Jump to content


Hi-Files Show 2009 - drugi vikend pocinje!


Ljuba

Recommended Posts

Nakon uspešno održanog prvog dela sajma audio/video tehnike, u hotelu Holiday Inn u Novom Beogradu se nastavlja Hi-Files Show 2009. U konferencijskim salama će biti izložena oprema domaćih distributera, ali i dva domaća proizvođača. Od poznatih audiofilskih brendova biće izloženi: Audio Note, Quad, Exposure, Neat, Harman Kardon, JBL, Infinity i mnogi drugi. Od domaćih proizvođača na sajmu će izlagati šabačka firma Dayens, ali i novi brend Beyond Frontiers Audio. Za video segment će se pobrinuti BS Procesor sa vrhunskim projektorima kompanije Epson. Kao i prošlog vikenda, kompanija Stav će u foajeu hotela izložiti Samsung televizore najnovije generacije, serija 7 i 8, kao i audio/video uređaje japanskog proizvođača Pioneer. Izložba traje od 12 do 19 časova, a ulaznice se kupuju na licu mesta i koštaju 250 dinara.

BGB Studio

Harman Kardon, JBL, Infinity, Wharfedale

Lasernet

Audio Note (Level 3 - CDT Three, DAC 3.1x/II, zvučnik AN/E/SPe HE)

Dayens

Sopstveni program zvučnika, pojačala i kablova

Neofyton

Quad

BS procesor

Epson

Beyond Frontiers Audio + AV impuls

Sopstveni program pojačala. AV impuls Neat/Exposure

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Da ne znam sta je Quad, mislio bih da su mikro Dayens (pohvale konstruktoru) i mali Wharfedale bolji zvucnici. Jos nisam cuo 2805 u tako jezivom izdanju. Sve ono po cemu je ovaj zvucnik velik, prozracnost, brzina, koherencija, vernost boja, otislo je u svoju suprotnost. Srednji deo spektra, koji bi trebalo da bude najbolji, je nestao, a u basu je bio potpuni haos. 2905: nesto bolji i tonalno drugaciji, ali i dalje vrlo daleko od onog sto moze. Vrhunac apsurda je u tome sto je, u stvari, 2805 bolji od veceg modela. Naravno, i Quadove podne kutije (21L cini mi se) bile su ovog puta bolje od elektrostatika.

Razlozi. Znam pouzdano da je CD plejer veoma dobar, a lampaski preamp odlican pa mogu da budu odgovorni samo novi monoblokovi II-eighty i kablovi. Mozda i neusviranost, ali u mnogo manjoj meri.

Inace, novu boju 2805 video sam prvi put. Mnogo je lepsa nego na fotografijama.

Za ljubitelje Quada je dobra vest da se Audio Note bas potrudio da demonstrira da „high-end†moze da bude jos gori. (Posebna prica je izbor diskova, ali na takav sistem je i steta staviti nesto sto iole lici na muziku).

Beyond Frontiers. Nemam definitivan sud. Sa onim manjim zvucnicima oblepljenim hanzaplastom, zvuk je bio bezivotan, a veliki crni su odlicni za razglas.

Link to comment
Share on other sites

Da ne znam sta je Quad, mislio bih da su mikro Dayens (pohvale konstruktoru) i mali Wharfedale bolji zvucnici. Jos nisam cuo 2805 u tako jezivom izdanju. Sve ono po cemu je ovaj zvucnik velik, prozracnost, brzina, koherencija, vernost boja, otislo je u svoju suprotnost. Srednji deo spektra, koji bi trebalo da bude najbolji, je nestao, a u basu je bio potpuni haos. 2905: nesto bolji i tonalno drugaciji, ali i dalje vrlo daleko od onog sto moze. Vrhunac apsurda je u tome sto je, u stvari, 2805 bolji od veceg modela. Naravno, i Quadove podne kutije (21L cini mi se) bile su ovog puta bolje od elektrostatika.

