Jump to content


Pierre Lurne Audiomeca Kreatura


anubisgrau

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Prenecu prijatelju da je bezdusan sto nece da da lepo sve tri komponente nekom lokalnom tacnoznalcu za 300E na 12 mesecnih rata ili da ga da u zamenu za tehniksov dvoglavi dek+neki lep plasticni gramofon,pa da ga bog vidi. :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Jedan Mephisto ima moj drugar,planira da ga uskoro pusti u prodaju.U kompletu je sa DAC-om i dodatnim napajanjem. Izgleda da se smrznes,vidi se da je kvalitet izrade sjajan na prvi pogled.Lepo je ocuvan,mislim da je prvi vlasnik.Ne radi sa CD-r,a i vlasnik je alergican na pirateriju.
Link to comment
Share on other sites

Uz duboki naklon i poÅ¡tovanje, prema vlasnikovoj averziji naspram piraterije(rezanaca)... ne vidim ni jedan jedini razlog, zbog Äega taj cd-player ne radi music cd-r diskove... ???

Jer izuzimajući prve modele dvd-video playera, sve ostalo nema nikakvih problema s tim...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su tvoji problemi mnogo kompleksniji, ali uz malo srece sve ce se to srediti. :thumbsup2

Bilo mi je pravo uzivanje da debatujem sa takvim znalcem kao sto si ti, a onda odjednom sve stade.

Morao sam nekako da ti skrenem paznju, pa mi je mutant (CD-R) umiruceg formata (CD) sasvim lepo posluzio. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Problem sa ne citanjem CD-R nije usamljen kod ovog plejera,vec se srece i kod drugih uredjaja,narocito vise klase sa precizno podesenim laserom.To sto nase dugogodisnje piratsko okruzenje namece je da je nenormalno ne biti pirat je posebna prica,negde drugo se intelektualna svojina vise ceni pa samim tim i stiti -i na ovakav nacin.Moj plejer(Linn) je takodje alergican na CD-R,preskace,vraca na predhodnu stvar ispusta zvuke od kojih mislis da si se pozdravio sa visokotoncima i sl. ,sa originalnim diskom mu se nista od toga nikad nije desilo.Kod Linn-a je to mozda jos razumljivije jer su ujedno i izdavacka kuca.

U svakom slucaju kad neko izdvoji za CD plejer kakav je Mephisto 7-8000dm koliko je kostao ako se dobro secam, ne ocekuje se da ce slusati muziku sa rezanaca.Inace alergija vlasnika na pirateriju je za medalju-trazis li mu disk na slusanje i pomenes da ces ga mozda narezati za sebe neces ga dobiti i naribace te da ti nece biti dobro,mozes da si mu prijatelj kol'ko god hoces.Cenim takvu doslednost u svojim stavovima.

Link to comment
Share on other sites

Dakle pristrasan si do granica nemoguceg... :cry: Branis Linn i Naim (i jos po neke onako usput) vise nego ja Creek i Arcam. :)

Ne mogu da se slozim sa ovim gore napisanim iz vise razloga. Moj Krell kav300 CD cita i originale i rezance k'o pomahnitao. Bez razlike. Cini mi se da je nov kostao nekih 12.000 DEM, pomoci ce Scepan ako vidi ovaj thread. Znaci drasticno vise do ove Audiomeca-e. Citanje ili ne citanje rezanih diskova svakako nije pitanje kvaliteta plejera ali moze jos kako da nervira i svakako predstavlja opterecujuci faktor pri kupovini odnosno prodaji polovnog plejera. Da je ovo sto kazes zaista tako to bi znacilo da plejeri klase do recimo 2.000e citaju rezance a ovi preko te cene - ne i da je to pitanje konstrukcije odnosno predpostavke proizvodjaca da ce plejer ispod 2.000E kupovti siromasni kupci koji koriste rezane diskove a preko ove cene ovi drugi bogatiji koji kupuju samo originale... Ne zvuci bas realno i logicno. :)

Torrent trekeri i otvoreni i ovi zatvoreni (za pristup) na netu su prepuni ljud koji zive "preko". Skoro da mi se nije desilo da mi neki fajl "siduje" neko sa ovih prostora. Mahom zapda Evropa, Amerika i Japan a skidam iskljucivo lossless tako da su predpostavlam i sa one strane ljudi koji vole dobar zvuk i imaju mahom dobru opremu pa nisu "gadljivi" na "przenice'. :)

Ja licno poznajem gomilu ljudi koja ima plejere placene nove izmedju 5 i 15.000E. Niko mi se nije pozalio da oni ne citaju rezane diskove a slusali smo ih na tim plejerima. U pitanju su recimo Accuphase, Bladelius, Krell, Wadia...

Danas je ogranicenost plejera na originalne diskove na zalost u isto vreme i nedostatak i to je tako hteo neko sa tim da se slozi ili ne. :)

Nadam se da ne zameras na iskrenosti i suprotstavljanju misljena.

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Nerazumesmo se u potpunosti.Samo sam napisao da Problem sa ne citanjem CD-R formata nije usamljen.Ako me bilo sta nervira kod mog plejera to je upravo to.Gomilu CD-R koje sam u ranijim godinama legalno pokupovao u nasim prodavnicama koje su bile legla piraterije ali i nacin da se naprave velike muzicke kolekcije, sad ne mogu da slusam,tj. slusam preko decjeg DVD-a u losijem kvalitetu(sreca u dva digitalna ulaza na konverteru).Slozices se da narezani disk nikad ne moze da zvuci ako original i u tom slucaju da ciljana grupa kupaca skupljih uredjaja nije ta koja slusa nareske,mislim na zapadu gde se pirati nikad nisu prodavali legalno po prodavnicama.Da jesu razmisljali bi isto kao i mi,daj samo da nije skupo-vece su cvale od nas svakako.

BTW Linn nije tema,sasvim slucajno je pomenut jer imam isti problem sa njim.Time su pokusali da dodatno sacuvaju svoj izdavacki interes u pocetku izdavackog rada(i uspeli),ali su kasnije odustali i noviji plejeri citaju cd-r,a za moj postoji besplatan softverski upgrade discread.Linn je CD format proglasio za format proslosti i vise CD plejere ne proizvodi.

Naravno da ne zameram na razlicitom stavu,forum zato i sluzi.Ali ako pazljivije procitas moj post videces da nam se stavovi nisu ni razlikovali. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je bio jedan Mephisto :thumbsup2 ,nikakvih problema nije imao sa rezancima (kod mene a ni kod prijasnjeg vlasnika),bugarima i slicnim papazjanijama..nisam nesto extra u digitalnom fazonu u zadnje vreme,drzao bih ga rado u kuci sa nekim jeftinijim recimo NOS DAC-om,prvo sto mi odgovara kako to svira,drugo da j&bem u zdrav mozak skolu PC/DVD audifilizam sa externim DAC-om i XXL cenom.. :cry:

:)

Link to comment
Share on other sites

Prijatelju ja sam samo napisao da originalni CD zvuci bolje nego narezak(kopija) istog i to nije neko "otkrivanje Amerike" za bilo koga iz ovog hobija,usput mi i zakaci ovog ciku :roll: ,cemu to.

Da i ja nesto citram iz domaceg filma malo sam: "iznenadjen,i ..."

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...