Jump to content


Stereo sistem


Golum

Recommended Posts

Evo danas sam imao cast i zadovoljstvo da ugostim istaknutog clana ovog foruma i velikog zaljubljenika u beli sport gosn Brku.

Brka je sa sobom naravno da bi usao u moj brlog morao da ponese i po koju spravu i izbor je pao na Creek Evo2 i na Arcam FMJ A38, nebi li ja konacno resio svoje nedoumice oko povezivanja AVR-a sa Ampom ili ubacivanja integralca u igru za stereo varijantu koji ima bypass opciju.

Creek Evo2 se nije bas nesto proslavio jer je bio opet za nijansu bolji, cistiji, precizniji i definisaniji od AVR-a pri cemu smo poredili AVR sa mojom starom kablazom. Kada budem odradio kablazu mislim da bi to bilo tu negde vrlo vrlo slicno.

Arcam koji cenovno pripada ipak ozbiljnijoj ligi integralaca je bio malo drugacija prica kako u odnosu na Korato tako i na Creek-a. Mislim da tu postoji neka tajna ljubav sa moji frontovima i to mi se cini da svira bas za sve pare. Ostaje pitanje da li ili ne to raditi...

Nekako trezveno razmisljajuci nakon ove seanse mislim da cu krenuti putem da prvo sredim kablove (struja, interkonekt, zvucnicki) i izvucem max. iz AVR-a, a onda u nekom datom trenutku se mozda i odlucim za ovaj korak...kada? Hm nemam pojma ali ne bas sutra, preksutra...

Brko puno ti hvala na vremenu i energiji i nadam se da se uskoro vidimo u nekom sportskom fazonu da malo usvinjim one patike :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Evo danas sam imao cast i zadovoljstvo da ugostim istaknutog clana ovog foruma i velikog zaljubljenika u beli sport gosn Brku.

Brka je sa sobom naravno da bi usao u moj brlog morao da ponese i po koju spravu i izbor je pao na Creek Evo2 i na Arcam FMJ A38, nebi li ja konacno resio svoje nedoumice oko povezivanja AVR-a sa Ampom ili ubacivanja integralca u igru za stereo varijantu koji ima bypass opciju.

Creek Evo2 se nije bas nesto proslavio jer je bio opet za nijansu bolji, cistiji, precizniji i definisaniji od AVR-a pri cemu smo poredili AVR sa mojom starom kablazom. Kada budem odradio kablazu mislim da bi to bilo tu negde vrlo vrlo slicno.

Arcam koji cenovno pripada ipak ozbiljnijoj ligi integralaca je bio malo drugacija prica kako u odnosu na Korato tako i na Creek-a. Mislim da tu postoji neka tajna ljubav sa moji frontovima i to mi se cini da svira bas za sve pare. Ostaje pitanje da li ili ne to raditi...

Nekako trezveno razmisljajuci nakon ove seanse mislim da cu krenuti putem da prvo sredim kablove (struja, interkonekt, zvucnicki) i izvucem max. iz AVR-a, a onda u nekom datom trenutku se mozda i odlucim za ovaj korak...kada? Hm nemam pojma ali ne bas sutra, preksutra...

Brko puno ti hvala na vremenu i energiji i nadam se da se uskoro vidimo u nekom sportskom fazonu da malo usvinjim one patike :lol:

Fina prica, :thumbsup2

Creek jeste bio malo bolji, sa malo ozbiljnijim kablovima, verovatno jos malcice, ali ostatak price, bar za mene, Arcam + Triangle, djavolski dobar stereo :evil::lol::lol:

Sto se tice patika, ima da se zacrvene, garantovano :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Creek Evo2 je oko 600e a Onkyo 876 preko 1300e koliko se secam. Mada iako je jeftiniji Evo2 bih mogao porediti sa Marantzom 8003 a to bio malo kvalitetniji stereo od 876. Ipak, 876 pravi odlican stereo zvuk ali Golum mora poraditi na kablovima. Koje strujne bi uzimao?

Link to comment
Share on other sites

Moram ovako bunovan odmah da se slozim sa Sonicom jer jeste istina kada covek bolje razmisli - Creek je duplo jeftiniji a za dlaku ispred AVR-a, tako da to jeste jedna fina fina spravica - respect.

