Jump to content


Technics


Petar frenky

Recommended Posts

  • Replies 374
  • Created
  • Last Reply
To isto sad vazi za NAD, pa ce istom logikom za 10 godina neki da pljuju danasnji NAD, a neki da mu ostanu verni (to ce uglavnom biti oni kod kojih ce primerci NAD-a nekim cudom da dozive 10-to godisnjicu)
Link to comment
Share on other sites

Problemi sa NADom su ti sto su to bila jeftina pojacala koja vrlo lepo sviraju i uglavnom su po tome ocenjivani kao

najbolja kupovina i dobijali visoke ocene na testovima (vazi samo za pojacala i risivere). Od kako im je proizvodnja preseljena u Kinu izgubili su nesto i na kvalitetu. Koliko ih ljudi cene vidis po oglasima gde su cene Nadova iz 70- 80tih

izjednacene sa mnogo snaznijim pojacalima novije generacije. Znaci to nisu vrhunski uredjaji ali su mnogima bili osnova

za izgradnju svojih sistema a najveci protivnici NADa su oni koji su dali mnogo vise para za uredjaje istog ili losijeg zvuka.

P.S. kad vidis da je neko napisao: usvirao mi se sistem, sada svira super i sl. znaci da je dao gomilu para za nesto sto je bilo razocarenje ali je sebe naterao da zavoli taj zvuk i opravda investiciju, jer cim dodjes kod nekog i pusti ti muziku

odmah ces osetiti da li ti zvuk prija ili ne

Link to comment
Share on other sites

Gospodo pozdrav! Malo je neozbiljno reci za TECHNICSA da je sarena kanta . Podsetio bih gospodu na njihovu pre i amp kombinaciju SE A1 I SU A2 , zatim SP 10 I SL 1000 MK3 I SP 15 sjajne gramafone .Magnetofoni ... RS 1800,1700,1506 I 1500.Da napomenem sjajnu masinu RS 9900 cassetendeck iz dva tela (posebno transport posebno elektononika ),tu je I RSM 95. Zvucnici SB 10000 , TUNER 9600.Za kraj ostavljam cd iz tva tela SH -X1000 I SL-Z 1000.Jedna napomena da NAD nije nikad pravio ovako skupe uredjaje kao TECHNICS koji su kostali basnoslovno . Onima manje informisanima bih preporucio da sa upoznaju sa ovim modelima . pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Ne govorim o tim i takvim komadima, to je vrh ponude i svaka japanska segamega korporacija imala je par ezoteriÄnih komada, Äisto prestiža radi. Ako i nisu bili u stanju da sami naprave, angažovali bi nekoga ko će to uraditi za njih, stvar marketinga. Srednji segment Technics ponude odnosno ono od Äega su živeli je tokom osamdesetih i devedesetih bio jadan i bedan hifi spakovan u kućiÅ¡ta impozantnog izgleda uz zvuÄne nazive za neke gistro njihove kvazi-tehnologije. Hifi za gastrose i dizelaÅ¡e, dobro se sećam ko se na to ložio.

Link to comment
Share on other sites

Pardon.Strasno kvalitetne su bile 70-te po samom shvatanju muzickih uredjaja.Kasnije se slazem prijatelju da je sve osim zaista vrhunskih uredjaja kozmetika.No ... shvatili su da ljudi koji nadolaze u hi-fi su podlozni za kupovinu te iste kozmetike .Pa pogledaj koliko su mase bile zadovoljne sa 5.1 sistemom od 5000 din.( za slusanje same muzike).Zato mase nisu nikada kvalitetno razmisljale ni o muzici , a ni o drugim zivotnim stvarima .Tako nam je ostalo do danas.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam davno,sredinom 90tih ,dok sam ishao u srednju shkolu chuo nekog technicsa ,verovao ili ne u jednoj pekari i tamo sam ishao na velike odmore samo da bi slushao taj zvuk,to mi je bio prvi susret sa (meni )dobrim zvukom i tada sam izgubio nevinost shto se toga tiche :nono ali se nikad nisam interesovao koji je model u pitanju i poshto je jer tada nisam imao ni za kiflu,a kamo li za sve to shto je tada bilo veoma skupo,a i bio sam klinac,par godina kasnije brat mi je slao iz nemachke orginal diskove,dance 90tih shalalala,znash vec i onda poshto nisam imao cd kuci ishao sam kod ochevog prijatelja koji je kuci imao neku piz.ariju koja je meni tada zvuchala bozanstveno,radilo se o nekom sistemu koji je kupljen za jedan restoran u madjarskoj i pre njegove kuce je svirao tamo i naravno bio je to igrom sluchaja ili "sudbina"opet "technics",secam se pojachala metalne konstrukcije,sivo sa vumetrima ,chitav naslagan sistem u polici,ali nikad necu prezaliti shto ne znam koje je to pojachalo bilo i koji su zvuchnici svirali na tome ,a bilo ih je samo dva...

