Jump to content


Technics


Petar frenky

Recommended Posts

pa da moze da bude i aktvini subwoofer a i ne mora.

mislio sam ako naleti neki povoljno da uzmem.

nego ja ne znam da li smem da ga prikljucujem ili ne? jel na mom pojacalu imam cetri izlaza (main i remote tj A i :), a zvucnici su mi prikopcani na main, remote je slobodan...

pa mi zato treba vasa pomoc oko toga, i da li je to uopste nekako izvodljivo...

ima na netu kako moje pojacalo izgleda...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 374
  • Created
  • Last Reply

ja na mom pojacalu nemam poseban izlaz za sub, imam 2 x 2 izlaza za zvucnika (main i remote tj A I :). pa sam mislio da ga prikopcam ako je izvodljivo na ova druga dva izlaza, tj na samo jedan, ali onda ce mi ovaj drugi biti slobodan ili ako moze na oba dva. ne znam jel to uospte izvodljivo na mom modelu.

inace sam svakako hteo da uzmem neki aktivni sub.

vule 80: koji su to modeli subwoofer-a sa skretnicom? znam da bi zvucalo skroz bzvz da sub proizvodi sve tonove i srednje i visoke i baseve. zato i pitam da li je to izvodljivo na ovom mom modelu ili ne. i kad bi uzeo neki aktivni sub jel onda ja mogu pomocu njega da kontrolisem bas i sve ostalo ili ce on ipak i primati signale od pojacala za visoke i bas? da mi ne bi doslo do izoblicenja na zvunicima kad slusam pri malo jacoj snazi...

Link to comment
Share on other sites

ja na mom pojacalu nemam poseban izlaz za sub, imam 2 x 2 izlaza za zvucnika (main i remote tj A I :). pa sam mislio da ga prikopcam ako je izvodljivo na ova druga dva izlaza, tj na samo jedan, ali onda ce mi ovaj drugi biti slobodan ili ako moze na oba dva. ne znam jel to uospte izvodljivo na mom modelu.

inace sam svakako hteo da uzmem neki aktivni sub.

vule 80: koji su to modeli subwoofer-a sa skretnicom? znam da bi zvucalo skroz bzvz da sub proizvodi sve tonove i srednje i visoke i baseve. zato i pitam da li je to izvodljivo na ovom mom modelu ili ne. i kad bi uzeo neki aktivni sub jel onda ja mogu pomocu njega da kontrolisem bas i sve ostalo ili ce on ipak i primati signale od pojacala za visoke i bas? da mi ne bi doslo do izoblicenja na zvunicima kad slusam pri malo jacoj snazi...

Link to comment
Share on other sites

SU-810 pojacalce tankog zvuka i snage oko 45 rmsa, osim toga, plitko, pa

ne mozes staviti nista na njega

SU-V 670 mnogo ozbiljnije pojacalo, dosta snage i vrlo dobar yvuk

Sub vufer kao dodatak? Tvoje pojacalo nije prolodzik ali ako hoces da se sve trese od basa prikaci dve bazuke kuje koriste u kolima ili neke zvucnike sa 12ticama

Link to comment
Share on other sites

vule80: pa ja samo na mom pojacalu imam zvucnicki izlaz, nemam audio chinc izlaz posebno za eq (imam samo za tape 1 i 2, aux, phono, tuner i cd). jel ja mogu da prikopcam aktivni sub na njega na taj drugi zvucnicki izlaz B (tj na oba ili na samo jedan izlaz od zvucnika) na A su mi prikopcani zvucnici i jel bi se mozda desilo nesto pojacalu, jel bi ga preopteretio ili ne?

i kad bi prikopcao taj atkivni sub na taj izlaz, on ne bi proivozdio onda sve tonove tj mislim i visoke i srednje i basove, nego bi samo davao baseve?

komsija: hvala na predlogu, imacu to u vidu...

zeon rider: bg, vozdovac.

:)

Link to comment
Share on other sites

vule80: pa ja samo na mom pojacalu imam zvucnicki izlaz, nemam audio chinc izlaz posebno za eq (imam samo za tape 1 i 2, aux, phono, tuner i cd). jel ja mogu da prikopcam aktivni sub na njega na taj drugi zvucnicki izlaz B (tj na oba ili na samo jedan izlaz od zvucnika) na A su mi prikopcani zvucnici i jel bi se mozda desilo nesto pojacalu, jel bi ga preopteretio ili ne?

i kad bi prikopcao taj atkivni sub na taj izlaz, on ne bi proivozdio onda sve tonove tj mislim i visoke i srednje i basove, nego bi samo davao baseve?

komsija: hvala na predlogu, imacu to u vidu...

zeon rider: bg, vozdovac.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

pa nisam ja mislio da okacim pasivni sub vec neki aktivni tipa ko sto je jamo sub 200 ili 250...

pa sam zato pitao jel to moguce da se prikopca na moje pojacalo i kako da ga prikopcam na sta, da li na zvucnicki izlaz ili na neki od audio kao sto je rekao vule80 tipa tape ili neki drugi?

jel samo video da ovi modeli jama imaju speakers level left i right, na sta sam i mislio da prikpocam oba kanala iz pojacala tj da li je to uopste izvodljivo i da li bi se onda desilo nesto pojacalu ili njemu...

