Jump to content


O novim stilovima elektronske/dance muzike...


Hepo

Recommended Posts

36 - Hypersona [2009]

R-1631010-1233340432.jpeg

discogs

3six

36 - Hollow [2010]

R-2300315-1275385691.jpeg

discogs

3six

36 - Memories In Widescreen [2010]

R-2527571-1288881277.jpeg

discogs

3six

..i ostala neverovatna izdanja ovog choveka..

Kollektiv Turmstrasse - Rebellion Der Träumer [2010]

R-2514440-1288181818.jpeg

discogs

amazon

Hol Baumann - Human [2008]

R-1250180-1233961918.jpeg

discogs

amazon

Emancipator - Soon It will Be Cold Enough [2006]

R-1368240-1213474623.jpeg

discogs

ebay

Emancipator - Safe In The Steep Cliffs [2010]

safe-in-the-steep-cliffs-Cover-Art.jpeg

discogs

Bliss - No One Built This Moment [2009]

R-1926899-1255546043.jpeg

discogs

amazon

Kangding Ray - Automne Fold [2008]

R-2446255-1284497875.jpeg

discogs

amazon

Byetone - Death Of A Typographer [2008]

R-1366230-1214225814.jpeg

discogs

amazon

.. i cena RN ekipa..

i naravno josh hiljade naslova koji mi trenutno padaju na pamet, al ne mogu vishe da kucam :)

Link to comment
Share on other sites

pirate@

nrvn@

zanimljivi predlozi, ovaj murcof je bas, bas do 00.

meni se cini da je zez sa electronicom sto je ima uzasno mnogo, pogotovu poslednjih godina, a vremena je malo da se sve preslusa i izvuce ono sto prija.

ja sam pre jedno 25 godina krenuo sa throb. gristle, cabaret voltaire, kraftwerk-om, daf, itd.., pa onda preko aphex twin i orb-a presao na autechre, biospheru, fsol, mouse on mars, to rococo rot, schnider, add n to x, itd, sa svim mogucim prelazima izmedju od industriala (einesturzende) preko ninja tunes, kid loca i amon tobina do thievery corp.

danas je vec problem, neznas gde pre da pogledas, odnosno sta pre da poslusas. a neke stare grupe koje su nekad bile electronica danas to sviraju na real instruments i kako to sad da zovemo ili gde da svrstamo.

novih pravaca ili mini pravaca u electronici koliko volis, cini mi se da se svakog dana pojavi bar jedan novi pravac, cesto sa samo jednim predstavnikom.

ako neko zna neki dobar sajt gde su smisleno razgraniceni razliciti pravci-bandovi electronske muzike, dajte link ovde, nadam se da moderacija nema nista protiv.

Link to comment
Share on other sites

zanimljivi predlozi, ovaj murcof je bas, bas do 00.

:thumbsup2

meni se cini da je zez sa electronicom sto je ima uzasno mnogo, pogotovu poslednjih godina, a vremena je malo da se sve preslusa i izvuce ono sto prija.

danas je vec problem, neznas gde pre da pogledas, odnosno sta pre da poslusas. a neke stare grupe koje su nekad bile electronica danas to sviraju na real instruments i kako to sad da zovemo ili gde da svrstamo.

novih pravaca ili mini pravaca u electronici koliko volis, cini mi se da se svakog dana pojavi bar jedan novi pravac, cesto sa samo jednim predstavnikom.

Upravo to. Licno sam fokusiran na odredjene izvodjace, njihove projekte, par probranih labels, odabrane scene/zanrove i to je to. Tome pristupam fanaticno, tj sektaski <_< . Sve ostalo vesto izbegam.

ja sam pre jedno 25 godina krenuo sa throb. gristle, cabaret voltaire, kraftwerk-om, daf, itd.., pa onda preko aphex twin i orb-a presao na autechre, biospheru, fsol, mouse on mars, to rococo rot, schnider, add n to x, itd, sa svim mogucim prelazima izmedju od industriala (einesturzende) preko ninja tunes, kid loca i amon tobina do thievery corp.

da da, slican je i moj razvojni put :lol::thumbsup2

Imam odlicne predloge, mislim da ce ti se svideti, pa cu kad uhvatim malo vremena prezentovati ovde. Pogotovu sto se sve vrti oko likova koje si naveo (ali njihovi manje poznati projekti i izdanja). Inace drago mi sto si postovao ovde. Odavno sam primetio tvoj muzicki ukus. Cool!

nrvn@

Za prvi post i i vise nego odlicno. Hvala na preporukama. Don't stop!