Drugo nakon ovih par dana intenzivnog igranja mislim da mogu opusteno da kazem da je Onkyo je u kategoriji AVR-ova def. ass kicker sto se stereo zvuka tice i koga interesuje da spoji najbolje iz dva sveta (surround i stereo) ne mora mnogo da se cima i razmislja - Onk is the one.

Kablovi - struja -> imam trenutno Cleareraudio copperline, probao sam sa Scepom FTA neka dva tipa i bili su sjajni, a hocu da probam i neke Kimber koje mi je First predlozio pa cu onda da izbaberem nesto od ta dva. Interkonekt -> imam Chord Crimson, probao FTA i verovatno cu da uzmem njih jer su bili odlicni. Da se ne lazemo, volim da kupim nesto domace ako je OK! Zvucnicki -> Chord Carnival silverscreen - tu se nisam igrao ali i to ce biti predmet igranja u buducnosti...

Poz.,

G.

P.S. A sada odoh na berzu diskova da kupim neku muziku :thumbsup2

P.P.S. Brko odlican je ovaj Voices IV

Link to comment
Share on other sites

Ok, od zida do APC, od APC do AVR i Amp. To su 3 kabla. Imam jos CD, DVD, Radio tuner, nekad i BD, a za njih zamena?

Naravno da treba :thumbsup2 ,sta si mislio da se izvuces sa samo 3 kabla :thumbsup2 .Kao sto je vec pominjano u drugoj temi(FTA) svaka karika u lancu treba da bude jaka(tako i kabl od 3*4mm ne moze da steti,jer je 3*4mm uvek manje zlo od kabla od 3*2,5mm).Za sve informacije o kablovima da se ovde ne bi opet ponavljala ista prica kao u temi FTA(u gluvoj sobi,u kojoj je doslo do raznih rasprava,a ne bi zeleo da se time opterecuje ova tema koja je Golum-ova) koga god sta zanima neka kontaktira

Link to comment
Share on other sites

Zasto bi se ocekivalo da svira mnogo bolje od AVR? Bas u zadnje vreme kvalitet AVR je neverovatno porastao i to ne samo u surroundu vec i u stereo varijanti. 876 ima maltene stereo reprodukciju kao Evo2. Ne zaboravi da je Evo2 "samo" pojacalo a da 876 u sebi ima sve i svasta, zato je bas 876 meni mnogo impresivniji.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam strujne kablove, maltene nema ispod 100e sto mi tu kupovinu cini nemogucom. Meni trebaju min 3 kabla a da dam 300e za to (sada) nemam.

Bogami te su cifre ako ne cak i dosta jace...ja cu lagano jedan po jedan...nigde se ne zurim...vazno mi je da znam sta mi je cinit..

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim potrebu da u AV risiver od cca 1300E surduknes strujni kabl od cca 300E. Ne zaboravi da proizvodjaci strujnih kablova NE PREPORUCUJU da isti bude kraci od 1m a neki cak i od 1,8m... Pogledaj duzine istih sa fabrickom terminacijom. Navodno zbog premale duzine ne dolazi do potpunog ponistavanja svih "zracenja" i nezeljenoh efekata... Ne razumem se ja u to pa da ne lupam; i nije u pitanju zelja proizvodjaca da uvale vise metara kabla za vece pare. Uticnice su te koje nose cenu, kabl je spram ukupne cene relativno jeftin. Na kraju uzmi na probu i Kimber i jos nesto pa uporedi i cenu i velicinu promene u zvuku pa donesi odluku.

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Pa da krenem sa novostima.

Svi koji su ucestvovali u ovoj mojoj prici vise manje znaju kako je evolucija mog sistema tekla od pocetka - Surround zvuk, AVR i nekako sve vezano za taj deo price gde je stereo opcija bila u nekom drugom planu. Ucestvujuci i prevashodno citajuci sve i svasta na ovom forumu, kupovinom dosta velikog broja novih CD izdanja, polako ali sigurno razvio sam zelju da predjem sa tog primarnog "surround zvuka" na "stereo zvuk" kao primarne opcije. Usled svega ovoga doslo se do necega sto se u svojoj biti ne moze vise nazvati "AV sistem" vec "Stereo sistem" kome je pridodat AVR za njegov deo posla vezan za filmsku umetnost.

Ali hajde da ne davim vise i da ispricam sta sam pribavio od HW-a koji mi trenutno pricinjava potpuni plezir.

