Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

SluÅ¡ao sam u par navrata priliÄno skup NAIM sistem, i sa Ovatorima, to je spram cene zvuÄalo razoÄaravajuće.Sistem te cene treba da te obori s nogu a to se nije desilo ni jednom. Nisam sluÅ¡ao u kućnim uslovima već u ONE HI FI i na sajmu.E sada stoji i Äinjenica da oni ne umeju da upare sistem, kod njih je teÅ¡ko Äuti dobar zvuk, dosta ljudi koje znam je sliÄnog miÅ¡ljenja, a mislim da si i ti imao prilike da se uveriÅ¡ u to.

       Jesi li ti sluÅ¡ao taj zvuÄnik? Koliko sam shvatio ti tražiÅ¡ novo, tako da ne znam Å¡ta bih ti preporuÄio, ovo je ipak polovan zvuÄnik, Å¡to po meni nema veze.Ako ti se sviÄ‘a uzimaj, ali ćeÅ¡ se mnogo potruditi da iz njega dobijeÅ¡ dobar zvuk, a i koÅ¡ta, ako uopÅ¡te uspeÅ¡. Ja liÄno bih za te pare uzeo bilo koji Proac koji može da se kupi, a može, i to neki Responce model. To je samo primer, ima tu joÅ¡ toga dobar je to budžet.

 

    Å to se polovnog tiÄe ne bih nikoga reklamirao, nezahvalno je preporuÄiti neÅ¡to Å¡to ne znaÅ¡ ko prodaje i u kakvom je stanju, ali stoji da za te pare može da se probere ihahaj! Uostalom i ove kolege sa foruma Å¡to skoro kupiÅ¡e dooobre Dynaudio zvuÄnike sa oglasa potvrÄ‘uju to! Naravno ko voli NAIM za njega drugo ne postoji, pa je i ovo najbolji zvuÄnik za ove i za bilo koje pare, ali to je već subjektivna odluka i nije podložna diskusiji!

Link to comment
Share on other sites

SluÅ¡ao sam u par navrata priliÄno skup NAIM sistem, i sa Ovatorima, to je spram cene zvuÄalo razoÄaravajuće.Sistem te cene treba da te obori s nogu a to se nije desilo ni jednom. Nisam sluÅ¡ao u kućnim uslovima već u ONE HI FI i na sajmu.E sada stoji i Äinjenica da oni ne umeju da upare sistem, kod njih je teÅ¡ko Äuti dobar zvuk, dosta ljudi koje znam je sliÄnog miÅ¡ljenja, a mislim da si i ti imao prilike da se uveriÅ¡ u to.

       Jesi li ti sluÅ¡ao taj zvuÄnik? Koliko sam shvatio ti tražiÅ¡ novo, tako da ne znam Å¡ta bih ti preporuÄio, ovo je ipak polovan zvuÄnik, Å¡to po meni nema veze.Ako ti se sviÄ‘a uzimaj, ali ćeÅ¡ se mnogo potruditi da iz njega dobijeÅ¡ dobar zvuk, a i koÅ¡ta, ako uopÅ¡te uspeÅ¡. Ja liÄno bih za te pare uzeo bilo koji Proac koji može da se kupi, a može, i to neki Responce model. To je samo primer, ima tu joÅ¡ toga dobar je to budžet.

 

    Å to se polovnog tiÄe ne bih nikoga reklamirao, nezahvalno je preporuÄiti neÅ¡to Å¡to ne znaÅ¡ ko prodaje i u kakvom je stanju, ali stoji da za te pare može da se probere ihahaj! Uostalom i ove kolege sa foruma Å¡to skoro kupiÅ¡e dooobre Dynaudio zvuÄnike sa oglasa potvrÄ‘uju to! Naravno ko voli NAIM za njega drugo ne postoji, pa je i ovo najbolji zvuÄnik za ove i za bilo koje pare, ali to je već subjektivna odluka i nije podložna diskusiji!

 

Nisam slusao ovaj zvucnik jer mu je redovna cena 4600€. Nisam jos nista odlucio i nisam gledao bilo sta od poslednjeg slusanja Majik 140. Nigde mi se i ne ide. Jos uvek sam misljenja da sve sto sam poslusao ne vredi ni priblizno koliko kosta. Potpuno sam se ohladio zbog toga. Naimove komponente mi se svidjaju, ali se tako ne kupuje. Logicno je da prvo odaberem zvucnike pa onda ostatak.

Mozda na kraju odem do Ranka i uzmem Jamo 5.1 i Yama risiver za i vise nego upola para, ostatak potrosim na mnooogo pametniji nacin - da zaprosim devojku u Parizu :)

Nadam se da ne cita forum :)

 

Sve u svemu - sve opcije su otvorene, ne zurim.