Razlozi. Znam pouzdano da je CD plejer veoma dobar, a lampaski preamp odlican pa mogu da budu odgovorni samo novi monoblokovi II-eighty i kablovi. Mozda i neusviranost, ali u mnogo manjoj meri.

Inace, novu boju 2805 video sam prvi put. Mnogo je lepsa nego na fotografijama.

Za ljubitelje Quada je dobra vest da se Audio Note bas potrudio da demonstrira da „high-end†moze da bude jos gori. (Posebna prica je izbor diskova, ali na takav sistem je i steta staviti nesto sto iole lici na muziku).

Beyond Frontiers. Nemam definitivan sud. Sa onim manjim zvucnicima oblepljenim hanzaplastom, zvuk je bio bezivotan, a veliki crni su odlicni za razglas.

Link to comment
Share on other sites

Umesto Neat-a u subotu, sa Exposure svirace Spendor A5 u terminima 14-15h i 18-19h.

Ono sto je interesantno je da ce Expo pojacala 3010 i 2010 biti ekskluzivno (prvii put ikada) demonstrirana u svojim najnovijim S2 inkarnacijama. Modeli su toliko novi da ih jos nema ni u najavama na Expo sajtu.

Bice nam izuzetno drago da nas posetite na predstojecem sajmu. Naci cete nas lako, bicemo na istom mestu kao i na proteklim sajmovima - u sali sa najboljim zvukom. :)

Nista nije slagao :) - fakat najprijatniji dozivljaj interpretacije :cheers:):)

Nastavice se... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ono sto ja moram da priznam je da su se bar neki prezenteri potrudili... Ovog puta je bilo dobrih prezentacija. I da, i ovaj put je sve bilo u znaku lampi. :)

AudioNote je bio zanimljiv. Meni se dopalo sto su to prve lampe koji imaju brzinu i dinamiku. Lampe su obicno trome za moj ukus, ove to nisu bile! E sad, i dalje je tu ponesto falilo, cuo sam par komentara da su srednji bili malo previse izbaceni - to moze da bude to. Meni je bilo mozda nijansu "in your face" zvuk, ali je bar dopadljiv na prvo slusanje. Jako pozitivno za lampe, zvuk je bio tipicno ne-lampaski, mada je tome neki danak placen. Ono sto je isto bilo jako dobro je izbor muzike: slusao sam klasiku, elektronsku muziku, malo rokacine... sve sem laganog jazz-a. A tako i treba... Vise o tome kasnije :lol:.

Sledece lampe - Beyond Frontiers. Moram da priznam da, iako mi se u pocetku taj zvuk nije svideo, danas sam, sa "onim velikim" kutijama bio prilicno iznenadjen. Mnogo bolje, veliki napredak u odnosu na zvuk pre mesec dana u AV Impulsu. :) Vrlo impresivno, ali ovde nema sanse da se ne primeti da su to lampe. Zvuk je prijatan, slusljiv ali jednostavno previse topao i mekan. To pojacalo, u svakoj varijanti, farba zvuk. Ne kazem da je to lose, ali "not my cup of tea". Naravno, ima ko voli lampe, verujem da se njima svidelo. Pravi lampas, onako kako sam ih ja uvek dozivljavao i za lampe to zvuci skroz OK. I da - i ovo je bila odlicna prezentacija. Delom klasika i to slozena orkestarska dela (ovo lici na Srdjanov uticaj, i bio je pun pogodak), delom neki "zvuci prirode" - koji su me zbilja presekli par puta. :cheers

Treca prica je quad. Opet, tipicno lampaski zvuk. Topao, mekan, cak i na ne-elektrostaticima sa tranzistorskim pojacalom. Kako sam cuo Quad statike u mnogo boljem izdanju mislim da je dobar deo problema prezentacije u lampama - mada ima jos jedne stvari: izbor muzike. Ovaj sistem je svaki put kad sam usao svirao neki lagani jazz... Tu ima jedna stvar koju je ScepanBG jako lepo rekao: Takva muzika zvuci jako prijatno i na tranzistoru. Jednostavno, lagani jazz mozda jeste nesto sto moze da se slusa kad se covek opusta, ali to nije demo za uredjaje.