Link to comment
Share on other sites

To nemoze, bar ne da se ne patis i ne bacis sve kroz prozor za 2 dana . mozes sub povezati na koji hoces line out ali ce on uvek raditi istom jacinom, znaci pokretanjem potenciometra na pojacalu sub bi radio uvek istom jacinom, pa bi morao ustajati i zavlaciti ruku iza njega da mu sinhronizujes jacinu sa pojacalom, i da ne davim aktivnii sub zaboravi jer mu je potreban varijabilni line out iz pojacala da bi se pojacavao zajedno sa zvucnicima. nadam se da si me skontao.

Ono sta mozes da uradis je da paralelno sa svojim zvucnicima ali samo ako su 8 oma i vise nakacis 2 suba pasivna na svaki kanal po jedan koji bi u sebi sadrzali skretnice koje rezu sve iznad 150hz i naravno oni moraju biti minimum 8 ohm inace pojacalo ode bogu na ispovest...

Ja sam pravio nekad nesto slicno i radilo je odlicno jedino sto sam ja onda napravio tako da sam zvucnike stekao u vufer a u njemu se nalazila pasivna skretnica koja je sve ispod 150 hz sekla sa satelita , prakticno trosistemska kutija sa odvojnom kutijom za bas.

Ako pasivni sub nakacis samo na jedan kanal doci ce ti do toga da kanali nerade na istoj impedansi zavisno od toga da li pojacalo spaja A i B zvucnike redno ili paralelno. i doci ce naravno do razlicite jacine kanala pojacala i opet ako je paralelna veza ( a verovatno jeste jer sam u zivotu samo jedno pojacalo video koje spaja A+b u serijsku vezu) doci do smrti istog ako su zvucnici 4 ili 6 oma.

Eto nadam se da sam nabrzaka ovako pojasnio , ako ne ponovo cu ali natenane.

Link to comment
Share on other sites

To nemoze, bar ne da se ne patis i ne bacis sve kroz prozor za 2 dana . mozes sub povezati na koji hoces line out ali ce on uvek raditi istom jacinom, znaci pokretanjem potenciometra na pojacalu sub bi radio uvek istom jacinom, pa bi morao ustajati i zavlaciti ruku iza njega da mu sinhronizujes jacinu sa pojacalom, i da ne davim aktivnii sub zaboravi jer mu je potreban varijabilni line out iz pojacala da bi se pojacavao zajedno sa zvucnicima. nadam se da si me skontao.

Ono sta mozes da uradis je da paralelno sa svojim zvucnicima ali samo ako su 8 oma i vise nakacis 2 suba pasivna na svaki kanal po jedan koji bi u sebi sadrzali skretnice koje rezu sve iznad 150hz i naravno oni moraju biti minimum 8 ohm inace pojacalo ode bogu na ispovest...

Ja sam pravio nekad nesto slicno i radilo je odlicno jedino sto sam ja onda napravio tako da sam zvucnike stekao u vufer a u njemu se nalazila pasivna skretnica koja je sve ispod 150 hz sekla sa satelita , prakticno trosistemska kutija sa odvojnom kutijom za bas.

Ako pasivni sub nakacis samo na jedan kanal doci ce ti do toga da kanali nerade na istoj impedansi zavisno od toga da li pojacalo spaja A i B zvucnike redno ili paralelno. i doci ce naravno do razlicite jacine kanala pojacala i opet ako je paralelna veza ( a verovatno jeste jer sam u zivotu samo jedno pojacalo video koje spaja A+b u serijsku vezu) doci do smrti istog ako su zvucnici 4 ili 6 oma.

Eto nadam se da sam nabrzaka ovako pojasnio , ako ne ponovo cu ali natenane.

Link to comment
Share on other sites

jel moze neko da mi samo kaze jel mogu ja na pojacalo technics su-v550 da prikopcam subwoofer ili ne?

trenutno su mi prikopcana dva jamo zvucnika, pa sam mislio na ona druga dva izlaza ako mogu da na jedan prikopcam subwoofer ali onda mi onaj jedan ostaje prazan.

jel moze da se desi nesto pojacalu ili ne? i jel to u opste nekako izvodljivo?

Link to comment
Share on other sites

To nemoze, bar ne da se ne patis i ne bacis sve kroz prozor za 2 dana . mozes sub povezati na koji hoces line out ali ce on uvek raditi istom jacinom, znaci pokretanjem potenciometra na pojacalu sub bi radio uvek istom jacinom, pa bi morao ustajati i zavlaciti ruku iza njega da mu sinhronizujes jacinu sa pojacalom, i da ne davim aktivnii sub zaboravi jer mu je potreban varijabilni line out iz pojacala da bi se pojacavao zajedno sa zvucnicima. nadam se da si me skontao.

