Jump to content


FTA(Final Touch Audio)


ScepanBG

Recommended Posts

Stigli strujni Entry + komada dva ! Izrada - perfektna (rekao sam Zokiju da bi se Kimber postideo kad bi uporedio kvalitet i cenu sa FTA kablovima)

Uigravanje novih kablića - u toku ...

Zapažanja slede ... (dan, dva) :)

Zoki well done, again :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Vlajo kazuj kakvi su kablovi?i ja bih jedan komad za Sedru. :)

Meni odliÄni, ne bih naruÄio dva komada da nisam prethodno testirao u odnosu na lapp. Bio sam veoma skeptiÄan u vezi strujnih kablova, ali sam potroÅ¡io neko vreme i natenane osluÅ¡nuo, i Äuo poboljÅ¡anje u toplini zvuka i prijatnosti istog, malo, ali dovoljno da se napravi promena na bolje ...

@BokiTokiVoki

otkud ti slika moje sobe za slušanje muzike ? :D

Link to comment
Share on other sites

@robespierre

da li si Å¡togod naruÄio od FTA ?

Jesam,primereno budzetskim mogucnostima,uzeo sam jedan Air i jedan Entry IC. Ono sto je bilo na testu se odlicno pokazalo,kablovi zaista imaju odredjen uticaj na zvuk. Zoki se,kao i Solaja pokazao kao veoma korektan covek i na tome mu (im) hvala. Kao i sa Solajom,kada bude prilike (citati kada budem platezno sposoban),cucu se i sa Zoranom,pa da miksamo neki hifi,koji ce mi se trajno zadrzati u zivotnom prostoru.

Kao da ponovo gledam film "Brazil". :lol:

sound-cables-lawatt.jpg

Gledajuci samo ove donje kablove,kao da ponovo prezivljavam horor iz Anakonde :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vlajo,posto vidim da pratis FTA,reci iskreno da li si chuo da se neko razocharao u njih ili mozda nesto gore...

Vlajo uziva, :listen ali ima neko ko to zna

Pre neki dani,tri razlicita interkonekta su bila probana u dosta skupom sistemu i nisu uspela

da mu malo otvore zvuk,koliko je vlasnik zeleo,

Poredjeni su sa Kimber Select KS1011 i Kimber Select KS1111

:cheers

Link to comment
Share on other sites

PoÅ¡to verujem sebi, kupio sam kablove jer sam Äuo promenu koja mi odgovara.

InaÄe, Å¡to se tiÄe testova sa maramama preko oÄiju mislim da nema potrebe.Kad budem planirao jedno par k evra na kablove, onda ću da dovedem eminentne struÄnjake, da im vežem marame preko oÄiju i da upisujem utiske.Naravno, platiću im dnevnice i klopu.Onda ću da kupim kablove koje oni preporuÄe i uživaću.Ovako, za ove pare koliko su me kablovi koÅ¡tali ću da uživam, pa makar živeo u zabludi da me je neko zeznuo i uvaljao mi neke buvljaÄke žice.Nemam taj problem, i uopÅ¡te me ne zanima kako ih FTA pravi, Zoki je poslao sve Å¡to mi je palo napamet, i ja sam odluÄio da li ću da uzmem.Nisam se pokajao, a ne mogu da verujem da i dalje ista priÄa kruži da medju kablovima nema razlike ...Volim svoje kablove i tako će i da ostane ...

Link to comment
Share on other sites

Danas sam na Sedru prikacio FTA Entry+ strujni i Air interkonekt izmedju Sedre i STX-a. Posle 3h rada kablova slobodno mogu da kazem da je bas primetno dublji i da u globalu ima vise detalja na sve strane. Kablovi znaci nisu usvirani, treba nekoliko dana rada da bih presudio ali sam prezadovoljan na prvu loptu. Kada stigne, nadam se sutra, LM3 DAC isprobacu i Di coax kabl. Da napomenem da sam dobio i FTA test disk sa sjajnom muzikom. :)

post-23311-0-55002900-1343913467_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

PriÄa se da struja koja se proizvodi u TE Nikola Tesla u Obrenovcu ne valja niÅ¡ta. Zato ja troÅ¡im samo Äerdapsku.

TraÄ ili istina ?

Jesi uporedjivao ?

Sa Äim si uporedjivao ?

Ako misliÅ¡ da je priÄa interesantna, meni nije, sorry ...

Link to comment
Share on other sites

Ne zaboravi da zamenis strujne utikace u zidu, sam produzni kabl ako imas, kao i strujne kablove od trafoa do tvog stana. U suprotnom 1m kvalitetnije strujne zice ispred uredjaja ne znaci puno.

Utikace u zidu je moj pradeda, takodje audiofil, stavio sa namenom pre 40 godina. Imam kucu a ne stan tako da mi onda strujni kablovi od trafoa nisu bitni, a produzni imam i prezadovoljan sam njegovim zvukom. :talasi

Link to comment
Share on other sites

Kako nisu bitni? Nevezano da li je kuca/stan/vikendica/bunker/prikolica za stanovanja da bi postigao max kvalitet moras obezbediti isti kvalitet strujnih kablova od bandere do uredjaja. Jesi gledao klip "Grcki klub audiofila"?

Kakvi bre utikaci i prekidaci pre 40god... ne zezaj... strujni ti utice na zvuk? Onda, kvalitetne prekidace/utikace od 70-80e/komad min i neke hifi produzne kablove. Moras pokriti ceo lanac prenosa struje.

Cuo si izreku kanalc je jak koliko i njegova najslabija karika.

U suprotnom kako da uzmemo za ozbiljno da posle nekoliko desetina metara neaudiofilskih kablova i utikaca, 1-2m kvalitetnijeg kabla pravi razliku?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...