Zvao sam tog choveka pre jedno pola godine u nadi da ce mi reci shta je to tada sviralo,ali me je razocharao rekavshi mi da je on taj sistem prodao josh 99te za vreme bombardovanja i da se ne seca nichega sem da je to bila kombinacija najskupljih komponenti technics-a u periodu od 75 do 95godine.Tako razocharan krenuo sam od nove godine da cheshljam oglase i da kupim nekog technicsa jer sam ja mislio da je sve to isto,mozda se samo razlikuju funkcije i snaga(laik),a trgovci jedva dochekali takvu budaletinu koja je zaljubljena u technicsa i mislim da sam obradovao vecinu trgovaca u Beogradu jer sam im pokupio sav taj shit koji nisu imali kome da prodaju i svaki sledeci je bio gori od prethodnog,ne smem da kazem koje pare sam dao za sve to i koliko sam izgubio moleci ljude da prime nazad ta sr.anja u pola cene jer ne znam shta cu sa tim... sve to sam radio u nadi da ce mi neshto zasvirati onako kako sam ja zapamtio taj sistem i onaj iz pekare,bacio sam gomilu para i svi su svirali ochajno loshe i razocharao sam se max,e onda sam upoznao jednog choveka kojem sam rekao sve ovo shto i ovde,video je da sam emotivno vezan za technicsa i da ja jednostavno ne zelim nishta drugo osim toga i da u moju kucu moze uci samo on..

Sada imam technics su-vx920 i to ti je moja preporuka,a ovo sve sam napisao da bi pokushao da objasnim profesionalcima sa foruma koji se razumeju u trafoe i elektrolite,tranzistore i shta ja znam shta josh ima unutra da neko jednostavno moze da se zaljubi u firmu,za mene ce technics uvek biti technics,drugo mi ne treba i pun sam razloga za to.

Link to comment
Share on other sites

Petar frenky, a sto ne bi razmislio da promenis DIN ulaze cincevima, i boljim konektorima za zvucnike, moze slika pozadine Grundiga, kako je sta povezano, mozda je moguce napraviti neke izmene, da povezes uredjaje kvalitetnije. Imao sam (imam i sad ali ne slusam, treba mu servis) Nordmende receiver iz `74, koji je imao DIN prikljucke, pa sam mu nabacio jedan par cinceva da mogu da povezem dek, dok sam ga imao. Imam novog Denona, lep je, ima daljinski, gomilu funkcija, ali nema dusu.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam davno,sredinom 90tih ,dok sam ishao u srednju shkolu chuo nekog technicsa ,verovao ili ne u jednoj pekari i tamo sam ishao na velike odmore samo da bi slushao taj zvuk,to mi je bio prvi susret sa (meni )dobrim zvukom i tada sam izgubio nevinost shto se toga tiche :crno-na-belo ali se nikad nisam interesovao koji je model u pitanju i poshto je jer tada nisam imao ni za kiflu,a kamo li za sve to shto je tada bilo veoma skupo,a i bio sam klinac,par godina kasnije brat mi je slao iz nemachke orginal diskove,dance 90tih shalalala,znash vec i onda poshto nisam imao cd kuci ishao sam kod ochevog prijatelja koji je kuci imao neku piz.ariju koja je meni tada zvuchala bozanstveno,radilo se o nekom sistemu koji je kupljen za jedan restoran u madjarskoj i pre njegove kuce je svirao tamo i naravno bio je to igrom sluchaja ili "sudbina"opet "technics",secam se pojachala metalne konstrukcije,sivo sa vumetrima ,chitav naslagan sistem u polici,ali nikad necu prezaliti shto ne znam koje je to pojachalo bilo i koji su zvuchnici svirali na tome ,a bilo ih je samo dva...

