Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

@sondek Hvala na informacijama. Imam NAC N172 XS predpojacalo i zadovoljan sam komforom i zvukom koji pruza. Muzika ide sa Synology NASa ka NACu pa na Neat Motive 2 zvucnike. Sve to radi dobro, ali... U principu, najveca nedoumica i muka je sta posle raditi sa NAP 155XS koji imam pa me to odvraca od kupovine. 

Planirao sam neki put do Budimpeste pa me ovaj oglas privukao

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=1878299163

Druga opcija za neku promenu je uzeti opet CD player... ali je to vise da se popuni mesto na polici :-)

Naravno, stoji i tvoj predlog za Linn Axis gram... ali sam od toga najdalje.

Link to comment
Share on other sites

Super je sto imaš i analogni ulaz pa to mozeš,velika prednost u odnosu na Vdac.Pritom su streamer i dac jedna sprava kao kod Linn,a ne sto babica kilavo dete.Pored toga sto su u Linn-u izbacili iz upotrebe CD sviđa mi se su isto uradili sa dac-om zbog gomile nekih standarda prenosa koji svaki ima svoj problem,svaki kabl razlicit zvuk.Best cable-no cable.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, sondek said:

Super je sto imaš i analogni ulaz pa to mozeš,velika prednost u odnosu na Vdac.Pritom su streamer i dac jedna sprava kao kod Linn,a ne sto babica kilavo dete.

Ovde bih dodao par detalja koji mogu da budu bitni u celoj priči.

Analogni ulaz (ako grešim ispravi me) nije odgovarajući za povezivanje gramofonskog predpojačala (Stageline).

Nac N172XS nema USB ulaz!

Korisnici koji su imali priliku da direktno porede Dac V1 i N172 XS većinom prednost daju USB vezi na DAC V1.

Naim xs 2.jpg

Naim nac 172xs.png

Link to comment
Share on other sites

 

@dusanbe setih se da kolega džonibigud ima nap200.Mozda da ga zamoliš da probas razliku među snagasima ako ima volje.Samo direktna poređenja u okviru istog sistema su prava,ako ste obojica iz bgd to je mali posao staviti amp pod mišku i poneti ga kod kolege,ako postoji volja za malo druzenja,međuostalom forum zato služi.Ja sam recimo slusao nap250 dve generacije uporedo,u momentu sam znao sta mi je bolje.Kolega mi je to ustupio,a i ja sam svoj dao bogdanu na probu,zauzvrat dobio dac na par dana.

U suprotnom...mašta.Ili na bosanskom šuplja priča.

Link to comment
Share on other sites

@bogdan63 Nisam bas strucan ali NN172XS ima USB ulaz na prednjoj strani uredjaja a analognih ima pored 5-pin DIN ulaza ima i jos jedan RCA par i na prednjoj strani ulaz 3.5mm. Sto se tice povezivanja gramofonskih pojacala, predpostavljam da mogu na RCA, ali nemam iskustva. Hvala svakako na sugestiji i za bilo koju dalju informaciju.

@NShappy @goran_p predpostavljao sam da ce prodaja NAPa 155XS ici teze.

@sondek sistem mi je u Novom Sadu, sad sam uglavnom tu. 

Hvala jos jednom svima na informacijama i sugestijama!

Link to comment
Share on other sites

Moze naravno na analogne ulaze svaka fono sekcija,nije digitalni izvor zvuka sa kontrolom izlaza već je to zaista i predpojacalo i to je kako napisah velika prednost ne samo u odnosu na vdac već u odnosu na svaki dac sa kontrolom izlaza.Kolega je mislio da neki ampovi imaju izlaz sa naoajanjem za stageline ali stageline moze da radi i sa drugim napajanjima(i to naravno bolje),a uostalom ima drugih fonosekcija pa slobodno kupuj gramofon ako ti nekad bude zelja.Odlična fono sekcija koja ima neverovatno slican zvuk naimovoj na MM-u je Acoustic Invader.Par dana mi je bila na uporednom slusanju uz nac 72 i samo mogu da kazem da bih se vrlo tesko i odlučio sta je tu uopste bolje.Ocena odličan 5 za obe.