Link to comment
Share on other sites

Zustroy jedan utisak uvazenog clana naseg foruma Anubiusgrau posle prezentacije Naim Ovator u naim sistemu,a ujedno ibudzet koji ti treba ako ides nove naim sprave uz mozda neku manju ustedu.On  ima slusnog iskustva kao vecina od nas svih zajedno.Cisto da negativni komentari i energija po obicaju ne preovladaju.

 

"jedini ozbiljan zvuk danas - u naim sobi. mali ovator po ocekivanju svira bolje od velikog - ako nista drugo ono sa supernaitom. ako je nesto danas moglo da se ponese kuci pa da se malo poradi na tome, onda je to ovaj naim komplet od 11000 evra. mali ovatori imaju hornaski otvoren karakter pa cak mozda i malo (zdravog:)) honka. ako resim da se penzionisem sa one-brand sistemom koji nema lampe u sebi, ovo ce biti dosta ozbiljan kandidat."

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/22068-hi-files-show-jesen-2011/page-4

 

Ja sam slusao i male i velike Ovatore i oba puta je amplifikacija bila ispod zahteva zvucnika,jednom uz Supernait sa velikim Ovatorima 600,a drugi put uz Unity multipraktik uz "male" 400.Culo se u oba slucaja da su zvucnici odlicni,ali amplifikacija to nije ispratila.Ova druga kombinacija je bila adekvatnija i zvuk bolji,ali ispod onoga sto bi trebalo da bude.Stari supernait se vrlo cesto moze naci povoljno zbog izlaska novog modela i mislim da je tu moguca usteda u budzetu,a sadrzi u sebi i DAC(tim je usteda jos veca).

Ja sam inace po drugi put kupio isti model Naim zvucnika,toliko na temu dal mi leze.

 

P.S.Mislio sam ozbiljno za Pariz,ja sam svoj prvi Sondek na Pampers potrosio,pa racunaj da te i  to mozda ceka ako potrosis lovu na Hifu  :D 

Link to comment
Share on other sites

Zustroy jedan utisak uvazenog clana naseg foruma Anubiusgrau posle prezentacije Naim Ovator u naim sistemu,a ujedno ibudzet koji ti treba ako ides nove naim sprave uz mozda neku manju ustedu.On  ima slusnog iskustva kao vecina od nas svih zajedno.Cisto da negativni komentari i energija po obicaju ne preovladaju.

 

"jedini ozbiljan zvuk danas - u naim sobi. mali ovator po ocekivanju svira bolje od velikog - ako nista drugo ono sa supernaitom. ako je nesto danas moglo da se ponese kuci pa da se malo poradi na tome, onda je to ovaj naim komplet od 11000 evra. mali ovatori imaju hornaski otvoren karakter pa cak mozda i malo (zdravog:)) honka. ako resim da se penzionisem sa one-brand sistemom koji nema lampe u sebi, ovo ce biti dosta ozbiljan kandidat."

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/22068-hi-files-show-jesen-2011/page-4

 

Ja sam slusao i male i velike Ovatore i oba puta je amplifikacija bila ispod zahteva zvucnika,jednom uz Supernait sa velikim Ovatorima 600,a drugi put uz Unity multipraktik uz "male" 400.Culo se u oba slucaja da su zvucnici odlicni,ali amplifikacija to nije ispratila.Ova druga kombinacija je bila adekvatnija i zvuk bolji,ali ispod onoga sto bi trebalo da bude.Stari supernait se vrlo cesto moze naci povoljno zbog izlaska novog modela i mislim da je tu moguca usteda u budzetu,a sadrzi u sebi i DAC(tim je usteda jos veca).

Ja sam inace po drugi put kupio isti model Naim zvucnika,toliko na temu dal mi leze.

 

P.S.Mislio sam ozbiljno za Pariz,ja sam svoj prvi Sondek na Pampers potrosio,pa racunaj da te i  to mozda ceka ako potrosis lovu na Hifu  :D 

Ne nego Äisto da ne preovladaju neumereni hvalospevi i nerealno veliÄanje!

 

Ja ovde ne videh ni negativne komentare ni negativnu energiju, sem ako time ne smatraÅ¡ svaki komentar koji ne tvrdi da su Linn i Naim savrÅ¡eni.Nisu savrÅ¡eni kao ni ostali brendovi i ja sam bio veoma umeren u svom komentaru, pogotovo na osnovu onoga Å¡ta sam Äuo za te pare.  i izneo sam svoje sluÅ¡no iskustvo, a ne ono Å¡to sam negde proÄitao ili naÄuo. U prilog tome i boldovano broj dva, ja sam tvrdio isto.

