Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

Veceras odmah otpakovah jednu staru TDK SA ( made in Japan stoji na omotu ) da proverim neku moju sumnju po pitanju kaseta . Ubacio sam traku u Z6000 i ..........mislio sam da se dek pokvario - zabole me srce u trenutku , medjutim nije , sve vrednosti potova za kalibraciju sam morao da vracam nazad u odnosu na kasete koje obicno koristim za snimanje - Maxell XLII /S . Kalibracija protekla bez problema, bez ,uobicajenih za novije kasete , manjih kolebanja oko referentne tacke . Traku sam van mog obicaja snimao od samog pocetka - obicno ostavim na pocetku 10-20 s praznog prostora da bih izbegao nemir izmedju kanala uobicajen na novijim trakama. Od samog pocetka stabilna slika i balans izmedju kanala i u narednih 45 min nijedan drop out na traci pa do samog kraja - nisam smanjivao nivo na kraju trake- kao sto sam i ocekivao , kraj je bio iznenadan i bez ikakve najave ( ovo sam pratio na slusalicama , ovakve pojave se tesko cuju na zvucnicima). Ovo je tipican primer kako se radi traka i koji su ( visoki ) standardi bili postavljani u produkciji traka pre 20-25 godina. Po meni neki strmoglav kvaliteta je poceo vec sredinom 80tih , negde 86-87 , sa pojavom onih providnih Maxell XL II traka , dok su one u crnom kucistu jos i zadrzale neki kvalitet ali daleko od epitaxial smese sa ranijih modela traka.

DSC_1972.jpg

Primer : razlike u kucistima novih i starih traka - nove lepljene , stare srafljene . Na zalost nisam bio svestan tada da zivim u vremenu kada se tehnika radila kako Bog zapoveda- temeljno , kvalitetno i dugotrajno. Kada dodjose cate sa svescicama i kalkulatorima ode cela tehnika u q....... ,ma... dodajte sami sta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...