Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

Profesore, Profesore, ovo nije fer, mislite li vi na ljude sa slabim krvožilnim sustavom i na to koliko Äe ljudi strefiti infarkt, o nesanoj noÄi da i ne priÄam :nono:D:klanjanje :klanjanje

Ma da, i jos profesor nabacio 3 reda sledecih kaseta od kojih ne znas koja je bolja: Sony Metal Master, TDK MA-XG 90, TDK MA-XG 60, pa to je strasno :)

Svaka cast profesore

Link to comment
Share on other sites

momci...ako bogda u beograd sam u nedelju.koga zanimaju kasete za trampisanje...mjenjazu...neka javne na pm.imam...SONY UX-S 60 I 90 zelene----SONY CDTII 60 I 90 SLIDE plave----MAXELL UDII CD BLACK MAGNETITE 60----PANASONIC EF60 vrlo rijetke,normal/njih imam par komada/.ovih ostalih imam poprilicno.nije vazno nudite li mi normal ili krom...neka korektna zamjena i to je to.ja ih ne koristim u dekove,jer dek nemam...vec mi je to skorasnji hoby.pozdrav svima od Sase.

Link to comment
Share on other sites

Tokom krize 90-ih sam Å¡alabazao po Segedinskom buvljaku, tzv. Kineskoj pijaci, i tu su Kinezi prodavali i kasete. Na jednoj tezgi, TDK kasete, one obiÄne D normalke. Pitam za cenu, kaže kineskinja, original 6 maraka pack (5 komada), neorginal 2 marke pakovanje. Ja reko ...Aaaa?!? Imaju i original, joÅ¡ kao kažu Å¡ta je Å¡ta...?!? Uzmem i jedne i druge. Daj da vidim. I stvarno, to Å¡to mi prodala, orginal su stvarno bile vr', radile savrÅ¡eno. Da, to je bio pravi TDK.

Ali ove neorginal, spolja gledano se nikako nije na njima moglo videti da su fake. KućiÅ¡te, one folije u koju su upakovane, kutijica su bili uraÄ‘eni savrÅ¡eno. Ali videlo se kada se pogleda traka. Primetno tanja, gotovo providna. Lepo se videlo kako je emulzija neravnomerno naneÅ¡ena, k'o da je neko Äetkom mazao neku braon boju na foliju pre seÄenja u traku. Snimak nikakav, neupotrebljiv, uostalom za oÄekivati od fake kasete... Ali sam ipak bio iznenaÄ‘en koliko su dobro uradili kućiÅ¡te i pakovanje. Razlika se nije mogla videti.

ZaÅ¡to sam ovo ispriÄao, nemam pojma.... ?!? Al eto, zvuÄi zanimljivo... A treba imati u vidu da ovakav lažnjak može i danas da naleti, da ne priÄa neko posle da original ne valja.

Link to comment
Share on other sites

Tokom krize 90-ih sam Å¡alabazao po Segedinskom buvljaku, tzv. Kineskoj pijaci, i tu su Kinezi prodavali i kasete. Na jednoj tezgi, TDK kasete, one obiÄne D normalke. Pitam za cenu, kaže kineskinja, original 6 maraka pack (5 komada), neorginal 2 marke pakovanje. Ja reko ...Aaaa?!? Imaju i original, joÅ¡ kao kažu Å¡ta je Å¡ta...?!? Uzmem i jedne i druge. Daj da vidim. I stvarno, to Å¡to mi prodala, orginal su stvarno bile vr', radile savrÅ¡eno. Da, to je bio pravi TDK.

Ali ove neorginal, spolja gledano se nikako nije na njima moglo videti da su fake. KućiÅ¡te, one folije u koju su upakovane, kutijica su bili uraÄ‘eni savrÅ¡eno. Ali videlo se kada se pogleda traka. Primetno tanja, gotovo providna. Lepo se videlo kako je emulzija neravnomerno naneÅ¡ena, k'o da je neko Äetkom mazao neku braon boju na foliju pre seÄenja u traku. Snimak nikakav, neupotrebljiv, uostalom za oÄekivati od fake kasete... Ali sam ipak bio iznenaÄ‘en koliko su dobro uradili kućiÅ¡te i pakovanje. Razlika se nije mogla videti.

ZaÅ¡to sam ovo ispriÄao, nemam pojma.... ?!? Al eto, zvuÄi zanimljivo... A treba imati u vidu da ovakav lažnjak može i danas da naleti, da ne priÄa neko posle da original ne valja.

cao onda jedan po jedan treba otvarati trake da proverimo?ja za sad nikad nisam naletio na fals trake od hrom i metal kasete

Link to comment
Share on other sites

Tokom krize 90-ih sam Å¡alabazao po Segedinskom buvljaku, tzv. Kineskoj pijaci, i tu su Kinezi prodavali i kasete. Na jednoj tezgi, TDK kasete, one obiÄne D normalke. Pitam za cenu, kaže kineskinja, original 6 maraka pack (5 komada), neorginal 2 marke pakovanje. Ja reko ...Aaaa?!? Imaju i original, joÅ¡ kao kažu Å¡ta je Å¡ta...?!? Uzmem i jedne i druge. Daj da vidim. I stvarno, to Å¡to mi prodala, orginal su stvarno bile vr', radile savrÅ¡eno. Da, to je bio pravi TDK.