Dayens je bio kao i uvek, sa svojim prepoznatljivim zvukom, tu greske nema. Necu mnogo o tome jer tu pricu vec i vrapci znaju... :) Ono sto mi se isto dopalo je Wharfedale 10 i BGB studio - jako posten demo. Prikazivali su te zvucnike sa Denon 700 serijom, necim sto je po ceni match, a ne sa necim sto ce ih prikazati u najboljem svetlu. Ja sam malo poslusao 10.3, koji mi je bio zanimljviv za neku varijantu i cuo jako zanimljiv zvuk... Nije to nesto za padanje u nesvest, vecina zvuka je u srednjim tonovima, ali opet to je par zvucnika koji kosta kao bolji kablovi. Mislim da na kraju nije za mene, ali demo je bio krajnje na mestu.

Konacno, Epson - vrlo dobro. Zbilja sam se prijatno iznenadio kako dobro moze da izgleda slika sa BR-a na FullHD projektoru: Kao bioskop. Mekana slika, ne bode oci, a opet svi detalji na mestu. Za mene Epson je bio apsolutno najbolja slika na sajmu :)

Zvuk - mene je razocaralo sto nije bio Exposure. Tome sam se najvise nadao... Kad god sam bio tamo uvek se slusao Beyond Frontiers. Verovatno cu skoknuti, kad budem imao vremena, u AVI da cujem Exposure + Neat, tu ocekujem onaj zvuk koji bi, za moje usi, verovatno bio najbolji na sajmu, kad bi ga bilo. Od ovoga sto sam cuo... Nista za dva vikenda sto bi rekao "e, da mi je ovo kuci". Ko mi je kriv kad ne volim lampe :).

Link to comment
Share on other sites

Mene je iznenadila mala posecenost epson prezentacije, ja sam bio dok je isao Robbie Williams, koga uopste ne podnosim, ali slika kao sto rece nkrgovic kao u bioskopu ( po meni i bolja jer makar je u fokusu :cheers ), cak je i zvuk bio sasvim korektan, culo se tu dosta detalja, bas mi je prijalo par pesama sto sam cuo. Nisam ni razmisljao ranije o projektoru, ko voli da gleda filmove, bolje jefiniju plazmu ili lcd za obican tv, a projektor za filmove i to je prava stvar, dosta su uznapredovali projektori od kad sam se zadnji put interesovao, cak nisu ni bucni, makar onaj primerak koji je bio nije pravio primetnu buku.

Link to comment
Share on other sites

Mene je iznenadila mala posecenost epson prezentacije, ja sam bio dok je isao Robbie Williams, koga uopste ne podnosim, ali slika kao sto rece nkrgovic kao u bioskopu ( po meni i bolja jer makar je u fokusu :cheers ), cak je i zvuk bio sasvim korektan, culo se tu dosta detalja, bas mi je prijalo par pesama sto sam cuo. Nisam ni razmisljao ranije o projektoru, ko voli da gleda filmove, bolje jefiniju plazmu ili lcd za obican tv, a projektor za filmove i to je prava stvar, dosta su uznapredovali projektori od kad sam se zadnji put interesovao, cak nisu ni bucni, makar onaj primerak koji je bio nije pravio primetnu buku.

Sala u kojoj je Epson je bila puna u talasima. Sutra donosim i ja po koji BR film :)

Ako ima neko neke dobre Blu-ray koncerte, moze slobodno da ponese, sredicu da pustimo :)

Link to comment
Share on other sites

Da je lampaski zvuk, TO ,sto se danas culo na sajmu,odavno bi lampe ugasile za sva vremena.Nije dovoljno da ti nesto svetli u uredjaju pa da mislis da si dobio *pravi zvuk*.

Audio Note,ocekivao sam mnogo vise, ko im je pisao promotivni papir-bruka,Quad elektroststici(kao da im je neko zavrnuo visoke na-9)

Ostalo, tanko ,ravno i bez zivota.Verovatno je akustika kriva,u Hajatu je bio daleko bolji zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...