Jump to content

Photo

Sta se slaze uz McIntosh?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
56 odgovora u ovoj temi

#1 High End

High End

Junior member

• Članovi
  • 22 Poruka:

Poruka napisana 27 јануар 2010 - 12:41

Hocu da uzmem neko McIntosh pojacalo,pa mi je potreban vas savet.Koji zvucnici najbolje leze McIntosh Integralnim Pojacalima?Unapred zahvalan.

Install flash.

#2 D Agostino

D Agostino

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 2408 Poruka:

Poruka napisana 27 јануар 2010 - 12:44

Offtopic: Sta se slaze uz McIntosh?Jedno dva kila evra.
Tehnics sl 1210 mk2+AT 95e+Nad 1300+Nad 521i+Grunding 8200mk2+Grundig XSM-3000.

#3 pantaNS

pantaNS

Dr.Brown

• Članovi
  • PipPip
  • 2168 Poruka:

Poruka napisana 27 јануар 2010 - 13:26

Offtopic: Zavisi da li si doktor, advokat ili nesto trece . . .
The advantage of being wise is that you can play dumb, the opposite is much more difficult.

#4 siroma

siroma

Ko mi je sklonio Avatar?

• Članovi
  • PipPip
  • 4530 Poruka:

Poruka napisana 27 јануар 2010 - 14:08

Offtopic: Tannoy , viski i led

#5 Ljuba

Ljuba

Administrator

• Administrator
  • 8976 Poruka:

Poruka napisana 27 јануар 2010 - 14:28

Offtopicovao sam vas :order

Postoji zabluda medju domacim audiofilima da ako neko distribuira dve firme, onda ti uredjaji mora da idu dobro zajedno.
Molim smanjite off, ako nemate konkretan odgovor zaobidjite temu

#6 siroma

siroma

Ko mi je sklonio Avatar?

• Članovi
  • PipPip
  • 4530 Poruka:

Poruka napisana 27 јануар 2010 - 14:59

Prva trecina odgovora nije off

#7 impuls

impuls

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1768 Poruka:

Poruka napisana 27 јануар 2010 - 15:21

2005 na sajmu u Hyatu, najgori zvuk koji sam cuo je bio Mc i Tanoy. Stereo slika ne postoji, basa nema, visokog nema. Bitno je da su kablovi bili debeli kao ruka.

#8 Scorpio(DDMF)!

Scorpio(DDMF)!

Član

• Članovi
  • PipPip
  • 1175 Poruka:

Poruka napisana 27 јануар 2010 - 15:47

2005 na sajmu u Hyatu, najgori zvuk koji sam cuo je bio Mc i Tanoy. Stereo slika ne postoji, basa nema, visokog nema. Bitno je da su kablovi bili debeli kao ruka.

Za to se trebalo dobro potruditi - muzika je pushtana pretiho, dok su pozicije sedanja bile previsoke... :order

"Everything else is gaslight!" (Herbert von Karajan, when he first heard CD audio)

#9 mbranko

mbranko

Member

• Članovi
  • Pip
  • 729 Poruka:

Poruka napisana 27 јануар 2010 - 16:07

Po internetu sam sretao da ljudi hvale kombinaciju McIntosh sa Dynaudio Confidence serijom. Doduše, ti sistemi nisu imali integralce.

#10 Ljuba

Ljuba

Administrator

• Administrator
  • 8976 Poruka:

Poruka napisana 27 јануар 2010 - 16:16

Za to se trebalo dobro potruditi - muzika je pushtana pretiho, dok su pozicije sedanja bile previsoke... :order

Trebali smo da lezimo po podu :o

#11 nkrgovic

nkrgovic

Moderator

• Moderator
  • 3921 Poruka:

Poruka napisana 27 јануар 2010 - 16:23

Zar oni nemaju svoje zvucnike? Oni bi zapravo trebalo da se slazu...

Moj Naim/Linn sistem na prodaju

Please do not feed the trolls!

#12 pantaNS

pantaNS

Dr.Brown

• Članovi
  • PipPip
  • 2168 Poruka:

Poruka napisana 27 јануар 2010 - 17:14

Trebali smo da lezimo po podu :o

Svakakvih opravdanja za los 'performans' ima . . . :)
The advantage of being wise is that you can play dumb, the opposite is much more difficult.