Ali ove neorginal, spolja gledano se nikako nije na njima moglo videti da su fake. KućiÅ¡te, one folije u koju su upakovane, kutijica su bili uraÄ‘eni savrÅ¡eno. Ali videlo se kada se pogleda traka. Primetno tanja, gotovo providna. Lepo se videlo kako je emulzija neravnomerno naneÅ¡ena, k'o da je neko Äetkom mazao neku braon boju na foliju pre seÄenja u traku. Snimak nikakav, neupotrebljiv, uostalom za oÄekivati od fake kasete... Ali sam ipak bio iznenaÄ‘en koliko su dobro uradili kućiÅ¡te i pakovanje. Razlika se nije mogla videti.

ZaÅ¡to sam ovo ispriÄao, nemam pojma.... ?!? Al eto, zvuÄi zanimljivo... A treba imati u vidu da ovakav lažnjak može i danas da naleti, da ne priÄa neko posle da original ne valja.

To se i meni dogodilo.Traka kao da je vetar na nju nanosio emulziju... Mislim da je boja kucista za nijansu vukla na bledo kafenu.Snimak lenj, nije isao preko -10db.
Link to comment
Share on other sites

ljudi...oce li jos ko da mu donesem kaseta za kompezaciju/trampu/.......SONY UX-S60 I 90.......SONY CDTII 60 I 90.....MAXELL UDII CD BLACK MAGNETITE 60....I......PANASONIC EF60 NORMAL/vrlo rijetke kasete/.ako oce jos neko da se trampise,neka salje poruku na pm....ako bogda u nedelju sam u beograd.

Link to comment
Share on other sites

Kazeta je zanimljiva i bilo bi je interesantno imati u kolekciji pogotovo zato Å¡to mi je kolekcija puna Technicsovih dekova, u nizu od RS-M280 pa prema RS-B965 od bitnijih dekova jedino mi nedostaje taj RS-B905 koji je nasljednik RS-B100, doduÅ¡e malo su ga okrnjili u odnosu na stotku ali je zato bio i popriliÄno jeftiniji. Evo par slikica za ljubitelje Technicsa.

post-15891-0-41467400-1353183997_thumb.j

post-15891-0-59465100-1353184007_thumb.j

post-15891-0-34426500-1353184062_thumb.j

post-15891-0-25863900-1353184104_thumb.j

post-15891-0-44804400-1353184828_thumb.j

post-15891-0-34672300-1353184862_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Kazeta je zanimljiva i bilo bi je interesantno imati u kolekciji pogotovo zato Å¡to mi je kolekcija puna Technicsovih dekova, u nizu od RS-M280 pa prema RS-B965 od bitnijih dekova jedino mi nedostaje taj RS-B905 koji je nasljednik RS-B100, doduÅ¡e malo su ga okrnjili u odnosu na stotku ali je zato bio i popriliÄno jeftiniji. Evo par slikica za ljubitelje Technicsa.

Auh Retro, pa gde me nadje covece, ovo nije zdravo smileyfacedrool.gif

Svaka cast za kolekciju :)

Link to comment
Share on other sites

Kazeta je zanimljiva i bilo bi je interesantno imati u kolekciji pogotovo zato Å¡to mi je kolekcija puna Technicsovih dekova, u nizu od RS-M280 pa prema RS-B965 od bitnijih dekova jedino mi nedostaje taj RS-B905 koji je nasljednik RS-B100, doduÅ¡e malo su ga okrnjili u odnosu na stotku ali je zato bio i popriliÄno jeftiniji. Evo par slikica za ljubitelje Technicsa.

:klanjanje T E C H N I C S

Link to comment
Share on other sites

retro...dobih danas FISHER CR4170...nije 100 posto ispravan,ali je ekstra ocuvan.ako ga nemas i ako te zanima,javni.ne zamjeri na mojoj,,slobodi,,ali vidim da volis dekove...a mene bi za tog fishera zanimala koja kaseta u zamjenu i to je to.a i ako ga nemas u kolekciji valan bi ti ga rado i poklonio...kako god...javni.pozdrav od sase.

Link to comment
Share on other sites

Erich znam da je zarazna, zato vam svima od srca savjetujem, nemojte stopama nas kojima ionako nema pomoÄi, ostavite si 1-2 deka, nabavite rezrvne dijelove i uživajte, ha, ha, naÅ¡ao se pravi da dijeli savjete.

Kotor imao sam tokom godina nekoliko prekrasnih Fishera ali su nestali u moji povremenim Äistkama, hvala na ponudi ali ne znam kako bi to mogli realizirati, de ne gnjavimo po forumu Äujemo se preko PP.

Link to comment
Share on other sites

Hvala deÄki, ima tog joÅ¡ :wave2

Bravo drugar!

Zavidna kolekcija, nema sta, samo napred.

Kazes, da ti jos fali RS-B905 u kolekciji!

Imam jedan predlog, posto ja jurim Akai GX-9, u crnoj varijanti, a tebi fali 905-ca za kolekciju!

Ako kojim slucajem imas Akai, ili mozes da ga nabavis, ja sam voljan da napravimo dogovor oko trampe.

Pozdrav, naum011fm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...