Jump to content


Stereo sistem


Golum

Recommended Posts

Subota; 9.12.2023

Prodje godina zivota kao dasak vetra u kojoj se posle mnogo godina posvecivanja HiFiu nisam bas mnogo trudio niti ulagao vremena ni novca. Vise je bilo pre svega sporta i borbe sa samim sobom da se prevazidju ciljevi postavljeni u tom smislu. Ali naslo se pomalo vremena i volje i za ovu igrariju. U tom smislu nekih tektonskih pomaka nije bilo no da sumiram godinu:

Amplifikacija: Nagra bila na kanalu da se proveri i kako to Svicarci rade - od dana izlaska sa trake pa do dana provere svi parametri kao i prvog dana. Swiss quality never goes out of style! Preamp isti i razvaljuje kako radi. Vracene 801 black plate kao najbolja opcija

Digitala: LDMS server upgradovan na poslednji spec sa dodatim SPDIF izlazom kao i novim hibridnim napajanjem. Prilicno znacajan napredak. Sada me drugar @Pedjica nervira pa cu da ubacim i2s izlaz prvom prilikom da furam na Horizon najcistiji moguci signal. Dodat pre Edison Creation Extreme switcha i Edison FiberBox 2 da cisti otpadne vode iz rutera (sjajna stvar - topla preporuka). Horizon ostao mada zamenjen za boju koja mi se vise svidja :-) . Brdo igranja sa lampama i lampe koje se slusaju duze vremena vec na poziciji pentoda TFK EL156, a kao izlazne Siemens c3gS.  Ispravljajcica - koja god mi dopadne saka u datom trenutku. 

Struja: Isotek Sigmas EVO3 zamenjen sa Lampizator Kraftwerk 8 - zvuk meni isto al mi lepse za oci pa sam zadovoljan mada mnogi kazu da znacajno unapredi zvuk. Zamenio na par poziicja osigurace sa SR Orange na SR Purple i tu po prvi put cuh lep napredak - izgleda ipak ima nesto u tim woodo quantum sranjima ili sam oprao usi pre slusanja - nebitno - ja srecan

Footeri - Sve isto osim dodatih podloski od cistog bakra na AbsolutPoint. 

Kablovi - Svi signalni, zvucnicki i digitalni kablovi zamenjeni za Signal Projects SilverQuest seriju. Sledeca stepenica je zamena svih strujnih takodje za SignalProject SilverQuest (https://signalprojects.com/). Brutalni kablovi po svakom pitanju. Mogao sam i neke druge iz drugih serija ali su ovi bazirani na srebru a volim da pravim balans izmedju lampi i onoga sto daje srebro pa je to razlog za SilverQuest. A i lepi su do 00.

Mislim da bi to bilo to ali vredi pomenuti i najveci pomak - a to je dodavnje Schumanovog rezonatora 🤣 - @pollux ti si kriv!

Nabavka CD-ova je nastavljena sa pre svega ACT i ECM izdanjima i podosta domacih izvodjaca ili ex-YU izvodjaca kao protiv teza zapadnoj okupaciji :-) . Moram malo da poradim i na Francuskim izvodjacima u buducnosti - Svica je ipak sirotinja po tom pitanju osim Yello of course.

Eto to bi bilo to za ovih 365 dana. Over and out dnevnice i cisto da znas cilj za '24 mi je 50min/10k. Forest Gump forever...

PS Posto je pred nama sezona darivanja pozelecu da mi djed Mraz donese Clarysis Minuet Neodymium - ne mora odmah 31.12 nego kada se odmori od napora pa tamo negde tokom godine...mslm bilo bi lepo od njega. 🎅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...