Cek - moram jos malo da davim - svi koji me znaju (a ima ih na ovom forumu nekolicina) znaju da u biti ne patim od "imena ili ti brendova" sto je dosta bitno za celu pricu i time sam se i u ovom slucaju rukovodio.

Dakle nakon odredjenih konsultacija, citanja, itd. odlucio sam se za varijantu pre amp/amp, dok mi je kao izvor ostao (i ostace jos dosta dugo - ako ne vrisne) moj trenutni Sony ES CD plejer.

Kao preamp na polici se sada sepuri lagano customizovani Myth preamp dok je za glavni muzicki uzitak ni manje ni vise zaduzen FirstWatt F3 clon.

Kompletno kabliranje kako strujno tako i IC je uradjeno od strane FTA manufakture. Svemu ovome je pridodat i Sony STS770ES tuner koji se trenutno nalazi kod "doktora" na osvezavanju, a kasnije ide na "beauty treatment" kod drugara sa foruma, pre nego sto se pridruzi veseloj druzini.

Sto se ukupnog zvucnog dojma tice - sta reci - Onkyo jeste dobar ali ovo je ipak potpuno druga liga - dobio sam potpuno novu dimenzija svega - visinu, dubinu i sirinu pozornice...bas odsecan, jak kada treba, srednji i visoki dinamicni, leprsavi. Ukupna zvucna slika je nekako lepo stopljena i prijatna na duge intervale cak i pri glasnijem slusanju.

Zaista nisam vican opisivanju zvuka kako to cine Koko, Lalelala ili ZoranBg ali ako bi trebalo da sumiram utiske bilo bi to nekako ovako kako je ZoranZu posle slusanja rekao: "prirodan i lak za slusanje zvuk".

Verujem da ce o samom zvucnom utisku imati da kazu po koju rec drugari odavde koji su imali prilike da ga cuju, dok neke od njih jos uvek ocekujem u poseti :plakanje .

O pojedinacnim komponentama sistema ne bih nesto specijalno razglabao osim da su u nirvani svaka sa svakom sto doprinosi celokupnom utisku.

Kakva su mi neka razmisljanja za buduce korake. Pre svega cu u nekom narednom periodu stati sa menjanjem HW-a i posvetiti se slusanju muzike, treniranju usnog aparata da bih u potpunosti bio siguran sta i na kojim pozicijama menjati. Dakle ovo ce sigurno da potraje jer nije svako rodjen kao sluhista :plakanje . Nakon toga postoje dve stavke koje bi potencijalno menajo, a to su izvor dakle CD plejer i zvucnici pri cemu bih gledao da nadjem neke mozda jos osetljivije od trenutnih. Ostalo mislim da ostaje zakucano jedan duzi duzi period.

Moram ovom prilikom da se zahvalim ljudima koji su mi puno pomogli u pripremi i realizaciji ovog "projekta" pri cemu sam usled svih ovih aktivnosti sa vecinom njih postao cak i kucni prijatelj sto me cini neizmerno srecnim:

- Z. Ristic (Myth)

- Borjan (scenarista :plakanje )

- ZoranZu (FTA)

- Patason

- ScepanBg

- Impuls

- N. Pass himself (covek je zaista kralj :plakanje ) - on mi nije kucni prijatelj mada ne bi bilo za zgoreg da jeste :plakanje

Slike za sada necu da kacim jer moram kompletno da "renoviram" policu da bi mogla da ugosti prinove, pa kada i to zavrsim bice i slika...

Huston over and out...

G.

P.S. Molim moderatore ako mogu da promene naslov ove teme u npr.: "Stereo+Surround sistem" - hvala unapred...

Link to comment
Share on other sites

Pa da krenem sa novostima.

Svi koji su ucestvovali u ovoj mojoj prici vise manje znaju kako je evolucija mog sistema tekla od pocetka - Surround zvuk, AVR i nekako sve vezano za taj deo price gde je stereo opcija bila u nekom drugom planu. Ucestvujuci i prevashodno citajuci sve i svasta na ovom forumu, kupovinom dosta velikog broja novih CD izdanja, polako ali sigurno razvio sam zelju da predjem sa tog primarnog "surround zvuka" na "stereo zvuk" kao primarne opcije. Usled svega ovoga doslo se do necega sto se u svojoj biti ne moze vise nazvati "AV sistem" vec "Stereo sistem" kome je pridodat AVR za njegov deo posla vezan za filmsku umetnost.

Ali hajde da ne davim vise i da ispricam sta sam pribavio od HW-a koji mi trenutno pricinjava potpuni plezir.