Link to comment
Share on other sites

Upravo to. Licno sam fokusiran na odredjene izvodjace, njihove projekte, par probranih labels, odabrane scene/zanrove i to je to. Tome pristupam fanaticno, tj sektaski <_< . Sve ostalo vesto izbegam.

takodje, to je jedini nacin.

da da, slican je i moj razvojni put :lol::thumbsup2

Imam odlicne predloge, mislim da ce ti se svideti, pa cu kad uhvatim malo vremena prezentovati ovde. Pogotovu sto se sve vrti oko likova koje si naveo (ali njihovi manje poznati projekti i izdanja). Inace drago mi sto si postovao ovde. Odavno sam primetio tvoj muzicki ukus. Cool!

heh, hvala! tako je to kad sa 12 godina zavrsis celo (nizu muzicku), stariji ortaci iz kraja te odvedu na prvi haustor koncert u beogradu i onda jos za kraj sestog razreda dobijes prve pistolse...

mislim da je za razvoj doborog muzickog ukusa vazno da jos dok si klinac dobijes, tj. cujes najbolje iz svake vrste muzike/umetnosti, posle je lako, tj put, odnosno muzika, te sam nosi.

za one koji tek sad pocinju sa electronicom, pored obaveznih cabs, kraftwerka,... mislim da treba obavezno da poslusaju velevete-I plocu (banana) jer su tu udareni temelji repetitivnosti sa malim varijacijama tokom pesme od 7-8 minuta, i to jedan od osnovnih principa elektronske muzike - bilo koje!

a takodje evo jos nekih ploca, po meni bitnih da bi se electronica vise i bolje volela:

sve od clock dva (narocito thirst i advantage), suicide (sve, a najbolje prva 2 lpija), tuxedomoon-desire, sisters of mercy - some girls wonders...,

kad pomenu solo projekte, ja nisam toliko isao sa strane, mislim da treba svakako nabaviti sve sto je richard h. kirk (cabs) uradio, imam hypnotic, virtual state i the magic number, svi su mi super.

zatim obavezno sve side projecte biosphere sa hia i deathprood

treba obratiti paznju i na susumu yokota, sakura je odlican lp, pokusavam da nadjem njegov will na vinilu, ali je redak.

toliko od mene, ajde kad stignes postuj to o side projectima.

inace sad videh da je u STUK-u, Luven, Brisel, Biosfera 18.2 zajedno sa Obyus http://www.stuk.be/en/music/detail/58355.

Ovaj festival je slican nasem Dispatchu, samo mnogo jaci.

Da li bi neko mozda isao na ovaj festival? meni ako dune mozda i sednem u kola i odem, ovde je i ovako opste govnanje na svim nivoima!

Link to comment
Share on other sites

inace sad videh da je u STUK-u, Luven, Brisel, Biosfera 18.2 zajedno sa Obyus http://www.stuk.be/en/music/detail/58355.

Ovaj festival je slican nasem Dispatchu, samo mnogo jaci.

Da li bi neko mozda isao na ovaj festival? meni ako dune mozda i sednem u kola i odem, ovde je i ovako opste govnanje na svim nivoima!

Geir Jenssen je tata!

Na prvoj strani sam preporucio Microgravity. Tada je house bio house, ali onaj pravi, na infuziji minimalizma, ambijenta i mracnjacke atmosvere :lol:

Uz neprevazidjeni Microgravity omiljeni mi je i Substrata. Tebra Norvezanin. :klanjanje

Nemam pojma na sta mu sad lice nastupi, tj sta prezentuje, ali kontam da tu nema omasaja.

Ne znam da li si imao priliku da poslusas njegove radove sa Bobby Bird (The Higher Intelligence Agency)? To je genijelno, mada i sam Bobby Bird je genijalan :D .

Cekiraj i prva dva albuma HIA.

http://www.discogs.com/Higher-Intelligence-Agency-Colourform/master/21098

333.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=J4UI2IaTYG8

http://www.discogs.com/Higher-Intelligence-Agency-Freefloater/master/21105

ff350.jpg

Link to comment
Share on other sites

Geir Jenssen je tata!

Na prvoj strani sam preporucio Microgravity. Tada je house bio house, ali onaj pravi, na infuziji minimalizma, ambijenta i mracnjacke atmosvere :lol:

Uz neprevazinje Microgravity omiljeni mi je i Substrata. Tebra Norvezanin. :klanjanje

Nemam pojma na sta mu sad lice nastupi, tj sta prezentuje, ali kontam da tu nema omasaja.

Ne znam da li si imao priliku da poslusas njegove radove sa Bobby Bird (The Higher Intelligence Agency)? To je genijelno, mada i sam Bobby Bird je genijalan :D .

biospheru :klanjanje sam skoro kompletirao, fali mi jos A u t o u r d e l a L u n e i W i r e l e s s

evo kako ih ja rangiram:

1. M i c r o g r a v i t y

2. P a t a s h n i k

3. S u b s t r a t a + T h e M a n W i t h T h e M o v i e C a m e r a

4. D r o p s o n d e

5. B i r m i n g h a m F r e q u e n c i e s w i t h H i g h e r I n t e l l i g e n c e A g e n c y

6. N o r d h e i m T r a n s f o r m e d w i t h D e a t h p r o d

7. C i r q u e

8. S h e n z h o u

9. P o l a r S e q u e n c e s w i t h H i g h e r I n t e l l i g e n c e A g e n c y

10. I n s o m n i a

11. T h e F i r e s o f O r k w i t h P e t e N a m l o o k

Cekiraj i prva dva albuma HIA.