Link to comment
Share on other sites

Inace po meni 122x/150x po meni najbolji odnos kvalitet/cena kod naima.Sve preko toga je opasno precenjeno.Sa tim streamerom još pre jer se ima i odlican izvor zvuka u paketu.Apgrejditis je bas opasna boljka...puno para za mali napredak i vrlo cesto zelja za promenom.Kad sam slusao 122/150 sa odličnim neat 3i to mi je baš zvučalo kao super usklađen sistem sa dobro određenom cenom...ovo drugo stratosfera sa cenom i deranje kože s leđa za nekad malim napredkom.Naročito jos kad tome pri prodaji opadne cena,To je po meni mnogo pre prilika za kupce da za male pare dođu do odličnog ampa koji nije integralac.Video sam na kp da je ispod 1000€ neko otpazario taj kombo,to je za cestitati...ipak noviji odvojen amp.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Naimovci, po drugi put tražim pomoć da priključim  fono predpojačalo na Supernait-a. Probao sve moguće načine sa RCA

konektorima a sad sam nabavio adapter sa RCA na  DIN priključak. Jedino nisam probao na aux 2 koji je napravljen sa Stage Line.

Svaka sugestija je dobrodošla.

 

 

Link to comment
Share on other sites

normalno i ispravno phono predpojacalo ukljucujes na bilo koji line ulaz.Ako ti taj ulaz radi sa drugim izvorima zvuka onda nesto nije uredu sa phono sekcijom.Dakle najlakse je da izvadiš kabl od cd-a koji ti radi i na ti mesto prikačiš fono sekciju.Naimove fono sekcije zahtevaju napajanje ili imaju poseban ulaz sa napajanjem.Na njega nemoj prikljucivati druge fono sekcije,verovatno i nećes moći zbog konektora.Naimove fono sekcije se priključuju sa hicapa ili drugog napajanja posebnim tipom kabla 4 to 5 din,na line ulaz ukoliko nemaš powered ulaz u kom slucaju ti napajanje nije neophodno.

malo siri odgovor,da bude od koristi i drugima.

probaj dakle na cd ulazu za pocetak koji radi da znamo da lociramo gde je greska.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Drustvo pozdrav.Imao sam ovih dana na slusanju odlican amp iz olive serije Nap180 od jednog kolege sa stranog foruma.Prvi je vlasnik i jedan je kupio moj drugar,a drugi koji je isto na prodaju sam ja rezervisao za sebe dok ne cujem ovaj primerak.Ideja mi je bila da se i servisira dok je u inostranstvu jer je cena bila sa shippingom.Taj amp zvuci fenomenalno i pogoni i izuzetno zahtevne zvucnike niske impedanse bez problema,pri cemu ostaje potpuno hladan.Verujte,bio je na mukama 24h.Nijanse su odlucile da ipak nap250 ostane.Ima odlicne visoke tonove,bolje od 250,svetao zvuk sa odlicnim 3d.Meni je bio nesto svetljiji nego sto volem pa ostaje ipak hrombamperka do daljneg.Prepustio bih svoju rezervaciju ,kontakt,tj preporuku za prodavca koji je ujedno i prvi vlasnik.Ovaj koji je stigao je potpuni mint,naim ambalaza za bezbedan put.Amp je iz 1992. , ovaj sto je testiran radi fantasticno bez ikakvog servisa,normalno kad bi se servisirao da treba ocekivati bolje.Cena je dosta povoljna,400gbp ...pa ima mesta i za servis koji je kod class A u engleskoj 189gbp. ...inace vidim da na ebay ima trenutno BHC izlaznih kondova,za eventualni manji refresh u Diy varijanti za dvaes funti.

Ako nekog zanima nek posalje pp,mogu da zadrzim rezervaciju jos dan-dva,pa javljam kolegi da to prodaje to nekom drugom srecniku. 

Srecni Badnji dan i Bozic(ko sutra slavi),ho,ho,ho mozda nekom bude i lep poklon -samo ko je bio dobar ove godine   :xmas

Cheers

Sondek

 

nap180.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav društvo.Da li nekog zanimaju možda SBL mk1,nude mi se u zamenu.U Bgd su.650€ je neka krajnja računica(ko gleda po ebay nek uracuna shipping dve velike kutije i 60kg).Rade sa bilo kojim naimom i soba uopste nije presudna...samo čvrst zid iza njih...plus/minus 5cm napred-nazad i svugde se uštimaju.Koga zanima prosledim kontakt.

mala zloupotreba.sledeće godine kupujemo službeno vozilo da se bahate republički funkciJoneri :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...