Jump to content


Miljetov sistem


milje

Recommended Posts

Na prvoj fotografiji, u levom donjem uglu se nalazi tarabuka, apsolutno identicna onoj koju i sam posedujem. Kupio sam je u Tunisu, u nekoj medini, pre 7-8 godina.

Offtopic: То Ñе код Ð½Ð°Ñ Ð·Ð¾Ð²Ðµ "Ђембе", "Тарабука" је од метала.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Tebra, Medina je u Saudi Arabiji, nije strašno i ako si je kupio u nekom od azijskih šopova u Beogradu.

Tebra, nisam mislio na tu Medinu, a ima ih gotovo u svim gradovima Severne Afrike i Bliskog Istoka. Pojam mi je poznat, a sa geografijom nikada nisam bio u svadji.

Poslom sam vezan za Saudi Arabiju, pa slobodno pitaj ako te nesto zanima. :thumbsup2

edit: tek sada videh da je ekipa vec pravilno reagovala, ovde ne moze nista da promakne. :order

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: То Ñе код Ð½Ð°Ñ Ð·Ð¾Ð²Ðµ "Ђембе", "Тарабука" је од метала.

:wave2

Herr stoN Cold,

Zahvaljujem se na instrukciji. Nekada sam svirao bubnjeve, ali ovo nisam znao, jer se izgleda nisam bas detaljno bavio udaraljkama van osnovnog koncepta bubnjeva.

http://www.mixmusic-company.com/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2640&category_id=50

Cak i braca Nemci prave te plihane tarabuke.

Link to comment
Share on other sites

Da li se to meni Äini, ili su u pitanju su dva razliÄita CD plejera UNICO CDE. Na fotografiji od 09. jula je srebrnasti, a na fotografiji od 09 februara je onaj sa crnom prednjom maskom. Rekao bih da se ne varam. Mislim da se crni nudi na KP.

Ovaj CD je jedan od najboljih u tom cenovnom rangu. Za te pare niÅ¡ta ni približno ne može da se kupi. Ja ga takoÄ‘e imam u svom sistemu, i uopÅ¡te me ne Äudi ako je Milje nabavio dva komada. Za svaki sluÄaj, nek se naÄ‘e za rezervu. UNICO CDE ima zvuk kao iz snova.

Link to comment
Share on other sites

Danas mi je stigao iz Korata interkonekt VDH-The MS-Silver.Stigao je spakovan u drvenu kutiju.Kabl je pravo remek delo i to rucno napravljeno,kao i sto pise na samoj kutiji.Nikada u zivotu nisam cuo ovakav kabl.Jednostavno mi iz pesme u pesmu otkriva SVE ono sto se ili slabije culo,ili je bilo skriveno.Dinamika kabla je neverovatna.Na veoma tiho slusanje muzike,prosto cujete kako bas kopa po najdubljim frekvencijama,a visoki i srednji su skroz otvoreni.Kao da zvuk ne dolazi iz zvucnika,nego kao da prosto izlazi iz samog vazduha.Zaista sam cuo gomile sjajnih kablova do sada,ali ovo nije nesto svakidasnje.Stavljam slike samog pakovanja,jer je kabl prikljucen.Sa njim sam povezao snagasa i preamp.

post-11236-0-02090800-1329268130_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Da li se to meni Äini, ili su u pitanju su dva razliÄita CD plejera UNICO CDE. Na fotografiji od 09. jula je srebrnasti, a na fotografiji od 09 februara je onaj sa crnom prednjom maskom. Rekao bih da se ne varam. Mislim da se crni nudi na KP.

Ovaj CD je jedan od najboljih u tom cenovnom rangu. Za te pare niÅ¡ta ni približno ne može da se kupi. Ja ga takoÄ‘e imam u svom sistemu, i uopÅ¡te me ne Äudi ako je Milje nabavio dva komada. Za svaki sluÄaj, nek se naÄ‘e za rezervu. UNICO CDE ima zvuk kao iz snova.

Znajuci Miljka srebrni e prodat odavno a i ovaj crni sa KP je verovatno njegov. :)

@miljko

ozbiljan si kabl nabavio. Cestitke.

Link to comment
Share on other sites

Zvucnici-B&W Nautilus 802-sa pojacalima od 50 do 500w-8 ohma-70 kg komad

Snagas Rotel RB 1080-2x 200 w na 8 ohma-1000 damping faktor-17 kg

Preamp Rotel RC 1082- 10 kg

Cd plejer Unison Research model je Unico CDE- 4 lampe EE 83- 15 kg

Preamp za gramofon Korato KVP-PHONO- lampe na izlazu i na napajanju- 8 kg

Gramofon Nad C-555- postavljeno kompletno Van Den Hul ozicenje-Grado glava silver

Postolje za gramofon rucno pravljeno u Koratu

Postolja za zvucnike-rucno pravljena po jednom studijskom nacrtu i to bas za 802-ke-kombinacija drveta, gumiranog sundjera i plute

Strujni kablovi-Zen Acoustic Tsunami

Zvucnicki kablovi-Bi Wiring-gore Van Den Hul model Breeze, na basu Audioquest Midnight