Zvao sam tog choveka pre jedno pola godine u nadi da ce mi reci shta je to tada sviralo,ali me je razocharao rekavshi mi da je on taj sistem prodao josh 99te za vreme bombardovanja i da se ne seca nichega sem da je to bila kombinacija najskupljih komponenti technics-a u periodu od 75 do 95godine.Tako razocharan krenuo sam od nove godine da cheshljam oglase i da kupim nekog technicsa jer sam ja mislio da je sve to isto,mozda se samo razlikuju funkcije i snaga(laik),a trgovci jedva dochekali takvu budaletinu koja je zaljubljena u technicsa i mislim da sam obradovao vecinu trgovaca u Beogradu jer sam im pokupio sav taj shit koji nisu imali kome da prodaju i svaki sledeci je bio gori od prethodnog,ne smem da kazem koje pare sam dao za sve to i koliko sam izgubio moleci ljude da prime nazad ta sr.anja u pola cene jer ne znam shta cu sa tim... sve to sam radio u nadi da ce mi neshto zasvirati onako kako sam ja zapamtio taj sistem i onaj iz pekare,bacio sam gomilu para i svi su svirali ochajno loshe i razocharao sam se max,e onda sam upoznao jednog choveka kojem sam rekao sve ovo shto i ovde,video je da sam emotivno vezan za technicsa i da ja jednostavno ne zelim nishta drugo osim toga i da u moju kucu moze uci samo on..

Sada imam technics su-vx920 i to ti je moja preporuka,a ovo sve sam napisao da bi pokushao da objasnim profesionalcima sa foruma koji se razumeju u trafoe i elektrolite,tranzistore i shta ja znam shta josh ima unutra da neko jednostavno moze da se zaljubi u firmu,za mene ce technics uvek biti technics,drugo mi ne treba i pun sam razloga za to.

Link to comment
Share on other sites

Da progovori i vlasnik jednog technics risivera iz '90-tih.

Sa jedne strane, sprava je jednostavna za upotrebu, toliko da je koriste 4 (cetiri) generacije u kuci. Posle 10 godina sve sto je radilo radi i dalje, pa je sa te strane zaista koristan. nije ni skup, ali.....

Ali, bas je stvarno nedefinisan (da upotrebim eufemizam, tj umuljan i nikakav), a ni ostalo nije mnogo bolje.

Za kvalitet zvuka juzni vetar u mp3 formatu, sa kompjutera preko buvljackog kabla je odlican. Takodje, za modernu muziku koja moze da se cuje s televizije i radija (a koja i nije bolja od juznog vetra), takodje dobar.

Problemi pocinju kad hoces da slusas klasicnu muziku ili recimo neki snimak nastupa hora uzivo. Nista ne valja. ne umem da opisem, ali nema detalja, a zvuk je nejasan na manjem nivou. Onda potegnes za potenciometrom,pojacas, a ono jos gore.

Zbog toga ga i drzim u dnevnoj sobi, da ga one gore navedene 4 generacije koriste za svakodnevne potrebe, dok ja u spavacoj sobi slusam nesto bolje.....

toliko

Link to comment
Share on other sites

Nemojte generalizovati stvari oko uredjaja. Ako pominjete marku, pomenite i model. Ne sumnjam da je ponosni

vlasnik ne zadovoljan zvukom svog risivera iz 70tih ali gore pomenuto pojacalo SU VX 920 svira bolje od npr.

Onkya a 809, Hk 665 ili Yamahe A 900 i stoji rame uz rame sa Pionirom A 717 ili Marentzom PM 84 i ne govorim

napamet jer sam sve te uredjaje svojevremeno imao i koristio. Veliki problem kod starih uredjaja je to sto

su se mnogi radili u serijama prema kojima su se radili i zvucnici pa takva pojacala "biraju kutije" a to nije

strano ni novim generacijama pojacala

Link to comment
Share on other sites

Nemojte generalizovati stvari oko uredjaja. Ako pominjete marku, pomenite i model. Ne sumnjam da je ponosni

vlasnik ne zadovoljan zvukom svog risivera iz 70tih ali gore pomenuto pojacalo SU VX 920 svira bolje od npr.