  

  To kod njih u ONE HI FI-ju je opÅ¡ta pojava i kada su drugi brendovi u pitanju, neadekvatno uparivanje. Upariti Ovatore sa "multipraktikom"  je...recimo poÄetniÄki. I kako sada ti znaÅ¡ da je zvuÄnik dobar, ako nije imao dobru amplifikaciju i nije mogao da svira kako treba? Na osnovu vudu magije, to Å¡to na njemu piÅ¡e NAIM. na osnovu sopstvenih želja i oÄekivanja, intuicije ili neÅ¡to peto?

 

   Intuitivno, ja mislim da je to dobar, jako dobro napravljen zvuÄnik, ali to nisam Äuo, i zato ne mogu da tvrdim. Ovator koÅ¡ta gomilu para i tu nema mesta pretpostavkama i nagaÄ‘anjima tipa kako bi svirao da je uparen kako valja. Ajde neka ga neko nekad upari valjano, ja bih rado voleo da prosvira da popadamo na patos i da demantujem sve Å¡to sam napisao do sada.

 

  Mada i dalje mislim da  neko ko nije fan pomenute firme, nema neki specijalni razlog da kupuje NAIM zvuÄnike po svaku cenu.Ima toliko firmi koje su specijalisti za zvuÄnike i koji to rade mnogo bolje i na kraj krajeva i duže.NAIM je u toj priÄi srazmerno skoro i to im je ipak sporedna stvar i nisu prevashodno po tome poznati.

 

   Å to se tiÄe Pariza i pampersa, slažem se 102% !

Link to comment
Share on other sites

Od skoro su u proizvodnji zvucnika.Od pre 28 godina.I bas za taj pocetnicki pokusaj su dobili nagradu Zvucnik godine u Uk.Do tad su bili vezani za Linn,jedino sto jesu pravili to su aktivne skretnice za Linn zvucnike.Nemaju puno zvucnika verovatno jer znaju da ga naprave kako treba pa jedan model traje 15 godina i citajuci malo i po drugim forumima zadovoljstvo korisnika je veliko,pa ih mnogi zadrzavaju 20g u vlasnistvu.Koliko je uopste proizvodjaca kompresionih kutija...I koliko kostaju.Odem i ja ponekad da cujem sto sta,cujem zvucnik od 7-8000 pa se vratim kuci zadovoljan,ali onim sto vec imam.Osim nekih Esl zvucnika,tesko da sam nesto pozeleo.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na trudu, Sondek.

Nekad je taj sajam bio bogatiji i ozbiljniji (ili gresim?).

S-400 bi mogao fino da se upari i sa NAP 250-2, dugo se vec prodaje na KP.

I onda polako dolazimo do trenutka koji je neko vec spomenuo, za 4500 bi moglo da se kupi nesto ozbiljnije ali samo u polovnom stanju :)

Pariz je takodje polovan, ali ipak nesto primamljiviji u mom slucaju :)

Edit:

Surokvl, potpuno razumem tvoje stanoviste, za te pare se ocekuje nesto vise, ako te vec nisu zadovoljili.

p.s.

Nemojte da se svadjate, pls! :)

Link to comment
Share on other sites

 

  Mada i dalje mislim da  neko ko nije fan pomenute firme, nema neki specijalni razlog da kupuje NAIM zvuÄnike po svaku cenu.Ima toliko firmi koje su specijalisti za zvuÄnike i koji to rade mnogo bolje i na kraj krajeva i duže.NAIM je u toj priÄi srazmerno skoro i to im je ipak sporedna stvar i nisu prevashodno po tome poznati.

 

   

 

 

Od skoro su u proizvodnji zvucnika.Od pre 28 godina. I bas za taj pocetnicki pokusaj su dobili nagradu Zvucnik godine u Uk. 

 

 

Klipsch i JBL skoro 70 godina, KEF preko 50 godina ... ja sam u tom smislu razumeo ''srazmerno''...

Link to comment
Share on other sites

Od skoro su u proizvodnji zvucnika.Od pre 28 godina.I bas za taj pocetnicki pokusaj su dobili nagradu Zvucnik godine u Uk.Do tad su bili vezani za Linn,jedino sto jesu pravili to su aktivne skretnice za Linn zvucnike.Nemaju puno zvucnika verovatno jer znaju da ga naprave kako treba pa jedan model traje 15 godina i citajuci malo i po drugim forumima zadovoljstvo korisnika je veliko,pa ih mnogi zadrzavaju 20g u vlasnistvu.Koliko je uopste proizvodjaca kompresionih kutija...I koliko kostaju.Odem i ja ponekad da cujem sto sta,cujem zvucnik od 7-8000 pa se vratim kuci zadovoljan,ali onim sto vec imam.Osim nekih Esl zvucnika,tesko da sam nesto pozeleo.