cim stignem, samo sve se ovo tesko nabavlja na disku, imao sam srece da nabavim microgravity i patashnik kad ih je reizdao beatservice 2007.

a na vinlu jos teze! trudim se da electronicu nabavljam na originalu (cd/vinyl), jer sam primetio da kad se ovo spakuje u mp3 skoro da je neslusljivo bar meni. verovatno ima da se nadjui flacovi na torentima, ali je tu zajeb sto cesto ljudi stavljaju neki comp/decomp mp3 ili tako nesto, a onda se samo iznerviras.

a kupovina originala jos uvek ima neku draz, kao kad sam ranije pre interneta neke ploce trazio godinama po prodavnicama, katalozima, itd. a i osecaj je neprevazidjen kad posle dugo traganja konacno nadjes tu plocu.

def. mi nelezi ova instant mp3 (ne)kultura.

Link to comment
Share on other sites

biospheru :klanjanje sam skoro kompletirao, fali mi jos A u t o u r d e l a L u n e i W i r e l e s s

Aj da i to sredimo. Drugarica mi je u trenutno u Norveskoj pa da je iscimam. Mada ne verujem da su bas tako retki za nalazenje.

evo kako ih ja rangiram:

1. M i c r o g r a v i t y

Sjajno :thumbsup2 . Apsolutni klasik elektronske muzike sa pocetka 90tih. Taktican, detaljan, mracan ... i brz i spor ... i dovoljno kompeksan i dovoljno jednostavan. Evo sad ga upravo slusam. Sve prednosti slusanja u kuci. Komsije daleko, nivo dB u sobi i previse za moje potrebe.

... jer sam primetio da kad se ovo spakuje u mp3 skoro da je neslusljivo bar meni...

Isti utisak. Bas zestoko muljavi, dinamika sasecena, prostor totalno suzen. Ali to je mp3. Pa on tako zvuci sa svakom iole ozbiljnom produkcijom.

Nekako svesno ili nesvesno hifi mi se sve vise "prilagodjava" potrebama elektronske muzike (naravno samo one koja mene zanima). Umorih se vise od distorzija gitara, lo-fi, blast beat ... Ali ja i tvrdim da najbolju elektronsku muziku prave bas ti frikovi. Znas kako? Svi su oni u mladosti bili ljuti punxi, metalci i noiseri, a kada su porasli postali zli eksperimentalci :D

Link to comment
Share on other sites

Aj da i to sredimo. Drugarica mi je u trenutno u Norveskoj pa da je iscimam. Mada ne verujem da su bas tako retki za nalazenje.

hvala na ponudi, naci ce se to vec, polako, nemoj da cimas drugaricu! mislim da ova 2 albuma i nisu tako retki posto su noviji.

evo sad slusam N o r d h e i m T r a n s f o r m e d - Biosphere w i t h D e a t h p r o d, 4 je ujutru, zena i deca spavaju odavno, napolju je opet minus i kod mene se zadrzalo jos dosta snega, sto totalno doprinosi atmosferi, kao da si sam negde ne severnom polu..., da se najezis

Ali ja i tvrdim da najbolju elektronsku muziku prave bas ti frikovi. Znas kako? Svi su oni u mladosti bili ljuti punxi, metalci i noiseri, a kada su porasli postali zli eksperimentalci :D

odlicno zapazanje! zamislijam samo sta bi bilo da je hendza ziv i da mu neko strpa u ruke neki sampler/sequencer/drum machnie/notebook...uh kakav bi to trip bio.... :grin:

Link to comment
Share on other sites

Deine Lakaien - April Skies

Deine_Lakaien_-_April_Skies.jpg

mozda nije muzika apsolutno za ovu temu, ali smatram da vredi preslusati...

inace, nesto slicno tome je i sastav pod nazivom Aleksandar Veljanov (solo projekat lika sa leve strane) - inace makedonac koji zivi u nemackoj, klasicni muzicar - violinista

sad sam ja tu nesto svasta napisao, poslusajte, mozda se nekom i svidi, meni jeste :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

dobar post :thumbsup2

promak'o mi.

Murcof je apsolutno fantastican. Ne znam koju "fazu" kod njega preferiras, svaka je na svoj nacin zanimljiva. Jesi ga slusao onomad u BG-u?

Moje dve preporuke:

Murcof - Martes (2002)

murcof_martes.jpg

i

Murcof - Remembranza (2005)

remembranza.jpeg

pirate@

nrvn@

zanimljivi predlozi, ovaj murcof je bas, bas do 00.

Drugari, ne zaboravite Murcof + AntiVJ , 07.04.2011. u Domu Omladine :thumbsup2

http://www.shareconference.net/rs/program/murcof-antivj

Vidimo se!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Free your mind, o brate, free your mind.

Nego elektrofrikovi, jel se samo meni svidja poslednji Two Lone Swordsmen ili jos nekom?

Takodje, how about Nightmares On Wax?

Uuf , RADO bih ga posluÅ¡ao, sećam se nekih ranijih izdanja (nemam pojma taÄno Å TA) od TLS a bilo je bolesno dobro :listen samo da se doÄepam ovog cd-ja...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...