Jump to content


Miljetov sistem


milje

Recommended Posts

Odličan eksperiment - bez predrasuda. Izgleda da su ovi novi modeli Quad ESL, skoro pa duplo veci od klasičnih modela.

"Mala" razlika između trakastih, planarrnih i ostalih "površinskih" zvučnika u odnosu na Open Bafle ploče sa klasičnim driverima je mnogo veća površina membrane kod ESL-ova...

Iako su i jedan i drugi tip "kabineta" Open Bafle - razlika u zvuku je ogromna...

Oni koji imaju OB i nisu slusali ESL ne bi trebalo da poistovećiju ta 2 rešenja...

Ovako je Martin Logan razmišljao na temu klompozitnog sistema sa 4 Quad ESLa

+ 2 Hartley 224HS 24 inch

Mark Levinson HQD loudspeaker system | Stereophile.com.webloc

And then there were four | STACKING QUADS.webloc

Vintage Hartley 224 HS 24" Woofer Speaker Mark Levinson HQD Excellent Single | Reverb.webloc

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam jel sam ja lud ili sam ušao u zonu sumraka slušajući ove hvalospeve o tim novijim Quad zvučnicima. To je bukvalno ispodprosečni ESL kineski zvučnik i to jako loše voice-ovan i sa gomilom mana. Da je njemu bas najveći problem, to bi se još dalo rešiti. Pogledajte mu odziv u višim srednjim i presence delu — a tako se i čuje.

Ta priča jeste-nije kutija pije vodu do nekog kalibra dinamičkih zvučnika — ali kad udjemo u sferu ozbiljnijih firmi, smešna je kompletno ta priča da se recimo kod Rockport-a čuje kutija, itd.

Naposletku, evo da ne bude da sam samo pljuvao ESL:

Ovo je dobar ESL. Quad może samo da sanja o ovakvom tonu:

https://mps-klangwelten.de

Izvinjavam se svima na możda grubljem tonu i negativnom stavu prema Quad-u ali imam potrebu da kažem nešto kada čitam stvari koje mi zvuče kao dogmatično fantaziranje.

Link to comment
Share on other sites

проклетство скупе опреме у свом пуном сјају

власници у већини случаја са њима купе и савест која исплива сваки пут када им неко дирне у мањкавост истих

савест или тек свест, његова величина несразмерно више расте већ са 4,5... и више цифара

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi bez veze zaključavati zanimljivu temu, samo zato što je nekoliko članova, bez osjetnijeg ili nikakvog iskustva sa spomenutim modelom ili s principom rada, pa bio i neki drugi proizvođač, zauzelo čvrst stav koliko je nešto dobro ili ne. Meni je to više stvar za moderaciju, pogotovo ako se želi zadržati određeni renome pa i sam smisao hifi foruma.

Mislim, treba se zapitati, zašto je član, koji se počastio s nečim što mnogi neće nikad možda čuti, pa ni vidjeti, a kamoli imati u sistemu, i oduševljen je s time, došao u poziciju da mu je neugodno pisati išta više o tome u "svojoj" temi.

Bio sam član na jednom sličnom forumu, koji je s vremenom razvio sličan problem. Forum ne postoji više, dobrim dijelom zbog toga.

U cilju eventualnog čišćenja teme, slobodno i ovo obrisati, iako mislim da je šteta već počinjena. Na žalost.

Link to comment
Share on other sites

Neće dugo izgleda ni ovaj forum. Forum na kome članovi više ne žele da predstave svoju novinu kojom su se usrećili jer će ih neko omalovaziti ili samo izazvati ruzne stvari po meni je već odavno mrtav. Meni je Esl  nakon 30g sna koji me je opterećivao da imam zvučnik tog principa promenio ne samo slušalačko iskustvo, već bukvalno i život, ako sam nekog uvredio ponekad preterujući nije bilo iz loše namere. Miljetova tema je sjajna ne samo po zadnjim novinama već zbog sjajnog toka i uređaja koji smo ispratili. Nakon par tel. razgovora u kojima mi je preneo impresije gotovo identične mojima i zamolio za par korisničkih saveta zamolio sam ga da prenese i ovde impresije. Mozda bolje da nisam. 

Link to comment
Share on other sites

Tema će biti zaključana jer sam ja autor teme Miljetov sistem i više mi ne odgovara da ta tema postoji. Osim veoma malog broja ljudi na ovom forumu, većina uskače na razne teme i pišu razne gluposti koje nemaju veze sa temom. Iskomentarišu uredjaje koje nikada neće moći da imaju, niti su ih ikada čuli, a onda odu u svoje sobice i slušaju svoje sisteme kupljene na raznim buvljacima. Dugo me nije bilo na ovom forumu pa sam i zaboravio kakva je atmosfera, zavist i glupost. Apsolutno ne želim više da mi takvi ljudi zabadaju nos u neke moje teme koje su uvek postavljene najdobronamernije. Pozdrav svim normalnim ljudima sa ovog foruma, a ovim ostalima želim ugodno veče u svojim spajzevima od soba sa svojim mini linijama.

Doviđenja....

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, covek vuk said:

a onda odu u svoje sobice i slušaju svoje sisteme kupljene na raznim buvljacima

ovim ostalima želim ugodno veče u svojim spajzevima od soba sa svojim mini linijama.

Не видим потребу да вређаш чланове форума!

Link to comment
Share on other sites

Zadnjih par stranica me bas vratilo u film audiofil.net-a. Steta. Ne razumijem zasto ova nasa ljubav tako cesto uzrokuje prepucavanja, nadjebavanja, komplekse i "moj tata je jaci od tvog" ponasanje. Uzivajmo u nasim sistemima i u sistemima kolega i samo lagano.

P.S. nikakvo zakljucavanje teme ne smatram smislenim. Samo moderirati.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...