Jump to content


Fotelja sistem


Bujodrag

Recommended Posts

  • Replies 321
  • Created
  • Last Reply

KonaÄno se doÄepah nekakvog fotoaparata, da, u nedostatku bolje zabave, ovekoveÄim promene u mom, je l' te, sistemu.

Najaktivniji element sistema, s izuzetkom same fotelje, je Audio Technica AT120E zvuÄnica.

AT120ET.jpg

Zvuk joj je Äist i prozraÄan, sliÄan zvuku AT3600, a tracking je mnogo bolji.Predstavlja solidan naÄin da se zadje dublje u vinilne vode a svakako Äini da se osećam kao iskusni i ozbiljni gramofondžija.

Moja dilema oko kupovine Tannoy/Nikko combo-a je razreÅ¡ena povlaÄenjem istih iz prodaje pa su Grundig HIFI Box zvuÄnici, koji su, na zgražavanje VuleJohn-a, godinama stajali u ormanu, definitivno zamenili Wharfedale Diamond 9.3

DSCN3072.jpg

Diamondi su vrlo dobri zvuÄnici, za svoju cenu, ali su ih Grundig-zi nadmaÅ¡ili u svemu, a naroÄito u visokim frekvencijama i stereo slici.Zvuk je detaljniji, svetliji i prirodniji.Za sada su zabavni, videćemo za dalje.

Fotelja je i dalje u ćošku sobe.Eksperimentisao sam, malo, sa rasporedom i, ipak mi je to najbolja pozicija, valjda zbog tajanstvenog room gain-a.Sve to, uglavnom, izgleda ovako:

DSCN3080.JPG

Stalci za zvuÄnike, napunjeni peskom, i mrežice, su ad hoc-DIY varijante, kao i dodatna polica za ploÄe.Sujeta me tera da postavim ovu sliku, jer se na njoj vidi da vinilna gomilica polako raste.Ipak, sve je to, i kvalitetom i kvantitetom, joÅ¡ uvek daleko od stare kolekcije.

Eto, toliko, odoh da se igram sa gramofonskom ruÄicom.Pozdrav i

veselo vam svima bilo!

Link to comment
Share on other sites

Ма Ñве је то лепо и краÑно ал ниÑи напиÑао како Ñвира тај :bounce "Штампач", и шта има од улаза аналогно дигиталних?

:bounce зеоÐ_Ридер

Link to comment
Share on other sites

Diamondi uopÅ¡te nisu toliko loÅ¡i.I dalje mislim da su za te pare (280 evra,novi) best buy.Moj drugar je kupio njih i Denon Pma 510ae i to radi skroz dobro.Može i bolje, ali on je hteo ''sipaÅ¡ i ne misliÅ¡'' kupovinu i to je i dobio.Grundig-zi su drugaÄiji, i zabavni, pogotovo uz gramaflon.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Novi momenti u „Fotelja sistemu“.Fotelja je i dalje ista :cheers , ali, zato sad u nju gledaju Linn Nexus-i, a ja gledam u njih i uživam.

Ipak, prvo moram da se zahvalim Paji, koji je bio izuzetno korektan u ovoj naÅ¡oj trgovinskoj avanturi i Peri451, Äija je preporuka pomogla da se odluÄim.

Dakle, da vam ih predstavim.

Ovo je Amber:

Amber.jpg

A ovo je Džindžer:

Ginger.jpg

Kao Å¡to vidite, izgledom su se savrÅ¡eno uklopile u moju vrlo stilizovanu sobu.Navukao sam im gaćice, tj. mrežice,ipak, da ih ne zagubim; kutije lepo izgledaju i kad su obuÄene.

O zvuku ću reći samo da je veseo i otvoren.Mogao bih reći i da je detaljan i neutralan, ali, ima i detaljnijih i neutralnijih kutija.

Hajde da dodam da bas ide priliÄno nisko, sasvim dovoljno za mene i da svileni visokotonac radi baÅ¡ onako kako volim:svetlo i nenapadno.To sam nauÄio od Grundig-a.

Å to se tiÄe sirotog Harman/Kardona, on se nije baÅ¡ najbolje snaÅ¡ao.Nexusi jasno pokazuju da mu donji srednji (ili gornji deo bas opsega) registar ne ide baÅ¡ najbolje.To isto su pokazali i Tannoy system 800.Nexusi zaslužuju bolje, tako da jedva Äekam da se moj prenategnuti budžet dovede u red, pa da krenem u potragu za odgovarajućim pojaÄalom.Tada će stari Hari, zajedno sa Grundinzima, u zasluženu penziju.

Na moju sreću, Nexusi vole gramofon.Zvuk je odliÄan,dinamiÄan i detaljan a pametne kutije sjajno razlikuju "surface noise“ od muzike i smeÅ¡taju ga tamo gde treba, u pozadinu.Uskoro mi stiže Audio Technica 440Mla, pa ću videti gde će me to odvesti.

O digitaliji nema Å¡ta da se kaže, zvuÄi mnogo bolje.

Brine me samo mogućnost da se zaglibim u kablovskoj moÄvari. Linn K20 kabl izgleda radi bolje od moje no-name žice!Srećom(?) prekatak je pa sad ne mogu da ga koristim.Odložiću tu avanturu za kasnije.

Suma sumarum: Ja sam prezadovoljan!

Evo slike Linn Nexus logo-a (će ga ’stetoviram sutra)

Linn%20Nexus%20logo.jpg

Super-zraÄeći visokotonac:

Tweeter.jpg

Zabava se nastavlja!Ustvari, rekao bih da tek sada poÄinje!

Veselo vam svima bilo!

Link to comment
Share on other sites

To 'Amber i Džindžer' zvuÄi nekako perverzno i kao da su imena kobila.

Prekrsti zvuÄnike, a kad budeÅ¡ reÅ¡io da prodajeÅ¡ Harmana javi da usrećimo nekoga - definitivno ne umeÅ¡ da ceniÅ¡ ono Å¡to imaÅ¡.

Link to comment
Share on other sites

Hm, imena izgleda previše skreću pažnju.Oh, well! :cheers Ne mora svaka šala da uspe.

Å to se tiÄe Harmana, neće se predati tako lako.No, sluÅ¡am ga toliko dugo, da mi se, prosto, Äini da je vreme da ga menjam.

Ipak, neću žuriti.

@freak, eksperimentisao sam sa rasporedom i ovaj sa foteljom u ćošku je najbolji, room-gain pomaže.Soba je dobro udenfovana, ako ništa drugo.Nexusi, su, kažu, laki za pozicioniranje blizu zida, to im ide u prilog u mojoj sobi.Veliki sto će, najverovatnije, napolje, uskoro.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...