     U životu jednog Äoveka 28 godina je mnogo.TakoÄ‘e za staž jednog audiofila. Ali za staž jedne kompanije i za tradiciju i nije neÅ¡to neviÄ‘eno.Kao Å¡to je naveo kolega Aleksandar75 JBL, Klipsch 70 godina Kef 50, Bowers od 60ih godina, da ne pominjemo Celestion, Wharfedale i Tannoy od pre Drugog sv. rata. Pa i taj famozni fenomenalni QUAD ESL se pravi od pedeset i neke.Zato sam naveo srazmerno pa ne treba stavljati moje reÄi u pogreÅ¡an kontekst. To je sve nebitno za zvuk, kao i životni vek jednog modela na tržiÅ¡tu. Proac Studio100 se pravi od 1991 i Å¡ta sad! takoÄ‘e ima i firmi koje postoje kraće ali su specijalisti i rade vrhunske zvuÄnike. Stvar se ne može tako generalisati već varira od sluÄaja do sluÄaja.za svaki argument ima kontraargument,  možemo da se Äeramo do sutra!

 

     Kakve veze ima da li neko proizvodi kompresione kutije ili ne, ZvuÄnici se  dele po tome da li dobro rade ili ne.Ne sumnjam da si zadovoljan svojim zvuÄnicima, Äim imaÅ¡ dva para, samo mi nije jasno zaÅ¡to onda , kao Å¡to si nebrojeno puta naveo, bi poželeo ESL, kada je to nebo i zemlja razlika u odnosu na taj zvuk koji imaÅ¡ i preferiraÅ¡. Totalno druga filozofija i postavka zvuka. To mi liÄi na ono, "nema bolje ribe od crnke, al' Å¡to bi voleo plavuÅ¡u" !

Link to comment
Share on other sites

Izvanredno sredjetonsko podrucje Quad esl zvucnika i neposrednost zvuka za koji ti ni nepadne na pamet da dolaze iz zvucnika je ono sto mi se svidja.To mi se ujedno svidja i kod mojih,samo treba da im je sve ugodjeno.Volim da kad uklljucim muziku nestane osecaj prisustva hife i nadjes se kao pao s marsa medju muzicarima.Idem mnogo po koncertima tamo se tako osecam,pa volim da ponovim osecaj i kod kuce.SBL ima slicnog sa esl sa vise boogie-a,a Quad ima mnogo toga drugog boljeg.Prostor u kome slusam nije adekvatan za esl i malo bi se zvucnika uopste u njemu snaslo.

Link to comment
Share on other sites

Slusao sam S400 sa SuperNaitom.. da sada sklapam sistem, ne bih se dvoumio sta cu.

To mu ujedno i jeste adekvatan partner,uz dobar izvor naravno.Dok je za velike Ovatore 250 pa na vise,uz preamp 282 kao pocetak.Slusao sam taj preamp bukvalno tramsformise zvuk,neverovatno transparentan,detaljan,ooodlican.Upravo tako nesto mi fali uz nap250 ili da se vratim na 160.
Link to comment
Share on other sites

Hvala prijatelju. Sve je Olive od istog korisnika tako da ima zajedniÄki staž. Trenutno su kod Mome u Crepaji poÅ¡to je on naÅ¡ predsednik udruženja za Južni Banat. On ima i taj neophodni drugi HiCap. ZnaÅ¡ da smo svaÅ¡ta sluÅ¡ali i izmenjali ali ovo zaista radi drukÄije od svega.

Link to comment
Share on other sites

Cestitam bimba, sa srecom!

Zvao sam coveka za Ovatore, vidi se po glasu da mu je svega dosta, namucili ga ljudi :)

Zadnja cena je 2800, kaze da bi NAP 250 bio idealna kombinacija. Dolazili su mu ljudi, slusali, ali nista.

Kaze da ga slusa na nekom neadekvatnom pojacalu, sto mi nikako nije jasno. Das 4500 za zvucnike a zvuk trpi zbog pojacala, cudno.

Izgledaju masivno, a toliko i teze. Privlace me u smislu da li takav zvucnik koji toliko kosta zaista i zvuci grandiozno, veliko i bogato...

Link to comment
Share on other sites

Hvala prijatelju. Sve je Olive od istog korisnika tako da ima zajedniÄki staž. Trenutno su kod Mome u Crepaji poÅ¡to je on naÅ¡ predsednik udruženja za Južni Banat. On ima i taj neophodni drugi HiCap. ZnaÅ¡ da smo svaÅ¡ta sluÅ¡ali i izmenjalo zaista radi drukÄije od svega.

...Ja sam iz Banata poslat preko Tise da Å¡irim "veru" na BaÄku sa hrombamperom pod miskom,a onda se umesao internet i stvar je poprimila globalne razmere... :smile:

koje je godište 82 ,jel posle pots8 apgrejda.Ako jeste mnogi je cak vise vole od 52,oni koji su sa servisom to odradili su jako zadovoljni.Čekamo fotke!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...