#13 accuphase

accuphase

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 5490 Poruka:

Poruka napisana 27 јануар 2010 - 17:28

Zar oni nemaju svoje zvucnike? Oni bi zapravo trebalo da se slazu...

Naravno da imaju... uostalom, ako može Krell "da pravi sve", može i McIntosh...
- http://www.mcintoshl...oudSpeakers.asp

No, svi njihovi zvučnici koštaju žestoko, baš žestoko... a opet osnovni modeli McIntosh integralaca i nisu baš basnoslovno skupi...
Da, sećam se i ja prezentacije McIntosh/Tannoy Prestige u hotelu Hyatt Regency Beograd...
toliko besnih i skupih igračkica za odrasle ljude, na jednom mestu, a zvuk... sitan/mršav/tanušan... čisto da se čuje.

No, to nikako ne znači da Tannoy Prestige serija, zbog svoje velike osetljivosti nije za McIntosh pojačala, po pravilu vrlo snažna... treba probati, zašto da ne...
Ipak, u potpunosti se slažem, sa Ljubinom opaskom da sve što jedan uvoznik/distributer ima, ne mora da bude idealan par, sa suštinskom singerijom, koju drugde sigurno nećete naći.
Na primer, znam da(trebalo bi...), da McIntosh paše uz JBL zvučne kutije, skuplje naravno... nijima treba snage, a McIntosh je barem ima, i to na pretek...

Kako god, i šta god... treba probati, jer ako ništa drugo, sama koncepcija McIntosh pojačivača je takva, da neće pokleknuti ni pred najzahtevnijim zv. kutijama, što daje odrešene ruke u izboru...
No, na kraju... koji je vaš favorit iz McIntosh ergele ???
Sve za žireve, Žireve ni za šta.

#14 siroma

siroma

Ko mi je sklonio Avatar?

• Članovi
  • PipPip
  • 4530 Poruka:

Poruka napisana 27 јануар 2010 - 18:22

Beše na DIY forumu neka priča o jagnjetu u vučjoj koži. McIntosh prepakuje Cd Philips 304 . Ne prave ni CDe izgleda.

#15 steve_pan

steve_pan

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1252 Poruka:

Poruka napisana 27 јануар 2010 - 18:26

Beše na DIY forumu neka priča o jagnjetu u vučjoj koži. McIntosh prepakuje Cd Philips 304 . Ne prave ni CDe izgleda.

:order

#16 siroma

siroma

Ko mi je sklonio Avatar?

• Članovi
  • PipPip
  • 4530 Poruka:

Poruka napisana 27 јануар 2010 - 19:13

http://www.diyaudio.... ... t__p__2419

#17 ScepanBG

ScepanBG

Audiofil

• ŠćepanBG
  • PipPip
  • 4836 Poruka:

Poruka napisana 27 јануар 2010 - 19:29

Pojacalo McIntosh ma-6400 iz 1996/97 se po Stereoplay-u odlicno uklapa sa Dynaudio Contour 1.8+cd plejer Copland cda-277,kablovi Kimber PBJ i 8 TC.Druga kombinacija je Ma-6400+zvucnici Cabasse Brick+cd Rega planet+kablovi Domino pure resolution i Cabasse zvucnicki.Kod druga sam imao prilike pre par godina da slusam ma-2275+DVD McIntosh 861+ Tannoy Glenair 10+Tannoy supertwiteri+skupi kablovi,ne bi imao nista protiv da imam tu kombinaciju :order .
audiofil

#18 steve_pan

steve_pan

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1252 Poruka:

Poruka napisana 27 јануар 2010 - 19:41

Scepane

Ako se dobro secam, ti si imao neke Mcintosh zvucnike pa bi bilo dobro da napises nesto iz tvog iskustva :order mozda coveku pomogne nesto..

#19 Ljuba

Ljuba

Administrator

• Administrator
  • 8976 Poruka:

Poruka napisana 27 јануар 2010 - 19:55

http://www.diyaudio.rs/topic/120-jagnje-u-vucjoj-kozi/page__view__findpost__p__2419

Ha ha kakva simpaticna ekipica tamo. Pozdravi ih sve

#20 bec

bec

Member

• Članovi
  • Pip
  • 615 Poruka:

Poruka napisana 27 јануар 2010 - 21:03

Gospodo pozdrav ! Mcintosh je jedno vreme uz svoje pojacivace koristio ( znaci preporucivao ) kao idealnog partnera zvucne kutije firme CHARIO !

AV impuls