Interkonekti-Cable Talk Studio 2-ostalo u fazi eksperimentisanja

:blah

Svaka Cast MAJSTORE Moji snovi !!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Stigle su dve prinove u moj sistem.Gramofon Transcriptor Hidraulic Reference i Korato Anniversary phono preamp.Gramofon ima originalnu Fluid rucku i Grado Silver glavu.Uradjeno je kompletno novo VDH ozicenje.Staro ulje je zamenjeno novim VDH uljem.Veoma sam prijatno iznenadjen zvukom ovog gramofona.Sto se tice izgleda,mislim da je savrsen.Evo malo i slika.

post-11236-0-83059200-1332123503_thumb.j

post-11236-0-49718000-1332123526_thumb.j

post-11236-0-40701000-1332123544_thumb.j

post-11236-0-77215200-1332123566_thumb.j

post-11236-0-84250000-1332124020_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ma koji smo mi faktor ? Äovjek je smisljeno složio sustav. Osobno bih stavio bas apsorbere iza zvuÄnika ,ako je "Äudnovat "bas -Ma Å¡to to znaćilo-.Osobnno mislim da je premala prostorija ,ali nisam ju vidio u dubinu. Misilim (osobno miÅ¡ljenje) da se sluÅ¡a na malim glasnboćama i da se uživa u glazbi,jer je ovo ozbiljno složeno. ÄŒini mi se da ga "Äujem" -mekani - malo barÅ¡unasti bas ,za nijansu-produžen,otvoreni srednji te malo oÅ¡triji,ali fini svilelnkkasti visoki .Prostor odlićan u Å¡irinu i visinu,malo manje u dubinu (pre blizu zadnje strane zida).Možda sam pogrijeÅ¡io ,ali pozznavajući komponente sastava sustava ? Apsorberi bi dali i malo dubine -Äisto fizićki ,jel bi zvuÄnici morali izvjesno van (prema naprijed)-eto dubine. Ovo je glasno razmiÅ¡ljanje na osnovi vlastitih iskustava,ne sa dotićnom opremom nego sa poziciciranjem zvuÄnika,iako ne tog ranga ali blizu,pogotovo tog volumena kutije. Bez pametovanja-samo "glasno razmiÅ¡ljanje" :wave2

Link to comment
Share on other sites

Sistemu je samo jos falio gramofon,lep izbor,narocito vizuelno.Kako tako veliki zvucnik tolerise tako veliku blizinu bocnog zida,koliko vidim ima malo mesta za pomeranje svega ka desnoj strani,ako zena dozvoli zbog cveca.

Pogledaj malo bolje. Meni se Äini da je cveće ispred zvuÄnika.

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj malo bolje. Meni se Äini da je cveće ispred zvuÄnika.

pogledah,u pravu si.Velik zvucnik,svakako bi odgovaralo malo vise prostora sa strane.Ne sumnjam da se uziva i ovako,i ja imam limitacije oko prostora pa ipak sve fercera,i ne opterecujem se sta bi bilo sa boljom prostorijom.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice pozicioniranja Nautilusa 801 ja sam prosto zaprepascen jer nikada u zivotu nisam imao zvucnike koji se lakse pozicioniraju.Naravno da bi bilo najpravilnije da nema nista iza njih i sa strane u precniku od 2m,ali sam veoma iznenadjen koliko je lakse pozicionirati ove zvucnike u odnosu na recimo Bowerse 603-ke ili 604-ke..ili Matrixe 802.Razdaljina od mesta gde sedim kada slusam muziku do zvucnika je skoro 4m.Kabinet Nautilusa 801 je POTPUNO umrtvljen,skroz je dampiran onako kako treba.Pojacam muziku da skoro malter pada sa zidova i tada kada dodirnem kabinet,apsolutno se ne oseca niti jedna vibracija.KAO DA NISTA NE RADI.

Evo jos malo slika i da li neko zna jel mogu da se okace neki video klipovi umesto slika....

post-11236-0-68212500-1332182610_thumb.j

post-11236-0-32921300-1332183133_thumb.j

post-11236-0-45753400-1332183153_thumb.j

post-11236-0-52872400-1332183262_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice pozicioniranja Nautilusa 801 ja sam prosto zaprepascen jer nikada u zivotu nisam imao zvucnike koji se lakse pozicioniraju.Naravno da bi bilo najpravilnije da nema nista iza njih i sa strane u precniku od 2m,ali sam veoma iznenadjen koliko je lakse pozicionirati ove zvucnike u odnosu na recimo Bowerse 603-ke ili 604-ke..ili Matrixe 802.Razdaljina od mesta gde sedim kada slusam muziku do zvucnika je skoro 4m.Kabinet Nautilusa 801 je POTPUNO umrtvljen,skroz je dampiran onako kako treba.Pojacam muziku da skoro malter pada sa zidova i tada kada dodirnem kabinet,apsolutno se ne oseca niti jedna vibracija.KAO DA NISTA NE RADI.

Evo jos malo slika i da li neko zna jel mogu da se okace neki video klipovi umesto slika....

Postavite na youtube klip pa okacite link ovde :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...