Ono sta mozes da uradis je da paralelno sa svojim zvucnicima ali samo ako su 8 oma i vise nakacis 2 suba pasivna na svaki kanal po jedan koji bi u sebi sadrzali skretnice koje rezu sve iznad 150hz i naravno oni moraju biti minimum 8 ohm inace pojacalo ode bogu na ispovest...

Ja sam pravio nekad nesto slicno i radilo je odlicno jedino sto sam ja onda napravio tako da sam zvucnike stekao u vufer a u njemu se nalazila pasivna skretnica koja je sve ispod 150 hz sekla sa satelita , prakticno trosistemska kutija sa odvojnom kutijom za bas.

Ako pasivni sub nakacis samo na jedan kanal doci ce ti do toga da kanali nerade na istoj impedansi zavisno od toga da li pojacalo spaja A i B zvucnike redno ili paralelno. i doci ce naravno do razlicite jacine kanala pojacala i opet ako je paralelna veza ( a verovatno jeste jer sam u zivotu samo jedno pojacalo video koje spaja A+b u serijsku vezu) doci do smrti istog ako su zvucnici 4 ili 6 oma.

Eto nadam se da sam nabrzaka ovako pojasnio , ako ne ponovo cu ali natenane.

Link to comment
Share on other sites

PoÅ¡tovani gospodine "stolex" ,nije nikakav problem da vaÅ¡ Technics su-v550(ili bilo koje drugo integrisano pojaÄalo) spojite na aktivni sub(pasivnih praktiÄno i nema na tržiÅ¡tu).

Niti možete da na bilo koji naÄin oÅ¡tetite pojaÄalo ,ukoliko napravite dobar izbor sub-a i držite se jednostavnih pravila za povezivanje.

Ono Å¡to je vama potrebno je aktivni sub koji sem linijskih ulaza ,koje ne možete da koristite ima i zvuÄniÄke ulaze ili zvuÄniÄke ulaze/izlaze.

Ne možete da koristite tape-out(tape-rec) izlaze na pojaÄalu ,jer nisu ni predviÄ‘eni za tako neÅ¡to...

Dakle ,ovako stoje stvari :

- ukoliko odaberete sub koji ima samo zvuÄniÄke ulaze...

spajate ga u sistem ,tako Å¡to vaÅ¡e Jamo zvuÄne kutije ostavite prikljuÄene na recimo a izlaz pojaÄala ,a na b izlaz spojite zvuÄniÄkim kablom zvuÄniÄke ulaze na sub-u

- ukoliko odaberete sub koji ima zvuÄniÄke ulaze/izlaze možete da uradite kao u prvom sluÄaju ,ili da recimo na na a izlaz pojaÄala spojite zvuÄniÄkim kablom opet zvuÄniÄke ulaze na sub-u a na zvuÄmiÄke izlaze sub-a spojite vaÅ¡e Jamo zvuÄne kutije

To je sve ,možda deluje komplikovano ,ali uz malo pažnje prilikom spajanja ne možete pogrešiti !!!

Želim vam puno zadovoljstva u zabavnom poslu ,koji vam predstoji ,a rezultatima ćete sigurno biti oduševljeni !!!

Posle povezivanja vam samo ostaje da kontrolama ,koje imate na sub-u podesite sledeće :

- reznu frekvenciju od koje sub poÄinje da reprodukuje signal(ukoliko su Jamo kutije male ,za stalke onda je povećajte ,a ako imate podne kutije ,smanjite je).EksperimentiÅ¡ite nije na odmet...

- glasnoću sub-a i vaših kutija morate da uskladite ,da bi vam bila ravnomerna reprodukcija niskih frekvencija sa sub-a i ostatka sa vaših kutija

Pomenuta podešavanja radite potenciometrima ,koje imate na sub-u...

Link to comment
Share on other sites

Ti zvuncici ce svakako imati bolji zvuk kada se direktno povezu na amp, nego da iz ampa ide na sub woofer, pa onda na zvucnike... Sub od neki 150e bi sve poremetio.... ne znam odakle vam te ideje... za mesanjem.... :) Ako je bitan bass znacajnije je promeniti zvucnike i uzeti neke sa dubljim basom, nego napraviti oskudan zvuk, pa kakvo to pojacalo moze da ima sub u sebi, kao obicna linija.... :cheers

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo hteo bi da se pohvalim clanu stolex-u i Petru frenky-u da sam nasao EQ napokon. :wave2

Pazario sam Technics SH-GE90, medjutim sada imam mali problemcic, pa bi hteo nekoga ko vec ima slican sistem ko ja da mi objasni kako ga je on resio.

shg90jacks.jpg

Ovo je sve sto on ima od jack-ova pa me interesuje kako ja njega da nakacim na moj sistem, da sve prolazi kroz njega ?

file.php?id=24233&mode=view

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...