Jump to content


FTA(Final Touch Audio)


ScepanBG

Recommended Posts

FTA flow strujni i knotty lite interkonekt vs. Transparent power link strujni i music link plus interkonekt. Iskreno sam ocekivao pobedu transparenta zbog svoje reputacije i te sinergije sa DY kutijama o kojoj svi pricaju. I to naravno radi bolje od moje sadasnje FTA kombinacije ali nikako ne opravdava cenu i plus sto su polovni transparenti redji od belog medveda. Meni su nekako previse suvo zvucali, porsetio me zvuk na onaj sa myth preampom koji je bio sterilan za medalju, ne znam bas kako da opisem transparent. Napravili su prostor, scenu, pozornicu (kako vec to zovete) ali nekako nisu bili muzikalni. Onda je i FTA doso na red i od prve pesme sam :banana. Pre svega i na oko su daleko lepsi od transparenta, zvuce daleko bolje, i odnos cene i kvaliteta je neprevazidjen. :) FTA je dodao ono sto transparent nije, muzika je leeepo tekla i imala je dusu. Sve zvuci prirodnije, otvorenije i sa velikim prostorom oko muzike, ja to do sada nisam cuo u svom sistemu. I da jesam svakako ne u toj meri, savrseno docaravaju prostor za koji je muzika namenjena. A najvise ako su neki vokali u pitanju ili klasika. Jos jednom sam se uverio da kablovi prave jasnu razliku i da vredi uloziti. E sada cu da se igram i d apravim kombinacije tj da mesam kablove da vidim kako ce sta da radi i da vidim sta pravi najvecu razliku.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Iskreno sam ocekivao pobedu transparenta zbog ... .... te sinergije sa DY kutijama o kojoj svi pricaju...

Koji "svi"? HiFi User, Magelan i Suca su daleeeeeeeko od "svi". :)

...i plus sto su polovni transparenti redji od belog medveda. ..

Nije tacno.

http://www.kupujempr...lter_id=5937705

http://www.kupujempr...lter_id=5937705

Link to comment
Share on other sites

Gle ova dva buljaša mapetovca, opet u duetu. Momci, cenim što ste se deklarisali sami, pošteno sa vaše strane. :thumbsup2

Å to se kablova tiÄe, u sistemu gde je izvor kućni pc sa eksternom zvuÄnom kartom sve je moguće pa i da mu zaista treba malo dodatnog "pogona" da zasvira. Transparent kablovi jesu malo suvlji i vrlo neutralni i u sistemima gde treba "dodatka" neće da legnu. Zato i treba uvek kablove isprobavati jer se priÄa razlikuje od sistema do sistema, a mogli ste i vas dvojica se isprsite i da poÅ¡aljete naÅ¡em mladom kolegi neÅ¡to iz vaÅ¡e ponude da isproba pa da Äitamo i o tome ovde. Ili mapetovci funkcioniÅ¡u samo na forumu kad treba da se ken*a... :wave2

InaÄe, srećna vam Nova Godina svima, pogotovo naÅ¡im mapetovcima sa željom da i oni u novoj godini isprobaju neki dobar kabl. :xmas

Link to comment
Share on other sites

FTA flow strujni i knotty lite interkonekt vs. Transparent power link strujni i music link plus interkonekt. Iskreno sam ocekivao pobedu transparenta zbog svoje reputacije i te sinergije sa DY kutijama o kojoj svi pricaju. I to naravno radi bolje od moje sadasnje FTA kombinacije ali nikako ne opravdava cenu i plus sto su polovni transparenti redji od belog medveda. Meni su nekako previse suvo zvucali, porsetio me zvuk na onaj sa myth preampom koji je bio sterilan za medalju, ne znam bas kako da opisem transparent. Napravili su prostor, scenu, pozornicu (kako vec to zovete) ali nekako nisu bili muzikalni. Onda je i FTA doso na red i od prve pesme sam :banana. Pre svega i na oko su daleko lepsi od transparenta, zvuce daleko bolje, i odnos cene i kvaliteta je neprevazidjen. :) FTA je dodao ono sto transparent nije, muzika je leeepo tekla i imala je dusu. Sve zvuci prirodnije, otvorenije i sa velikim prostorom oko muzike, ja to do sada nisam cuo u svom sistemu. I da jesam svakako ne u toj meri, savrseno docaravaju prostor za koji je muzika namenjena. A najvise ako su neki vokali u pitanju ili klasika. Jos jednom sam se uverio da kablovi prave jasnu razliku i da vredi uloziti. E sada cu da se igram i d apravim kombinacije tj da mesam kablove da vidim kako ce sta da radi i da vidim sta pravi najvecu razliku.