Onkya a 809, Hk 665 ili Yamahe A 900 i stoji rame uz rame sa Pionirom A 717 ili Marentzom PM 84 i ne govorim

napamet jer sam sve te uredjaje svojevremeno imao i koristio. Veliki problem kod starih uredjaja je to sto

su se mnogi radili u serijama prema kojima su se radili i zvucnici pa takva pojacala "biraju kutije" a to nije

strano ni novim generacijama pojacala

Link to comment
Share on other sites

i ja sam prosao "Technics skolu" koja mora malo i da kosta. Pre oko dve godine se zalepio na nekadasnju veliku zelju Technics kombinacije pretpojacala i snagasa sa velikim vu metrima ( se-a900mk2). Mozda i nije bilo bas katastrofa, ali kada me je prosla hipnoza izleteo je iz kuce naglavacke...a kad se setim koliko me je samo ljudi zvalo za njega, mogao sam ih prodati 20 komada :D

Slazem se da ima vrlo dobrih vintage primeraka iz kasnih 70-tih, ali novije plastikanere sa "svi" stk kolima ne bih nikome preporucio...niti lepo radi, niti su lako popravljivi.

Kupe ljudi lepo na oko, a onda kasnije shvate da im nesto sa zvukom nije u redu...

...nemojte ljudi Technics-a... :cheers

Link to comment
Share on other sites

koriste ga 4 generacije u kuci, (kao dokaz dobrog dizajna) od 5 do 94 godina.

a vlasnik je prvi i jedini

nisam rekao samo lose, dobar je za mp3 varijantu, za male pare. bez pretenzija.

konfekcija. takva mu je cena, takva i namena.

Link to comment
Share on other sites

a kako crkavaju ta 'svi" kola, od cega?

i de imaju da se nadju i kako mogu se poprave?

ja imam technics-a su-v550, kupio sam ga pre mesec dana. za sad radi ok da kucnem u drvo i da ga ne ureknem... :cheers kako vam se cini taj model i jel kvarljiv?

ja sam trenutno sa njim prezadovoljan, oduvek sam zeleo da imam technics-a vise nego ista ne znam zasto ali mi je prirastao za srce jos prvi put kad sam ga video i cuo. :D

Link to comment
Share on other sites

a kako crkavaju ta 'svi" kola, od cega?

i de imaju da se nadju i kako mogu se poprave?

ja imam technics-a su-v550, kupio sam ga pre mesec dana. za sad radi ok da kucnem u drvo i da ga ne ureknem... :D kako vam se cini taj model i jel kvarljiv?

ja sam trenutno sa njim prezadovoljan, oduvek sam zeleo da imam technics-a vise nego ista ne znam zasto ali mi je prirastao za srce jos prvi put kad sam ga video i cuo. :D

Link to comment
Share on other sites

auuuuuuuuu

znaci kad crkne bolje ga je baciti i kupiti drugo pojacalo nego juriti to kolo za njega. pa zar nema nigde servis u bg-u koje to popravlja?

jeste da volim da slusam malo jace muziku kad sam sam uglovanom na 3, 4 mada i to je bas bas jako za moju sobu. ali kad budem pravio neku zurkicu definitivno cu da namestim neke ventilatore da duvaju u njega da ga dodatno hlade, nadam se da ce mu to pomoci da se ne pregreje i ne crkne... :cheers

salim se ja malo nemam ja ni uslova bas da ga odvrcem, najvise ga slusam na 1, 2.

pa jel zna mozda neko koliko sati otprilike moze da radi na 4, 5 (sto je kad bi ja pravio neku zurku ili kad bi bila neka proslava, slava itd. sasvim dovoljna jacina i onako nemam dovoljno jake zvuncike da bi ga odvrnuo do max :D ) ili kad se odvrne do max?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...