10:01

Po meni ovakav sistem ne treba menjati za dugi niz godina,za malo bolji zvuk treba mnogo,mnogo para,a cemu to ako je covek zadovoljan.Bolje kupovati ploce,kolekcija vidim sjajno raste,to mi se u sistemu najvise svidja.:thumbsup2

U potpunosti se slažem :thumbsup2
U belom plaštu s postavom boje krvi, šepavim konjaničkim korakom, u rano jutro dana četrnaestog prolećnog meseca nisana, pod stubove peristila između dva krila palate Iroda Velikoga izašao je prokurator Judeje Pontije Pilat.

AV impuls