Cek - moram jos malo da davim - svi koji me znaju (a ima ih na ovom forumu nekolicina) znaju da u biti ne patim od "imena ili ti brendova" sto je dosta bitno za celu pricu i time sam se i u ovom slucaju rukovodio.

Dakle nakon odredjenih konsultacija, citanja, itd. odlucio sam se za varijantu pre amp/amp, dok mi je kao izvor ostao (i ostace jos dosta dugo - ako ne vrisne) moj trenutni Sony ES CD plejer.

Kao preamp na polici se sada sepuri lagano customizovani Myth preamp dok je za glavni muzicki uzitak ni manje ni vise zaduzen FirstWatt F3 clon.

Kompletno kabliranje kako strujno tako i IC je uradjeno od strane FTA manufakture. Svemu ovome je pridodat i Sony STS770ES tuner koji se trenutno nalazi kod "doktora" na osvezavanju, a kasnije ide na "beauty treatment" kod drugara sa foruma, pre nego sto se pridruzi veseloj druzini.

Sto se ukupnog zvucnog dojma tice - sta reci - Onkyo jeste dobar ali ovo je ipak potpuno druga liga - dobio sam potpuno novu dimenzija svega - visinu, dubinu i sirinu pozornice...bas odsecan, jak kada treba, srednji i visoki dinamicni, leprsavi. Ukupna zvucna slika je nekako lepo stopljena i prijatna na duge intervale cak i pri glasnijem slusanju.

Zaista nisam vican opisivanju zvuka kako to cine Koko, Lalelala ili ZoranBg ali ako bi trebalo da sumiram utiske bilo bi to nekako ovako kako je ZoranZu posle slusanja rekao: "prirodan i lak za slusanje zvuk".

Verujem da ce o samom zvucnom utisku imati da kazu po koju rec drugari odavde koji su imali prilike da ga cuju, dok neke od njih jos uvek ocekujem u poseti :lol: .

O pojedinacnim komponentama sistema ne bih nesto specijalno razglabao osim da su u nirvani svaka sa svakom sto doprinosi celokupnom utisku.

Kakva su mi neka razmisljanja za buduce korake. Pre svega cu u nekom narednom periodu stati sa menjanjem HW-a i posvetiti se slusanju muzike, treniranju usnog aparata da bih u potpunosti bio siguran sta i na kojim pozicijama menjati. Dakle ovo ce sigurno da potraje jer nije svako rodjen kao sluhista :D . Nakon toga postoje dve stavke koje bi potencijalno menajo, a to su izvor dakle CD plejer i zvucnici pri cemu bih gledao da nadjem neke mozda jos osetljivije od trenutnih. Ostalo mislim da ostaje zakucano jedan duzi duzi period.

Moram ovom prilikom da se zahvalim ljudima koji su mi puno pomogli u pripremi i realizaciji ovog "projekta" pri cemu sam usled svih ovih aktivnosti sa vecinom njih postao cak i kucni prijatelj sto me cini neizmerno srecnim:

- Z. Ristic (Myth)

- Borjan (scenarista :lol: )

- ZoranZu (FTA)

- Patason

- ScepanBg

- Impuls

- N. Pass himself (covek je zaista kralj :lol: ) - on mi nije kucni prijatelj mada ne bi bilo za zgoreg da jeste :klanjanje

Slike za sada necu da kacim jer moram kompletno da "renoviram" policu da bi mogla da ugosti prinove, pa kada i to zavrsim bice i slika...

Huston over and out...

G.

P.S. Molim moderatore ako mogu da promene naslov ove teme u npr.: "Stereo+Surround sistem" - hvala unapred...

Kao što, već, znate, izbor koji, najiskrenije, podržavam! Uživajte! Trenutno je, kod mene, postava: TVC i F5. F3 je neki, novi/stari, pravac daljeg napredovanja. Baš mi je drago...
Link to comment
Share on other sites

Å teta Å¡to ovakva kombinacija, nimalo nije jeftina... a pri tome zanemarena prilikom sastavljanja skupljih i ozbiljnijih sistema:

edit admin: mislim stvarno!!!

Svakako, nije Onkyo jedini sa ovakvim High-End surround komponentama, ima i drugih, i boljih... naravno !!!

Mislim koji to admin ostavlja poruke..... MISLIM STVARNO??? Jok nestvarno :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...