:cheers

Posten opis, svaka cast...hvala na inf. na pp

Link to comment
Share on other sites

Gle ova dva buljaša mapetovca, opet u duetu. Momci, cenim što ste se deklarisali sami, pošteno sa vaše strane. :thumbsup2

Å to se kablova tiÄe, u sistemu gde je izvor kućni pc sa eksternom zvuÄnom kartom sve je moguće pa i da mu zaista treba malo dodatnog "pogona" da zasvira. Transparent kablovi jesu malo suvlji i vrlo neutralni i u sistemima gde treba "dodatka" neće da legnu. Zato i treba uvek kablove isprobavati jer se priÄa razlikuje od sistema do sistema, a mogli ste i vas dvojica se isprsite i da poÅ¡aljete naÅ¡em mladom kolegi neÅ¡to iz vaÅ¡e ponude da isproba pa da Äitamo i o tome ovde. Ili mapetovci funkcioniÅ¡u samo na forumu kad treba da se ken*a... :wave2

InaÄe, srećna vam Nova Godina svima, pogotovo naÅ¡im mapetovcima sa željom da i oni u novoj godini isprobaju neki dobar kabl. :xmas

Ta dva mapetovca su uspela da te izvuku iz rupe u kojoj se krijeÅ¡ u zadnje vreme.I to si se pojavio u tuÄ‘oj, NAÅ OJ, FTA temi i odmah si doÅ¡ao da trolujeÅ¡ i vreÄ‘aÅ¡.A to radiÅ¡ zato Å¡to si dosada nekim Äudnim mehanizmima ostao nekažnjen pa zato ponavljaÅ¡ iste insinuacije.Moje pitanje upućeno Ljubi, da li je ono zbog Äega sam ja svojevremeno banovan veća uvreda od ovog Å¡to si ti sada napisao? Da li će i sada da okrene glavu ili će preduzeti ono Å¡to je već ranije trebalo da se preduzme pa se ovakvo ponaÅ¡anje ne bi ponovilo.Uzgred ono Å¡to sam ja tada napisao realno za tebe i nije uvreda.

Ili možda grešim, možda mi mapetovci i nismo zaslužni, nego si jednostavno nervozan štoje Džimi realno ocenio kablove koj si pokušao da mu uvališ?Ali nema veze,forumski marketing to je OK, samo ako se poznaješ s kime treba!

Uzged da dodam vezano za pomenute kablove a to sam napisao viÅ¡e puta.Knotty sam sluÅ¡ao viÅ¡e puta, u svom sistemu.Pomenuti Transparent sam imao.Ne Äudi da je ocena takva kakva jeste, Knotty u svim varijantama je izuzetan kabl dostojan vrhunskih sistema i potreban je mnogo jaÄi protivnik da bi mu parirao.Jimmy, ako imaÅ¡ mogućnosti Äasti sebe za Novu godinu bićeÅ¡ jako dugo miran, trebaće ti jako jako dobar sistem da bi ti to Knotty postao usko grlo.Sa druge strane već sam pisao i joÅ¡ jednom tvrdim da je Transparent Music link plus najgori kabl preko 30E koji sam imao ili imao prilike da Äujem.Kakva neutralnost to je tupo i mutno za velike pare.Za strujne ne znam, nisam imao prilike da testiram i tu se ograÄ‘ujem od komentara.

i još nešto, ja mladom kolegi ne mogu da pošaljem nešto iz moje ponude jer ja ponudu nemam a i ne radiim inkognito ni za jednog distributera

Link to comment
Share on other sites

Hvala i vama sto mislite da sam realan, ja sam zoranov pr menadzer :D Ozbiljno, samo sam probao da napisem sta sam cuo a ovaj fta ce svakako da ostane u sistemu tj da ga uzmem kada budem u prilici. :) p.s. Hi Fi User se sam ponudio da cujem kablove, nema tu nikakvog uvaljivanja i nije lepo tripovati da su svi preprodavci na forumu. Kablove ce da koristi kada dodje vreme za to, niko nije pricao o prodaji. Sve u svemu hvala obojici :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ta dva mapetovca su uspela da te izvuku iz rupe u kojoj se kriješ u zadnje vreme.I to si se pojavio u tuđoj, NAŠOJ, FTA temi i odmah si došao da troluješ i vređaš.....

Ili možda grešim, možda mi mapetovci i nismo zaslužni, nego si jednostavno nervozan štoje Džimi realno ocenio kablove koj si pokušao da mu uvališ?Ali nema veze,forumski marketing to je OK, samo ako se poznaješ s kime treba!

i još nešto, ja mladom kolegi ne mogu da pošaljem nešto iz moje ponude jer ja ponudu nemam a i ne radiim inkognito ni za jednog distributera

SmeÅ¡no je kad jedan od najvećih trolova na forumu optužuje nekog za trolovanje. Ti ne znaÅ¡ ni Å¡ta taj izraz znaÄi. Ali to nije važno. Prijatelju, ti si ovde izneo ozbiljne ,a lažne optužbe na moj raÄun i oÄekujem da izneseÅ¡ i dokaze za iste. Iznesi dokaze slobodno otvoreno ovde da svi vide. Ako to nisi u stanju oÄekujem javno izvinjenje od tebe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...